Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » O ogrodzie myślę w koło...

Pokaż wątki Pokaż posty

O ogrodzie myślę w koło...

JoannaDe 10:26, 12 paź 2017


Dołączył: 08 maj 2014
Posty: 2169
Michu87 napisał(a)
Joasiu dziękuję za dobre słowo i otuchę. Przemyślałam i masz całkowitą rację. Tak jak mówisz mogę zacząć wyznaczać sobie linię rabat, przygotowywać ziemię, pokombinować z kształtem ogrodu, zobaczyć pewne rzeczy na żywo a nie bazgrać w Paincie. Teść mieszkający naprzeciwko ma kucyka, jest więc obornika pod dostatkiem do zasilenia gleby. Czemu ja o tym nie pomyślałam? Jesteś kochana! Dzięki :*

Wczoraj chyba dopadła mnie chandra jakaś.


Nie ma za co. Miłego planowania
____________________
Skarbonkowy ogródek Symetryczny, poukładany, biało-żółty... będzie
Michu87 18:37, 12 paź 2017


Dołączył: 27 cze 2016
Posty: 166
A właśnie, odnośnie tego planowania. Jest jedno miejsce, co do którego nie mam kompletnie żadnej wizji. To są dwie Robinie akacjowe, które rosną od siebie w odległości 4 metrów. Ja wiem wiem...te dwa drzewa to trochę od czapy jak to Toszka mówi. Ale to prezent. I teraz jak to potraktować? Jak zaaranżować, żeby to miało ręce i nogi? Można to jakoś uratować?
.
____________________
Ewelina - O ogrodzie myślę w koło...
AniMa 07:46, 13 paź 2017


Dołączył: 23 cze 2016
Posty: 4999
Ogólnie robinie są ładnymi drzewami...Kiedy je wsadzałaś, były z donicy czy kopane?

Wiwidziałabym jakiś zakątek w rogu działki z ławeczką i nimi dwiema po obu stronach.....Tak jak w wielu projektach Danusi - okrągły placyk gdzieś wkomponowany, wysypany żwirkiem, ławeczka i różne kulki dookoła....
trochę tego jest
____________________
Ania Ogropole-jeszcze nie ogród ale już nie pole
Michu87 08:46, 13 paź 2017


Dołączył: 27 cze 2016
Posty: 166
AniMa napisał(a)
Ogólnie robinie są ładnymi drzewami...Kiedy je wsadzałaś, były z donicy czy kopane?

Wiwidziałabym jakiś zakątek w rogu działki z ławeczką i nimi dwiema po obu stronach.....Tak jak w wielu projektach Danusi - okrągły placyk gdzieś wkomponowany, wysypany żwirkiem, ławeczka i różne kulki dookoła....
trochę tego jest


Ooo ja je wsadzalam jak zaczynalismy budowac dom czyli jakieś 4 lata temu, były młodziutkie i w donicach. Ten pomysł z ławeczką i żwirkiem fajny. Nie wiem jak tam bedzie z miejscem na to. Muszem pomyśleć bo to by mialo sens
____________________
Ewelina - O ogrodzie myślę w koło...
AniMa 09:35, 13 paź 2017


Dołączył: 23 cze 2016
Posty: 4999
Oj, to pewnie bryła korzeniowa już duża...trzeba będzie ostrożnie okopywać.....Ona początkowo tworzy korzeń palowy a potem się też rozrasta na boki....

Ogólnie nie nakłaniam Cię do zostawienia jej w ogrodzie bo: https://www.ogrodowisko.pl/watek/1827-robinia-akacjowa

A może posadzić ją w okolicach przyszłej bramy na wjeździe....
____________________
Ania Ogropole-jeszcze nie ogród ale już nie pole
Michu87 10:09, 13 paź 2017


Dołączył: 27 cze 2016
Posty: 166
AniMa napisał(a)
Oj, to pewnie bryła korzeniowa już duża...trzeba będzie ostrożnie okopywać.....Ona początkowo tworzy korzeń palowy a potem się też rozrasta na boki....

Ogólnie nie nakłaniam Cię do zostawienia jej w ogrodzie bo: https://www.ogrodowisko.pl/watek/1827-robinia-akacjowa

A może posadzić ją w okolicach przyszłej bramy na wjeździe....


Wiesz co, skłaniałabym się ku temu, aby usunąć je z tamtego miejsca. Wolałabym tam brzozowy gaik. Te dwa drzewa to tak ni w 5 ni 9. Miałabym po kłopocie.
____________________
Ewelina - O ogrodzie myślę w koło...
AniMa 10:33, 13 paź 2017


Dołączył: 23 cze 2016
Posty: 4999
Wiem, że to prezent i niezręcznie było by całkowicie się ich pozbyć z otoczenia - dlatego zaproponowałam aby je posadzić za planowanym płotem - przy furtce lub bramie...lub jak Ci będzie pasowało....
____________________
Ania Ogropole-jeszcze nie ogród ale już nie pole
Toszka 13:27, 13 paź 2017


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Ewelinko, zacznij od robienia kompostu - to olbrzymia oszczędność finansowa
Dla przykładu:
kompostownik z palet. Jedna komora to około 1m sześcienny. A to co najmniej 20 worków kupnego podłoża torfowego. Średnia, minimalna cena to 8zł. Na wejściu wychodzi 160zł oszczędności. Nawet nie porównuję jakości (z qpą kucyka jako dodatek, bo z kompostu otrzymasz bogatą próchnicę, a kupne podłoże to torf bez większej wartości.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
AniMa 13:35, 13 paź 2017


Dołączył: 23 cze 2016
Posty: 4999
Iwonka dobrze, że na Ciebie trafiam - czy można kompostować liście dębowe wymieszane częściowo z lipowymi????
____________________
Ania Ogropole-jeszcze nie ogród ale już nie pole
Toszka 21:21, 13 paź 2017


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
AniMa napisał(a)
Iwonka dobrze, że na Ciebie trafiam - czy można kompostować liście dębowe wymieszane częściowo z lipowymi????


Lepiej by było kompostować oddzielnie, bo różnią się czasem kompostowania. Liscie dębowe są "nawoskowane" i dlatego wymagają dłuższego czasu. Jesli nie masz jak odseparować to miej na uwadze, że kompostowanie będzie dłużej trwać.
Specyfikę liści dębowych można wykorzystać do okrywania roślin na zimę.

Kompostowanie liści, a zwłaszcza dębowych możesz przyspieszyć poprzez rozdrobnienie ich, np. kosiarką.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies