Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Muszelki

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Muszelki

Ewa777 13:58, 10 mar 2019


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18549
U Ciebie wiosna już rozpoczęła się na całego. U mnie stawia dopiero pierwsze kroki.
Piękne masz krokusy. Jestem ciekawa całej rzeczki krokusowej. Pokaż zdjęcie
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Muszelka 20:56, 10 mar 2019


Dołączył: 16 mar 2016
Posty: 4846
Anabuko, dziękuję za odwiedziny, dużo sił życzę.

____________________
Ogród Muszelki Wizytówka
Muszelka 20:59, 10 mar 2019


Dołączył: 16 mar 2016
Posty: 4846
Ewo, gdy następnym razem pojadę na ogród zrobię zdjęcie biało-fioletowej rzeczki krokusów. Mam nadzieję, że będą już wszystkie w pełnym rozkwicie.
____________________
Ogród Muszelki Wizytówka
Muszelka 21:16, 10 mar 2019


Dołączył: 16 mar 2016
Posty: 4846
gosika67 napisał(a)
Jak kolorowo u Ciebie, u nas też pada, deszcz potrzebny,oby mrozu nie było, to będzie już wiosennie.

Gosiu, u nas w tej chwili leje, jak z cebra. Przez noc ma spaść 10 mm. Cieszę się, bo ziemia była bardzo sucha.
Serdecznie pozdrawiam
____________________
Ogród Muszelki Wizytówka
asiak 07:07, 11 mar 2019


Dołączył: 13 lip 2016
Posty: 8518
Też jestem ciekawa "rzeczki" krokusowej
Miałam wczoraj przejść się na działkę, ale padało prawie cały dzień. U mnie chyba jeszcze krokusy nie kwitną
____________________
AsiaDziałeczka Asi
ElzbietaFranka 13:21, 11 mar 2019


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 14060
Muszelka napisał(a)
Ku pamięci. Dzisiejsze pąki róż.

Od dwóch lat róże ścinam jesienią (w listopadzie). Posłuchałam rady ElżbietyFranki. Muszę przyznać, że po raz pierwszy czyniłam to z pewną obawą. Teraz mogę śmiało napisać – świetny pomysł! Zimą badyle nie straszą, rabata wygląda schludnie. Wiosną pąki ładnie się budzą. Dzięki, Ela!







Nie ma za co. U mnie ścięte, ale kilka zostawiłam bo kwitły w listopadzie potem już mi się nie chciało ścinać.
U mnie te ścięte też mają duże paku jak nigdy. Pnące ładnie odbijają.
Na żwirowych rabatach nie kopczykowałam tylko przykryłam donicami jeszcze nie odkryłam tam sa przyrosty az sie boję je odkryć.

____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Kociamama 13:32, 11 mar 2019


Dołączył: 14 lut 2019
Posty: 879
Może jest to jakiś sposób. W tym roku to jakieś wariactwo. Nie wiadomo kiedy ciąć. Róże jeszcze okopczykowane, mają spore kły, a do tego pozostały na nich liście z zeszłego roku.
____________________
Ania - Kocia mama Ogród tkany marzeniami
Pszczelarnia 17:41, 11 mar 2019


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Czekam na rzeczkę krokusową w słońcu. A u kogo kupowałaś tak bez pomyłek takie ilości?


Piszesz o śnieżyczkach, że to wiosenne kwiaty. W moim ogrodzie są one zwiastunami końca zimy. Przedwiośnia.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Gruszka_na_w... 21:39, 11 mar 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22308
Te fioletowe krokusiki, ze zdjęcia na górze strony, mają płatki jak z atłasu.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Muszelka 05:55, 12 mar 2019


Dołączył: 16 mar 2016
Posty: 4846
asiak napisał(a)
Też jestem ciekawa "rzeczki" krokusowej
Miałam wczoraj przejść się na działkę, ale padało prawie cały dzień. U mnie chyba jeszcze krokusy nie kwitną


Asiu, gdy pogoda nie sprzyja, to nie ma co wyrywać się do ogródka. Przecież trwa jeszcze kalendarzowa zima.

Krokusy to kwiatki-niespodzianki. Jednego dnia ich nie ma, a dzień później już są
____________________
Ogród Muszelki Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies