Gdzie jesteś » Forum » Ochrona przed chorobami i szkodnikami » Cydalima perspectalis - ćma bukszpanowa

Pokaż wątki Pokaż posty

Cydalima perspectalis - ćma bukszpanowa

mikina34 13:27, 07 wrz 2020


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 2671
Niestety w łódzkim tez jest, myślałam, ze nie doleci na takie zadoopie jak moje, a jednak Na szczęście chyba w porę zauważyłam, zrobiłam oprysk na te zaatakowane, dzisiaj opryskam resztę.

____________________
Majówka na Majówce Monia - jedz mniej, bramy raju są wąskie :)
Lausitzer 13:37, 07 wrz 2020

Dołączył: 04 wrz 2020
Posty: 3
Przed chwilą zszedłem do ogrodu przeczesać bukszpany, początkowo nie zauważyłem nic, młode pędy nienaruszone, nie zauwažyłem jajeczek (może niedopatrzyłem) aż do momentu gdy moim oczom ukazały się gniazda. Zniszczyłem moze ze dwa a na jednym liściu pełzała sobie larwa (może z 4 mm) Cydalimy Muszę dokładniej przeczesac bukszpany w poszukiwaniu kolejnych, a już myślałem że na razie spokój.

Polecacie coś doraźnego póki nie przyjdą środki?

I mam pytanie do osób które używaja Lepinoxu, jak długo utrzymuje się zawarata w nim bakteria?

Pozdrawiam walczących
OlaKa 13:10, 21 sty 2021

Dołączył: 21 sty 2021
Posty: 13
Witam wszystkich
Czy to możliwe, żeby ćma bukszpanowa żerowała zimą? W grudniu zobaczyłam, że moje bukszpany mają kilka obgryzionych gałęzi. Myślałam, że to ślady, których nie zauważyłam jesienią, ale spustoszenie powoli postępuje Obejrzałam dokładnie krzaki, nie widzę żywych gąsienic, ale nie mam wątpliwości, że objedzonych gałęzi jest coraz więcej.
Lepinox teraz ma sens? Czytałam, że stosuje się go od kwietnia, a tu dopiero styczeń Czy teraz lepiej chemią (choć staram się jej unikać), a lepinoxem na wiosnę, jak będzie widać robaczki?
AgaCzek 11:51, 22 sty 2021


Dołączył: 08 lis 2016
Posty: 594
Nie odpowiem, bo sama nie wiem - ale przeglądając wczoraj moje bukszpany też zaczęłam się zastanawiać czy znów nie robią za sałatkę dla tego zielonego paskudztwa.
____________________
Agata i Ogród z fortepianem i Wizytówka
Gardenarium 12:55, 22 sty 2021


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
OlaKa napisał(a)
Witam wszystkich
Czy to możliwe, żeby ćma bukszpanowa żerowała zimą? W grudniu zobaczyłam, że moje bukszpany mają kilka obgryzionych gałęzi. Myślałam, że to ślady, których nie zauważyłam jesienią, ale spustoszenie powoli postępuje Obejrzałam dokładnie krzaki, nie widzę żywych gąsienic, ale nie mam wątpliwości, że objedzonych gałęzi jest coraz więcej.
Lepinox teraz ma sens? Czytałam, że stosuje się go od kwietnia, a tu dopiero styczeń Czy teraz lepiej chemią (choć staram się jej unikać), a lepinoxem na wiosnę, jak będzie widać robaczki?


Odkurz środek i to co spadło. Opylaj potem mączką bazaltową, takie widzę rozwiązanie. Chemia chyba nie działa, a tym bardziej żywe bakterie, za zimno.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
OlaKa 16:27, 22 sty 2021

Dołączył: 21 sty 2021
Posty: 13
Gardenarium napisał(a)


Odkurz środek i to co spadło. Opylaj potem mączką bazaltową, takie widzę rozwiązanie. Chemia chyba nie działa, a tym bardziej żywe bakterie, za zimno.

Dziękuję za radę, będę opylać. Dzisiaj przejrzałam dokładnie roślinki i usunęłam ze 20 kokonów, a jutro zaopatrzę się w mączkę. Może pomoże...
AgaCzek 06:59, 23 sty 2021


Dołączył: 08 lis 2016
Posty: 594
kurcze - w takim razie i ja idę szukać kokonów - myślałam, ze chociaż zima będzie spokój
____________________
Agata i Ogród z fortepianem i Wizytówka
Kokesz 19:45, 23 lut 2021


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6690
Dla tych, którzy mają zamiar wykopać swoje bukszpany zjedzone przez ćmę, dajcie im szansę a odwdzięczą się jak te

Kwiecień 2020



Luty 2021



____________________
Renata Osiedlowy ogródek
Anabell 21:40, 23 lut 2021


Dołączył: 28 sie 2012
Posty: 4962
Właśnie dziś robiłam przegląd swoich wysokich bukszpanów i pomyślałam już o oprysku.

Mogą wyglądać jak Twoje w biegłym roku.

Przed kwietniem 20 r. nie robiłaś oprysków, ze tak tragicznie wyglądały wiosną.
Zimą było ciepło i żerowały larwy. W tym roku troszkę pomroziło, może wyginęły.

Jednak trzeba pilnować kiedy się pojawią.
W ubiegłym roku pilnowałam wczesną wiosną a w końcu czerwca podżerały.
____________________
Hania - Żywopłotki cisowe
Kokesz 21:49, 23 lut 2021


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6690
To na szczęście nie u mnie tylko w Botaniku w Poznaniu.
Też byłam zaskoczona, że nie dopilnowali, tym bardziej, że rok temu w lutym jak byłam, już były oznaki żerowania ćmy. Dobrze, że odbiły
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies