Gdzie jesteś » Forum » Ochrona przed chorobami i szkodnikami » Cydalima perspectalis - ćma bukszpanowa

Pokaż wątki Pokaż posty

Cydalima perspectalis - ćma bukszpanowa

kami 12:05, 15 maj 2022

Dołączył: 22 maj 2015
Posty: 563
To nie ciekawie jak mospilan nie zadziałał bo pisze, że preparat krąży w roślinie do 3 tygodni i nie wymaga dokładanego oprysku rośliny jak przy stosowaniu Lepinoxu(każdy listek opryskać).
Eh paskuda zostanie z nami jak stonka na ziemniakach.
Kokesz 21:43, 30 maj 2022


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6684
Wstawiam dla osób, które nie wierzą, że zjedzony do końca przez ćmę bukszpan odżyje.

Oprysk Lepinoxem.
W zeszłym roku raz i w tym też raz po zauważeniu ćmy.
Myślę, że gdyby był dodatkowo nawożony i podlewany, byłby jeszcze ładniejszy.

Maj 2021



Maj 2022



____________________
Renata Osiedlowy ogródek
darkowa 15:44, 31 maj 2022

Dołączył: 22 maj 2014
Posty: 370
Niestety donoszę ,że jest ćma w Kłodzku ,i wieś Chocieszów, niedaleko
Polanicy - Zdrój
Dzisiaj opryskałam DIPELem WG ,ale żałuję że nie miałam lepinoxu
Będę obserwować

____________________
krystyna
mazilo 16:36, 26 sie 2023

Dołączył: 20 kwi 2019
Posty: 132
Po jakim czasie od zastosowania oprysku na ćmę mogę dokonać oprysku nawozowego ?
makkasia 15:33, 05 wrz 2023


Dołączył: 22 sie 2013
Posty: 7877
Zgłaszam, że ćma bukszpanowa pojawiła się na pomorzu dokładnie w Starogardzie Gdańskim - nie było jej do dzisiaj...dzisiaj ją zauważyłam - mam zapytanie mam lepinox ale z roku 2019 czy zadziała ? - przechowywany w domu ...i tak spróbuję i dam Wam znać czy zadziałało. Ponadto zdjęłam dorosłą gąsienicę i posypałam mączką bazaltową ok. dwie godziny temu . obserwują ją i na razie żyje na listach bukszpanowych włożonych do wysokiej kuwetki - wydaje się mi że gąsienica zmieniła kolor ...dam znać jak długo będzie żyła ..pozdrawiam wszystkich
____________________
Makowo na Kociewiu + wizytówka-Makowo na Kociewiu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies