Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Japoński ogród Reni i Matiego

Pokaż wątki Pokaż posty

Japoński ogród Reni i Matiego

Renii 20:16, 29 kwi 2019


Dołączył: 19 cze 2017
Posty: 1258
Urszulla napisał(a)
Konior ma szkółkę jak jedziesz z Pisarzowic albo Kóz do Hałcnowa. Rzeczywiście mają dużo towaru.


Byłam Ula dzisiaj w Bielsku, ale brakło mi czasu. Muszę w najbliższym czasie zajrzeć do niego.
Dziękuję
____________________
Japoński ogród Reni i Matiego
Nowa12 20:20, 29 kwi 2019


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Renii napisał(a)
Takie grzybki u mnie urosły




U mnie też 3 takie grzybki znalazłam. Co to oznacza?
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Nowa12 20:22, 29 kwi 2019


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Renii napisał(a)


Elu z tej samej szkółki kupiłam jeszcze cisy i to samo było. Byłam u właściciela i pokazałam, nawet jednego cisa mu zwróciłam.
Szok

U nas pada ładnie deszczyk - już drugi dzień, nareszcie


Daj znać jaka to szkółka. Wolałabym na takie rośliny nie trafić.
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
basia3012 23:05, 29 kwi 2019


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9549
Reniu, dzięki za odwiedziny u mnie.
Piękną wycieczkę miałaś. Ogrody wspaniałe, jest na co popatrzeć. Ale i u Ciebie plany ambitne. Piękne te zaokrąglenia. I żwir też super.

Moje ciemierniki, te ze zdjęcia, rosną u mnie już może 3-4 lata. One rozsiewają się więc co roku wiosną są malutkie siewki. Jeśli chcesz to Ci wyślę. Tylko niech trochę podrosną.
Jeśli chodzi o " gratisowe pędraki" z zakupami to tez miałam taką sytuację. Kupiłam 50 bordowych żurawek na obwódkę. A że były w małych doniczkach to tylko wyjmowałam je z doniczek i sadziłam bez rozrywania i zaglądania w ziemię. Po tygodniu czy dwóch żurawki zaczęły mi padać. I wtedy dopiero usuwając je z ziemi zobaczyłam pędraki. Były duże, małe i malutkie. Różne. Wykopałam wszystkie pozostałe żurawki, przeglądałam ziemię i wyrzucałam robale, w każdej było mnóstwo pędraków, różnej wielkości. Oby jak najmniej takich przypadków.
Pozdrawiam.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
Renii 07:03, 30 kwi 2019


Dołączył: 19 cze 2017
Posty: 1258
basia3012 napisał(a)
Reniu, dzięki za odwiedziny u mnie.
Piękną wycieczkę miałaś. Ogrody wspaniałe, jest na co popatrzeć. Ale i u Ciebie plany ambitne. Piękne te zaokrąglenia. I żwir też super.

Moje ciemierniki, te ze zdjęcia, rosną u mnie już może 3-4 lata. One rozsiewają się więc co roku wiosną są malutkie siewki. Jeśli chcesz to Ci wyślę. Tylko niech trochę podrosną.
Jeśli chodzi o " gratisowe pędraki" z zakupami to tez miałam taką sytuację. Kupiłam 50 bordowych żurawek na obwódkę. A że były w małych doniczkach to tylko wyjmowałam je z doniczek i sadziłam bez rozrywania i zaglądania w ziemię. Po tygodniu czy dwóch żurawki zaczęły mi padać. I wtedy dopiero usuwając je z ziemi zobaczyłam pędraki. Były duże, małe i malutkie. Różne. Wykopałam wszystkie pozostałe żurawki, przeglądałam ziemię i wyrzucałam robale, w każdej było mnóstwo pędraków, różnej wielkości. Oby jak najmniej takich przypadków.
Pozdrawiam.


Basiu pytałam o ciemierniki, ponieważ kupiłam w tym roku i chciałabym z nich zrobić łan.Wspaniale, że się rozsiewają. Dziękuję za dobre chęci, ale będę mieć własnee sieweczki

Ja już zaglądam każdej roślince pod spódnicę i szukam lokatorów
____________________
Japoński ogród Reni i Matiego
Renii 07:05, 30 kwi 2019


Dołączył: 19 cze 2017
Posty: 1258
Nowa12 napisał(a)


Daj znać jaka to szkółka. Wolałabym na takie rośliny nie trafić.


U nas lokalnie facet sprzedaje, myślę że w przypadku roślin które kupiłam to jest pośrednikiem, chociaż sam też coś rozmnaża
____________________
Japoński ogród Reni i Matiego
Kindzia 10:39, 30 kwi 2019


Dołączył: 04 kwi 2012
Posty: 28042
Ten ogrodowy grzyb na pierwszym Twoim zdjęciu to smardz Dobre grzyby, pod częściową ochroną "na wolności". Droższe od nich są tylko trufle. Często zdarzają się w ogrodach na zeszłorocznie wysypanej korze. Kiedyś był u nas wysyp. Smażone na masełku są bardzo dobre.

Piękna ta jabłonka!!!
____________________
Kasia***zjazd VI 2016***cz.I***cz.II*** Ogród z łezką II
Renii 21:41, 30 kwi 2019


Dołączył: 19 cze 2017
Posty: 1258
Kindzia napisał(a)
Ten ogrodowy grzyb na pierwszym Twoim zdjęciu to smardz Dobre grzyby, pod częściową ochroną "na wolności". Droższe od nich są tylko trufle. Często zdarzają się w ogrodach na zeszłorocznie wysypanej korze. Kiedyś był u nas wysyp. Smażone na masełku są bardzo dobre.

Piękna ta jabłonka!!!


Dziękuję Kasiu, skoro tak piszesz to jutro smażenie smardza
____________________
Japoński ogród Reni i Matiego
Renii 08:14, 04 maj 2019


Dołączył: 19 cze 2017
Posty: 1258
Czas judaszowca teraz on króluje w ogrodzie

____________________
Japoński ogród Reni i Matiego
Renii 08:19, 04 maj 2019


Dołączył: 19 cze 2017
Posty: 1258
____________________
Japoński ogród Reni i Matiego
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies