Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Zakręcony ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Zakręcony ogród

DorKa 07:45, 30 maj 2018


Dołączył: 15 wrz 2017
Posty: 3070
Magleska napisał(a)
Powiem Ci , że ten plan Asi bardzo fajny ...... a i tak zrobisz , jak sama zechcesz
W sumie nie dziwie się , że już tu hortek nie chcesz ..... jest jeszcze tyle pięknych roślin , którym ciężko się oprzeć

Ciekawa jestem co tam ciekawego posadzisz

Buziaki


Ps . A ja w poczekalni u dentysty zamiast w ogrodzie , rano jedynie trawę skosiłam ...
.a teraz burza przeszła - ciekawe , czy szkody jakieś bedą , oby nie


Teraz to chyba bardziej mam potrzebę wsadzić cokolwiek ,żeby ten front nie straszył. Choć z drugiej strony jak juz zaczęłam taką rewolucję to może fajnie byłoby uniknąć ciągłego przesadzania, dosadzania .
Poza tym jak widzicie dalej nie mam kostki. Wiec wszelkie ew zmiany teraz jak najbardziej
Dentysty nie zazdroszczę Powodzenia!
____________________
Dorka Zakręcony ogród
DorKa 07:46, 30 maj 2018


Dołączył: 15 wrz 2017
Posty: 3070
kaz742011 napisał(a)
Dorka rób jak czujesz . Ja nie doradzę ale jak pozwolisz poprzyglądam się twoim działaniom .


Tak właśnie zrobię z Waszą pomocą mam nadzieję
____________________
Dorka Zakręcony ogród
DorKa 07:50, 30 maj 2018


Dołączył: 15 wrz 2017
Posty: 3070
makadamia napisał(a)
To wymiary by się przydały, żeby wiedzieć, co wejdzie a co nie


Bardzo proszę Gdybyś potrzebowała więcej inf-jestem

____________________
Dorka Zakręcony ogród
makadamia 08:27, 30 maj 2018


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Ooo, dzięki! Jest lepiej niż myślałam - 1,5 metra w najwęższym miejscu.
Szkoda, że ten właz do szamba wypadł w trawniku - trzeba będzie polubić

Mają być zimozielone i trawki? Jakieś preferencje? Stożki bukszpanowe czy wykrzykniki cisowe?
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
DorKa 08:34, 30 maj 2018


Dołączył: 15 wrz 2017
Posty: 3070
makadamia napisał(a)
Ooo, dzięki! Jest lepiej niż myślałam - 1,5 metra w najwęższym miejscu.
Szkoda, że ten właz do szamba wypadł w trawniku - trzeba będzie polubić

Mają być zimozielone i trawki? Jakieś preferencje? Stożki bukszpanowe czy wykrzykniki cisowe?


Jest 1,5m ale jak będzie potrzeba to w nocy przed eMem mogę poszerzyć
Właz mnie mega denerwuje ale nikt tego nie przewidział na etapie budowy. Wtedy nie znałam jeszcze O tak jest zimozielono -trawkowo Bardziej do mnie stożki niż wykrzykniki przemawiają. Dzięki Asia
____________________
Dorka Zakręcony ogród
DorKa 08:38, 30 maj 2018


Dołączył: 15 wrz 2017
Posty: 3070
a tu jeszcze inna perspektywa tej rabaty z zeszłego roku :


____________________
Dorka Zakręcony ogród
makadamia 10:08, 30 maj 2018


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Coś nie mam weny dzisiaj

Baza (nie do końca mi się zgadza ze zdjęciami ale mniejsza o to):


Wersja 1:

Na środku dałam berberysa green carpet - on ma ładny, fontannowy pokrój i na jesień się przebarwia. Z jednej strony stożek, z drugiej jakiś nieduży krzew, któremu będzie można nadać kulistą formę. Może być palibin szczepiony, może być trzmielina oskrzydlona, może być nawet forsycja, byleby była ładnie cięta
W rogu pod katalpą - trzmielina na pniu.
Jako podszyt dałam wszędzie hakone, ale może też być też np.: Ice Dance. Można też dodać jakieś hosty albo runiankę, albo nawet jarzmianki, jeśli tej hakone jest za dużo.
Dodałam jeszcze kulki bukszpanowe, bo uznałam, że za mało zimozielonych jest jak na Twoje potrzeby
Pod ogrodzeniem jest chyba jeszcze miejsce na jakieś pnącze albo dodatkowe kuleczki na pniu, jeśli byś je chciała.

Wersja 2:

Tutaj dla odmiany dałam na środek berberysa kolumnowego erecta, a przed nim hakone lub jakiś inny fontannowy wypełniacz. Jeśli chcesz, to pomiędzy nimi zmieściłyby się może jakieś inne kwitnące (byłoby jak u Jagody).
Ponieważ podszytu jest tutaj więcej, od razu narysowałam tą runiankę.
Jako kulki mogą być tawuły, jeśli chcesz kwitnąco albo bukszpany, jeśli wolisz zimozielono. Jeśli bukszpany, to tak bardziej w trójkątach trzeba by je posadzić, a nie w rządkach.
Nie dorysowywałam już, ale pod katalpą i w rogu pomiędzy 2, 3 a 4 też mogą być te trzmieliny na pniu.

Przejście do sąsiada w obu wersjach zachowane i miejsce na drzewko przy furtce też.
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
eVka 10:24, 30 maj 2018


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Dorka, nie sadź tylko po to, żeby coś miec na froncie. Zrób docelowo, ja tak zrobiłąm na początku z rabatą przed domem i teraz się na nia mega wkurzam i ciągle przesadzam a dalej nic nie pasuje. Lepiej wytrzymać a zrobić dobrze. Asia super Ci radzi, korzystaj
____________________
DorKa 10:46, 30 maj 2018


Dołączył: 15 wrz 2017
Posty: 3070
Dzięki kochana Asiu! Troszkę mi to zajmie zanim ogarne co jest co ( niestety nie mam takiej wyobraźni jak Ty ) Zaraz to sobie wydrukuję i przestudiuję.

P.S Big szacun dla ciebie za pamięć o przejściu To bardzo ważna kwestia
____________________
Dorka Zakręcony ogród
makadamia 10:57, 30 maj 2018


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Jakbyś mogła zrobić zdjęcie tej rabaty "en face", czyli - mniej więcej - z okna domu, to może by mi się udało rozrysować, jak to powinno wyglądać
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies