Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Tu na razie jest klepisko....

Pokaż wątki Pokaż posty

Tu na razie jest klepisko....

kasiab 22:09, 30 lip 2017


Dołączył: 15 lip 2017
Posty: 1505
Witaj Aniu to prawda ze Iwona dobrze radzi. No ma Kobieta wiedzę wiesz co z obrzeżami to dobry pomysł ale najpierw musimy zrobić ogrodzenie takie jak ma być z 3 stron. Front zostanie pewnie na przyszły rok niestety.
____________________
Kasia - tu na razie jest...
gosika67 22:10, 30 lip 2017


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 7757
Kasia co u Was, buksy posadzone?
____________________
Gonia Kwiaty we włosach
kasiab 22:18, 30 lip 2017


Dołączył: 15 lip 2017
Posty: 1505
Tak posadzone tam gdzie nie będą przeszkadzac i niech sie ukorzeniaja
____________________
Kasia - tu na razie jest...
Toszka 23:04, 30 lip 2017


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Poplon potrzebuje 100 dni. Starczy czasu?
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
eVka 08:47, 31 lip 2017


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
kasiab napisał(a)


Dobry pomysl zapytam czy jest kompostownia miejska ale będzie u Ciebie wszystko rosło ja brałam ostatnie 24szt. Facet kupił jakaś zapuszczona dzialeczke i miał ponad 200 bukszpanow. Ma jeszcze piękne kule tylko nie chce albo jak kto woli nie wie ze chce je sprzedać. Jak się namysli ma mi dać znać. Jak chcesz to wtedy Ci dam znać?


Kasiu jasne pamiętaj o mnie, kule to juz wogóle mega chętnie, och jak ja bym taką dzialkę zapuszczoną dorwała w swoje ręce.... mam obok miejsca, w którym pracuje taki piękny ale bardzo zapuszczony ogród. Same wielkie okazy roślin, niektóre rzadkie i drogie a właścicielka niestety po różnych losowych sytuacjach nie ma siły i chęci zajmowac się ogrodem. Czasami jak przechozę obok mam ochotę do niej zajść i zaprponowac wypielęgnowanie ogrodu w zamiam za kilka pięknych roślin...
____________________
anna_t 08:49, 31 lip 2017


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13457
Toszka napisał(a)
Poplon potrzebuje 100 dni. Starczy czasu?
w październiku kupuje drzewa i bym wtedy hortki przesadziła
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
Toszka 09:21, 31 lip 2017


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Aniu, to lepiej by było przy takich planach zainwestować w obornik, kompost, mączkę i widły amerykańskie. Pracę potraktować jak fitness Obawiam się, że nie do końca rozumiesz znaczenie wysiana poplonu tzw. roslin międzyplonowych.

Rośliny międzyplonowe pełną bardzo ważną rolę ochronną i konserwującą. Przede wszystkim chronią glebę przed niekorzystnymi czynnikami zewnętrznymi: erozją wodną, wietrzną, zlewnością, zaskorupieniem, zachwaszczeniem (pod tym względem najlepsza jest gorczyca). Przemarznięta w okresie zimowym masa roślinna sprzyja tworzeniu gruzełkowatej struktury, dzięki czemu reguluje gospodarkę wodno-powietrzną w glebie, tworzy sieć kanalików ułatwiających podsiąk wody oraz ogranicza jej straty. Udane międzyplony dostarczają znacznych ilości substancji organicznej, z której tworzona jest próchnica


____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
kasiab 10:25, 31 lip 2017


Dołączył: 15 lip 2017
Posty: 1505
Iwonko mi się (niby) nie spieszy. Wiem jak ważne jest ulepszenie gleby i nie widzę problemu żeby przez 100dni rosła sobie np gorczyca. Akurat będzie to koniec października i tylko przekopać z kompostem, obornikiem i mączką. Chyba, że uważasz tyle rzeczy za zbędne? Mączka będzie w tym tygodniu i przecież może poczekać na swoją porę do października?
____________________
Kasia - tu na razie jest...
Toszka 11:05, 31 lip 2017


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
W przypadku próchnicy jako dodatku do gleby nie ma pojęcia "za dużo".

Na bezwzględną/wyraźną poprawę gleby potrzeba ok. 4 lat stałej pracy i dobroci. Ale uwierz, warto

Powiem tak - dla sadzonych roslin lepiej by było aby ziemia po przekopaniu troszkę się uleżała, osiadła. Aby jej właściwości fizyczne, biologiczne i chemiczne miały choć troszkę czasu na regenerację.
Poplon jest dobry jeśli zostawimy go do wiosny, a potem sadzimy. W twoim przypadku myślę, że przygotowanie gleby na tym etapie jest kluczowe. Niech potem osiądzie i już dwa miesiące (sierpień i wrzesień) będzie wszystko się macerować
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
anna_t 22:29, 31 lip 2017


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13457
Ale gorczycy nie wolno zostawić 100dni nie przekopanej bo zakwitnie i stanie się chwastami a nie poplonem
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies