Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Stwórz ze mną mój ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Stwórz ze mną mój ogród

paulaa 12:22, 23 cze 2017


Dołączył: 24 maj 2017
Posty: 280
Już posiany, nawadnianie jest 8 pkt tył i 2 przód. Pan ogrodnik twierdzi ze nie taka zla ta ziemia. Skończyli w środę i teraz podlewamy i czekamy. Potem najwyżej będę dorabiać rabatki póki co naprawdę przeraża mnie ilość roślin jaką trzeba, by zapełnić to co jest..
Może na zdjęciach to tak wygląda ale naprawdę nie ma dużo tej trawy! I jeszcze te huśtawki trzeba będzie upchać
____________________
Stwórz ze mną mój ogród
paulaa 12:30, 23 cze 2017


Dołączył: 24 maj 2017
Posty: 280
Kacper pilnuje trawnika coby go nie wyżarły gołębie i inne ptactwo

____________________
Stwórz ze mną mój ogród
kasia_c 12:33, 27 cze 2017

Dołączył: 27 maj 2015
Posty: 793
Witam się. Ładnie się zapowiada. Wszystko gotowe można sadzić.
____________________
Kasia_c To miejsce trzeba kochać
paulaa 22:41, 27 cze 2017


Dołączył: 24 maj 2017
Posty: 280
kasia_c napisał(a)
Witam się. Ładnie się zapowiada. Wszystko gotowe można sadzić.


witam też będziemy sadzić na wiosnę, chociaż już mnie kusi, ogrodnik też mówi że można w tą ziemię sadzić ale jak ma lepiej rosnąć po przekopaniu z obornikiembi korą to się wstrzymam
____________________
Stwórz ze mną mój ogród
paulaa 22:41, 27 cze 2017


Dołączył: 24 maj 2017
Posty: 280
Dubelek
____________________
Stwórz ze mną mój ogród
paulaa 22:41, 27 cze 2017


Dołączył: 24 maj 2017
Posty: 280
I znowu :-/
____________________
Stwórz ze mną mój ogród
paulaa 22:49, 27 cze 2017


Dołączył: 24 maj 2017
Posty: 280
Ale nie dotyczy to mojego warzynika, którego już prawie całego zagospodarowałam tadam!!!


Trzy rządki buraczków (28 szt), które od teściowej podkradłam, szczypiorek, pietruszka, zasiany koperek, sałata, szpinak i fasolka szparagowa. Dwie sztuki pomidorów (a co!) i dynia i cukinia. Czekam na kupy gołębie coby odżywić moje warzywka. Może się cos uda wyhodować, a jak nie to też nie będę płakać - w końcu dopiero zaczynam

Taras prezentuje się pustawo następująco



A trawka się powoli zieleni

____________________
Stwórz ze mną mój ogród
iwonkap 12:36, 28 cze 2017

Dołączył: 02 kwi 2015
Posty: 722
Super się zieleni Ja bym chyba nie wytzrymała i co wieksze roslinki sadziła hehe
Efffa 17:49, 28 cze 2017


Dołączył: 11 cze 2014
Posty: 3530
Nie wiem czy się witałam,ale witam się zza płota.
____________________
Ewelina Odcienie zieleni 2
ElzbietaFranka 21:56, 28 cze 2017


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13859
Witam. Zwiedzam dzisiaj ogrody śląskie. Przejrzałam cały wątek na początku chciałam doradzić aby całą ziemię ściągnąć w kąt przy blaszaku lub część.
W tym miejscu zrobić wzniesienie (może jeszcze przemyślisz i tak zrobisz) aby osłonić ten blaszak co prawda nie wolno mieć blaszaków w granicy sąsiedzkiej ale nie będziesz się sądziła lub szła na udry z sąsiadem, więc trzeba to jakoś zamaskować.

Moim zdaniem takie wzniesienie byłoby najlepszym rozwiązaniem, tam posadzić np. choiny kanadyjskie są bardzo ładne lub nawet sosny czarne jakiekolwiek iglaki aby szybko rosły. Możesz też przy siatce posadzić szybko rosnący bluszcz trójklapowy, bluszcz japoński (zawsze ładne i pięknie jesienią się przebarwia), (Żory to raczej ciepły rejon Śląska więc nie powinien bluszcze trójklapowy marznąć). Na podniesienie lub pagórek zastosuj kamienie i nasadzenia male iglaki - nie wiem jaka to strona czy słoneczna czy cień. Do cienia hosty, paprocie, już pisałam o choinie kanadyjskiej.

Każdą roślinę którą zamierzasz kupić przeczytaj o niej w internecie gdzie jej będzie dobrze. W każdym razie iglaki pięknie rosną na piachu tzw lekkiej ziemi. Ogród trzeba widzieć w całości a pracować po kawałku i nie spiesząc się bo można popełnić błędy i potem przesadzać.

To tyle i pozdrawiam
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies