Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Tu na razie jest klepisko....

Pokaż wątki Pokaż posty

Tu na razie jest klepisko....

anna_t 22:31, 31 lip 2017


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13457
Kompot, obornik i maczka już są w glebie, potem wysialam gorczycy żeby jeszcze wzbogacić
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
Toszka 10:36, 01 sie 2017


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
anna_t napisał(a)
Ale gorczycy nie wolno zostawić 100dni nie przekopanej bo zakwitnie i stanie się chwastami a nie poplonem


Aniu pytanie zasadnicze, czy teraz siana zdąży zakwitnąć - sierpień 31 + wrzesień 30 + październik 31... no jak w mordę wychodzi 92 dni, a w listopadzie to już nawet zimowity nie kwitną
No chyba, że ja czegoś o gorczycy nie wiem
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
anna_t 10:51, 01 sie 2017


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13457
gorczyca kwitnie po ok miesiacu
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
Toszka 11:29, 01 sie 2017


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
No widzisz Aniu - jam ci nie rolnik (ani nikt z rodziny)... też się uczę

Człowiek głupi się rodzi i głupi umiera... ech


____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Lulilaj 11:33, 01 sie 2017


Dołączył: 05 lut 2016
Posty: 801
anna_t, Toszka

A jak to jest z łubinem? wiecie może?
____________________
Asia - zielony-zielonym-pogania
Toszka 11:45, 01 sie 2017


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Asiu,idź z tym poplonem do Mazana. Jam ci nie rolnik i poplonowych doświadczeń nie mam... nawet mnie nie uczono - co nie jest jednoznaczne z nauczeniem, bo miałam inny kierunek
Siałam tylko facelię i żal mi było jej kosić, bo taka cudna była

Idź do działu "Fitoremediacja"
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
anna_t 14:31, 01 sie 2017


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13457
Toszka napisał(a)
No widzisz Aniu - jam ci nie rolnik (ani nikt z rodziny)... też się uczę

Człowiek głupi się rodzi i głupi umiera... ech



przerobilam dwie wersje gdy jest zimno i gorąco.
zimno - zaczęla rosnąc dopiero po 3 tyg i juz prawie mi zakwitla po ponad 2miesiacach.
gorąco - rosnie po tygodniu i prawie zakwitla po 3 tygodniach
Agania mi radziła przekopywać gdy ma ok 20cm, akurat wyjechałam więc zdązyłam przekopać juz prawie z zawiązanymi pakami niestety

czyli te 100 dni moze dotyczy ile poplon powinien "siedziec pod ziemią" do czasu sadzenia?


____________________
Ania Nowocześnie z różanką
kasiab 12:26, 02 sie 2017


Dołączył: 15 lip 2017
Posty: 1511
Aniu dziękuję za info w takim razie teraz będę wiedziałą kiedy jest "ten czas"
____________________
Kasia - tu na razie jest...
kasiab 12:30, 02 sie 2017


Dołączył: 15 lip 2017
Posty: 1511
Chwalę się: przyszła mączka dzisiaj 50kg strasznie się cieszę. Dzisiaj jadę po gorczycę i jutro zaczynam wyrywać małe chwastewki z przodu bo się pojawiły i wysieję gorczycę.
Powiedzcie mi czy jak będę na weekend przerzucać kompost to dodawać do niego mączki? Chcę wrzucić trochę kory między warstwy przekompostowanej i obornika. czy za dużo kombinowania?

I jeszcze się żalę na paczkomaty... wyobraźcie sobie że i u mnie wrzucili na samą górę te ciężkie paczki myślałam że padnę jak ja próbowałam wyjąć. Pierwsze jakoś poszła ale z drugą miałam nie mały problem. Normalnie właśnie będę smarowała uwagę na ten temat do firmy obsługującej
____________________
Kasia - tu na razie jest...
eVka 09:36, 03 sie 2017


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
kasiab napisał(a)
Chwalę się: przyszła mączka dzisiaj 50kg strasznie się cieszę. Dzisiaj jadę po gorczycę i jutro zaczynam wyrywać małe chwastewki z przodu bo się pojawiły i wysieję gorczycę.
Powiedzcie mi czy jak będę na weekend przerzucać kompost to dodawać do niego mączki? Chcę wrzucić trochę kory między warstwy przekompostowanej i obornika. czy za dużo kombinowania?

I jeszcze się żalę na paczkomaty... wyobraźcie sobie że i u mnie wrzucili na samą górę te ciężkie paczki myślałam że padnę jak ja próbowałam wyjąć. Pierwsze jakoś poszła ale z drugą miałam nie mały problem. Normalnie właśnie będę smarowała uwagę na ten temat do firmy obsługującej


Kasiu też zamówiłam mączkę do paczkomatu, to aż się boję jak ja to wyjmę. Jedna paczka 50kg druga 25kg mogłam kuriera zamówić...

Co do kompostu, dopiero co mój kompstownik przyszedł i zaczynam przygodę z kompostowaniem samodzielnym ale wiem, że do kompostu na 100% warto dodac mączki bazaltowej i obornika, tak mi Toszka radziła.
____________________
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies