Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Tu na razie jest klepisko....

Pokaż wątki Pokaż posty

Tu na razie jest klepisko....

kasiab 10:24, 03 sie 2017


Dołączył: 15 lip 2017
Posty: 1505
Dzięki Ewus a powinni Ci wysłać w paczkach po 25kg. Dobra rada zabierz ze sobą mężczyznę po przesyłki ja niestety nie miałam na kogo liczyć ale dałam radę
____________________
Kasia - tu na razie jest...
MartaKozak 11:08, 03 sie 2017


Dołączył: 29 lis 2016
Posty: 1697
Tez juz maczke mam, 4 x 25kg, dostawa kurierem, ale dorgo, 60zl za dostawe
____________________
Marta Wielicka przygoda ogrodowo/remontowa; Mój taras we Francji
kasiab 11:10, 03 sie 2017


Dołączył: 15 lip 2017
Posty: 1505
Marta ale nie musiałaś tego taszczyc bardzo dobra decyzja moim zdaniem
____________________
Kasia - tu na razie jest...
Lulilaj 12:03, 03 sie 2017


Dołączył: 05 lut 2016
Posty: 801
Dobrze, że paczkomaty są prawie 30 km ode mnie i z musu zamówiłam kuriera
Też wzięłam 2x25kg. Mam nadzieję, że na początek starczy
A koszty przesyłki tez wysokie. W sumie płaciłam prawie tyle co za mączkę
Cóż, życie...
____________________
Asia - zielony-zielonym-pogania
kasiab 12:05, 03 sie 2017


Dołączył: 15 lip 2017
Posty: 1505
Ja bralam z paczkomatu żeby nie być przywiazana do domu przez kuriera. Gdyby nie to to pewnie wzielabym właśnie dostawę do samego domu
____________________
Kasia - tu na razie jest...
kasiab 17:47, 20 sie 2017


Dołączył: 15 lip 2017
Posty: 1505
Wstawiali u nas okna na budowie i moje piękne bukszpany zostały zadeptane chociaż nie było opcji żeby komukolwiek przeszkadzaly. Zaczęłam je ciąć bo wyglądają jak 10 nieszczęść.
Udało się skończyć kanalizację i teraz powoli dosypujemy ziemię bo co deszczyk to sa dziury na podwórku.
Może w tym tygodniu jakkolwiek uda się działać ogrodowo chociaż mamy do skończenia ocieplenie i tak ciągle coś.
Mąż chce zająć się środkiem żeby iść juz mieszkać także w tym roku jednak tylko uzyznienie gleby a szkoda bo chciałam cokolwiek mieć gotowego. Zostaje jedno: jak zachce mi się zakupić rosliny to te kwotę będę odkładać na przyszły rok
____________________
Kasia - tu na razie jest...
gosika67 17:56, 20 sie 2017


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 7757
Dziewczyny dużo można się dowiedzieć o poplonach, jak dyskutujecie, przysłuchuję się Wam.Kasiu powodzenia w pracach ogrodowych, będę Ci kibicować.
____________________
Gonia Kwiaty we włosach
Toszka 06:21, 21 sie 2017


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Kasiu, priorytetem (ogrodowo) jest przygotowanie, użyźnienie ziemi. Po posadzeniu roślin tego etapu nie da się nadrobić kompleksowo.
Pewnie już zbyt późno na takie uwagi, ale ziemię z wykopów trzeba starannie z powrotem zasypać, tak, by wierzchnia warstwa znów była na wierzchu, a podglebie z gliną pod spodem. Jeśli w tym miejscu ziemia została zasypana na szybko, to to miejsce wymaga starannego użyźnienia. Dodatkowo, wiedz, że na wiosnę wszystko będzie w tym miejscu osiadać i będzie wymagać uzupełnienia. Kopana ziemia, zwłaszcza głęboko, osiada/układa się prawie rok.

I jeszcze jedno - w przypadku decyzji o nie sadzeniu w tym roku - wal nawet świeży obornik ile wlezie. Przekopuj. Użyźniaj glebę. Uwierz, że to nie będzie stracony czas dla ogrodu. Zimą obserwuj gdzie i skąd wieją zimne wiatry. Zwłaszcza w styczniu i lutym. Te miejsca szczególnie będzie trzeba osłonić wyższymi roślinami.
Zimą będzie czas na plany rabat i dobór roslin.
Znajdujemy plusy w minusach, Kochana
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
kasiab 15:15, 21 sie 2017


Dołączył: 15 lip 2017
Posty: 1505
Święta racja Toszko Jest to jakis plus

Lecę latać po Waszych ogrodach
____________________
Kasia - tu na razie jest...
eVka 16:46, 22 sie 2017


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Kasia Toszka ma rację, zajmij się glebą, skoro nie możesz jeszcze sadzić, na wiosnę będziesz miała bazę już zrobioną i pozostanie tylko obsadzenie. Ja przy jednej duże rabacie zaniedbałam ten proces i teraz płacę za to cenę przy ziemi pod trawnik i rabaty z tylu ogrodzie na całość i niczego nie żałuję Ani kompost, Ani mączki bazaltowej. Pamiętaj żeby pilnować, żeby nigdzie na wierzchu nie było martwicy glebowej. Na tym nic nie urośnie. Pozdrawiam
____________________
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies