Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » O ogrodzie myślę w koło...

Pokaż wątki Pokaż posty

O ogrodzie myślę w koło...

JoannaDe 19:11, 09 paź 2017


Dołączył: 08 maj 2014
Posty: 2169
Ewelinko, czytam Twój wątek od początku ale z ukrycia. Twój ostatni wpis jest impulsem do zabrania głosu. Jak doskonale wiem o czym piszesz. Niestety. Też myślałam o zamknięciu swojego wątku
ALE
pomyślałam sobie że co mi szkodzi zaplanować sobie jaki ogród chcę mieć. Co mi szkodzi wyznaczyć rabaty, zaplanować nasadzenia, przygotować ziemię.

Nikt nie mówi że to jest konkurs kto szybciej zaplanuje i założy ogród.
Spróbuj spojrzeć na to z innej strony:

Masz czas na dokladne określenie co i jak chcesz.
Wyznacz sobie miejsce na kompostownik, zacznij robić kompost z tego co masz na działce. Za rok będziesz do przodu przynajmniej na kompoście

A ogrodzenie? Zrobi się, kiedyś. A może w międzyczasie wykluje się opcja zrobienia samego żywopłotu. Zawsze koszt ogrodzenia kupnego mniejszy.

Itp, itd.


Wiele osób tworzy ogród po trochu, pomału. A z planem który będziesz miała możesz sobie w miarę możliwości tworzyć.W swoim tempie i możliwościami. Nawet kilka lat. Ktoś Cię goni z tym ogrodem ?

Głowa do góry

Pozdrawiam ciepło
____________________
Skarbonkowy ogródek Symetryczny, poukładany, biało-żółty... będzie
DorKa 19:45, 09 paź 2017


Dołączył: 15 wrz 2017
Posty: 3070
Jak najbardziej zgadzam się z przedmowczynią. To nie jest konkurs na piękny ogród. Masz możlwość skorzystać z porad doświadczonych ogrodników i to jest najpiękniejsze. Dla mnie sama wizualizacja pięknego ogrodu jest powodem do radości. I nie ważne w jakim tempie trzeba dążyć do upragnionego celu.

p.s mieszkam juz 5 rok a ogrodzenie miesiąc temu powstało nie mówiąc o kostce , która zawsze jest na końcu listy potrzeb Bedziesz miala piekny ogrod nieważne kiedy ale będziesz
____________________
Dorka Zakręcony ogród
Kasiolaaa 21:21, 09 paź 2017


Dołączył: 08 gru 2016
Posty: 5727
Ja bym sie cieszyla zebym taki dom miala piekny jest nie rob cos ponad sily zycie przed toba jak nie w tym roku to za rok jak nie to jeszcze pozniej. Jestem ciekawa jak twoj salon wyglada i kuchnia bo lubie taki styl jak twoj a zawsze to jakas inspiracja dla mnie.
____________________
KasiolaaaKasiolaaa
Michu87 11:04, 10 paź 2017


Dołączył: 27 cze 2016
Posty: 166
Kasiolaaa napisał(a)
Ja bym sie cieszyla zebym taki dom miala piekny jest nie rob cos ponad sily zycie przed toba jak nie w tym roku to za rok jak nie to jeszcze pozniej. Jestem ciekawa jak twoj salon wyglada i kuchnia bo lubie taki styl jak twoj a zawsze to jakas inspiracja dla mnie.


Kasiola proszę, może Cię zainspirują
____________________
Ewelina - O ogrodzie myślę w koło...
Michu87 17:27, 10 paź 2017


Dołączył: 27 cze 2016
Posty: 166
Joasiu dziękuję za dobre słowo i otuchę. Przemyślałam i masz całkowitą rację. Tak jak mówisz mogę zacząć wyznaczać sobie linię rabat, przygotowywać ziemię, pokombinować z kształtem ogrodu, zobaczyć pewne rzeczy na żywo a nie bazgrać w Paincie. Teść mieszkający naprzeciwko ma kucyka, jest więc obornika pod dostatkiem do zasilenia gleby. Czemu ja o tym nie pomyślałam? Jesteś kochana! Dzięki :*

Dorka Tobie również dziękuję za odzew. Także mi pomogłaś. Wczoraj chyba dopadła mnie chandra jakaś.
____________________
Ewelina - O ogrodzie myślę w koło...
18:53, 10 paź 2017
Ewelina spokojnie, nikt nikogo tu nie goni, w miarę możliwości zrobisz nasadzenia, jednak przed tym wszystko trzeba przygotować, najważniejsze to mieć plan, który zrobisz z pomocą innych, doświadczonych ogrodników

Kasiolaaa 19:25, 10 paź 2017


Dołączył: 08 gru 2016
Posty: 5727
Ale slicznie u Ciebie boskoooo moje klimaty
____________________
KasiolaaaKasiolaaa
DorKa 19:49, 10 paź 2017


Dołączył: 15 wrz 2017
Posty: 3070
Kasiolaaa napisał(a)
Ale slicznie u Ciebie boskoooo moje klimaty

zadzam sę z Kasią, masz pięknie urządzony dom to i ogród do kompletu będzie piękny
____________________
Dorka Zakręcony ogród
DorKa 19:54, 10 paź 2017


Dołączył: 15 wrz 2017
Posty: 3070
Michu87 napisał(a)
Wczoraj chyba dopadła mnie chandra jakaś.


nie Ciebie jedną depresyjne miesiące przed nami ale spędzimy je miło na planowaniu. A kucyka za plotem zazdroszczę.
____________________
Dorka Zakręcony ogród
Michu87 22:19, 10 paź 2017


Dołączył: 27 cze 2016
Posty: 166
Kasiolaaa napisał(a)
Ale slicznie u Ciebie boskoooo moje klimaty


Dzięki Kasiek. Wiesz są jeszcze braki, w salonie np: nie ma jeszcze stolika kawowego i szafki rtv, a to gdzieś firanki, listwy przypodłogowej itp. Niby drobnostki, które jak się podliczy sporo pochłaniają. Ale powoli, powoli...

____________________
Ewelina - O ogrodzie myślę w koło...
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies