Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Stwórz ze mną mój ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Stwórz ze mną mój ogród

sylwik69 21:05, 05 lip 2017


Dołączył: 09 lip 2016
Posty: 3423
Chwasty niestety będą nawiewane z pobliskich nieużytków,mam ten sam problem.Dziś założyłam siatkę maskującą i chroniącą przed wiatrem,no i mam nadzieję że ograniczę trochę ich inwazję.Jak wyściółkujesz np.korą będzie mniej pracy
____________________
Sylwia Mój-ogród-moja-pasja-kobieta-szczęśliwa
paulaa 22:50, 05 lip 2017


Dołączył: 24 maj 2017
Posty: 280
sylwik69 napisał(a)
Chwasty niestety będą nawiewane z pobliskich nieużytków,mam ten sam problem.Dziś założyłam siatkę maskującą i chroniącą przed wiatrem,no i mam nadzieję że ograniczę trochę ich inwazję.Jak wyściółkujesz np.korą będzie mniej pracy

Masz racje, gdy pola wokół nie da się uniknąć rozsiewania chwastów. Mnie tylko przeraża ich ilość i tu padło bardzo ważne zdanie i teraz rozumiem sens żywopłotów - one ograniczą wiatr a co za tym idzie może trochę chwasty!! Dziękuję
PS korę mamy w planie, jak tylko pomyślę ile jej trzeba to mi słabo ale już nad tym pracujemy
A ta siatka maskująca to chodzi o geowłókninę na ziemię czy jakaś siatka na ogrodzenie?
____________________
Stwórz ze mną mój ogród
paulaa 22:58, 05 lip 2017


Dołączył: 24 maj 2017
Posty: 280
Moje pomidorki <3 (nie patrzymy na chwaściory wokół - cały warzywnik jest w mikrochwastach :-/) ciekawe czy dojrzeją czy je zje zaraza i tak jestem w nich zakochana <3


____________________
Stwórz ze mną mój ogród
Toszka 23:34, 05 lip 2017


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Pomidorom wyłamuj lub obcinaj (przy samym pieńku/łodyżce wszystkie liście pod owocami - uchronisz je od chorób.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
paulaa 11:37, 07 lip 2017


Dołączył: 24 maj 2017
Posty: 280
Toszka napisał(a)
Pomidorom wyłamuj lub obcinaj (przy samym pieńku/łodyżce wszystkie liście pod owocami - uchronisz je od chorób.

No właśnie coś takiego czytałam że się obrywa wszystkie od spodu ale koleżanka mi powiedziała, że to chodzi jakby był drugi pęd wiodący.. Dziękuję za radę :-* ale podczas deszczu nie można takich rzeczy robić prawda?

A tu moja cukinia albo dynia



to drugie (w lewym górnym rogu) mi nie chce kwitnąć, bo nawet jak jest deszcz to drzewa zasłaniają i tam nie pada



Tu zdjęcie z wczoraj -wyplewiłam w końcu ten gąszcz chwaściorów

____________________
Stwórz ze mną mój ogród
AnnaCh 11:41, 07 lip 2017


Dołączył: 10 mar 2015
Posty: 12213
To kwitnące, to raczej cukinia.
Dynie wędrują, mają takie długie wąsy.
____________________
Ania - Malutki pod lasem
Toszka 13:41, 07 lip 2017


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Maleńkie wyrastające pędy obrywasz, ale liście też - owoce mają przewiew i słońce. Hodujemy owoce, nie liście
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
paulaa 23:45, 08 lip 2017


Dołączył: 24 maj 2017
Posty: 280
Pomidory przycięte, pierwsze koszenie za nami
____________________
Stwórz ze mną mój ogród
paulaa 23:46, 08 lip 2017


Dołączył: 24 maj 2017
Posty: 280
____________________
Stwórz ze mną mój ogród
Johanka77 01:14, 09 lip 2017


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
O! Jakie zmiany! Idziesz jak burza!
Trawnik supcio! I jaki warzywnik!
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies