Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wzgórze chaosu

Pokaż wątki Pokaż posty

Wzgórze chaosu

kasiek 17:22, 22 wrz 2017


Dołączył: 07 sie 2013
Posty: 21459
Witaj, muszę zgodzić się z innymi że chaosu to ja tu nie widzę, faktycznie musiało Ci się zmienic spojrzenie, a może to tylko zmęczenie lub opatrzenie...
Ja golę drzewa baaardzo, ten rok to niemal był rekordowy. Dużo też ograniczam i prześwietlam. Magnolie masz boskie, wrzosowisko też, bardzo urokliwie u Ciebie I czekam na historię
____________________
kasiek ogród pełen złudzeń i niespodzianek cz II ogrod pełen złudzen i niespodzianek Wizytówka po zmianach -Ogród złudzeń
Gardener27 20:34, 22 wrz 2017


Dołączył: 20 sty 2014
Posty: 13487
Witam, przyszedłem z rewizytą.
Kolejny ogród z grodu Kraka, dojrzały i ciekawy, na zdjęciach chaosu nie dostrzegam.
Wrzosowisko świetne, wąski trawnik pomiędzy wygląda niczym potok w korycie.
Magnolia Suzane to spore drzewko, u mnie po 7 latach ma już 4 m.

____________________
Przemek- Życie w wiejskim ogrodzie *** Wizytówka
AngelikaX 20:40, 22 wrz 2017


Dołączył: 02 mar 2015
Posty: 7209
Piękne wrzosy zakupiłaś
____________________
Na zielonej... trawce :) *** Wizytówka
wiunia 12:26, 23 wrz 2017


Dołączył: 21 wrz 2012
Posty: 4422
Witam się i ja w Twoim ogrodzie
Ciekawa jestem posadzonych brzóz. Dasz fotkę?
U mnie od półtora roku rośnie jedna Doorenbos i wiosną chce dosadzić dwie. W jakim odstępie ostatecznie je posadziłaś?
Iwonko kiedy obcinasz magnolie?
____________________
Ukojenie dla zmysłów.....taki ma być mój ogródek
gosika67 16:00, 23 wrz 2017


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 7757
Cześć Iwonka, wrzosy przepięknie się prezentują.Teraz je sadziłaś czy z poprzedniego sezonu?
____________________
Gonia Kwiaty we włosach
Luki 18:52, 23 wrz 2017


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
Iwonko jaki tam chaos, ja jestem zachwycony fakt mam wielki niedosyt zdjęć i nie za wiele pokazujesz, ale to co pokazałaś bardzo mi się podoba, a tą glediczją to mi humor ogromnie poprawiłaś.
Jeszcze bardziej się cieszę, że ją posadziłem i z czasem można ją ciąć cieszy mnie to bardzo Piękny masz okaz.
____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
Iwonka 19:27, 23 wrz 2017


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4166
Filomena napisał(a)

Podobnie jak Ty, tnę corocznie jedną z moich magnolii- stellatę, bo posadziłam ja na chwilę niedaleko domu i .. pewnie już tam zostanie.
W wielu publikacjach piszą, że magnolie nie lubią cięcia. Niemniej jednak ja obserwuję, że ma się bardzo dobrze, buduje bardziej zwarty pokrój i przepięknie kwitnie.


Dobrze wiedzieć, że i gwiaździsta lubi sekator Moja na razie rośnie najwolniej ze wszystkich, pewnie to kwestia zacienionego stanowiska. Pod koniec upałów zaszalałam i przesadziłam 3 letnią Susan. Nie było łatwo bo system korzeniowy już miał swoją masę. Ale dałam radę i w sumie to miałam szczęscie bo przyszły ulewy, więc może się przyjmie.
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Iwonka 19:32, 23 wrz 2017


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4166
Agania napisał(a)
Miałam niejedną zakupowo nietrafioną magnolię, w konsekfencji mam 2 gwiaździste i jedną nie w odmianie jaką chciałam...kilka w ogóle nie przezimowało, a jedną przez pomyłkę zamiast nawozem to rundapem podlałam... takie moje doświadczenia z magnoliami

Iwonka podziwiam wrzosowisko, wyprowadziłaś super zieloną ścieżkę, profesjonalnie wyglądają kanty, też tak i u siebie działam

Trochę nam pogoda pozmieniała szyki, byleby nie padało, bo w ogrodzie jeszcze nie jedno do zrobienia.

Pięknie masz ukwiecone parapety


Faktycznie magnolie mają z tobą ciężkie życie Mnie najlepiej ze wszystkiego w ogrodzie to chyba kanciki wychodzą Kocham mój szpadel, uwielbiam ściągać darń i takie tam inne "kopalnicze" zajęcia. Plus z tego taki, że kanciki są i na fitness nie muszę kasy wydawać. Siłka za darmo w ogrodzie
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Iwonka 19:39, 23 wrz 2017


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4166
kasiek napisał(a)
Witaj, muszę zgodzić się z innymi że chaosu to ja tu nie widzę, faktycznie musiało Ci się zmienic spojrzenie, a może to tylko zmęczenie lub opatrzenie...
Ja golę drzewa baaardzo, ten rok to niemal był rekordowy. Dużo też ograniczam i prześwietlam. Magnolie masz boskie, wrzosowisko też, bardzo urokliwie u Ciebie I czekam na historię


Kasiu witam cieplutko! Ty masz taki radosny awatarek, że zawsze uśmiecham się do ekranu widząc twój wpis W takim razie obie bijemy w tym roku nasze rekordy w wycince i prześwietleniach. Ja niektóre iglaki tak wyczyściłam w środku, że zamarzną w zimie od tej golizny. Poszerzyłam rabaty i dumam czym tę pustkę zapełnić. Dużego chaosu nie zlikwiduję ale pomalutku ograniczam zbieractwo.
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Iwonka 19:44, 23 wrz 2017


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4166
Gardener27 napisał(a)
Witam, przyszedłem z rewizytą.
Kolejny ogród z grodu Kraka, dojrzały i ciekawy, na zdjęciach chaosu nie dostrzegam.
Wrzosowisko świetne, wąski trawnik pomiędzy wygląda niczym potok w korycie.
Magnolia Suzane to spore drzewko, u mnie po 7 latach ma już 4 m.



Chyba muszę zmienić moc moich soczewek bo nikt chaosu nie widzi tylko ja
Moją Susan przesadziłam, ciekawe czy się przyjmie. Oby rosła jak twoja. Tam akurat może, bo siatka nieco szpeci.
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies