Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Zakręcony ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Zakręcony ogród

anna_t 20:57, 24 lut 2020


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13458
DorKa napisał(a)


Cześć Ania Bardzo mi się podoba ta róża. Miałam ją nawet na pniu ale zmarzła

Ale bukszpan zostawić i ew dosadzić dwa mniejsze i lawendy do tych róż ?
świetny pomysł
Zmieści się tam tyle roślin?
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
DorKa 07:53, 25 lut 2020


Dołączył: 15 wrz 2017
Posty: 3070
Magleska napisał(a)
Dorka


a czemu zabrałaś tamte mniejsze bukszpany z pod tarasu ? może nie doczytałam ,ale mi się one tam podobały chociaż wiadomo ,że to ma się podobać Tobie


ładnie popracowałaś -fajny kształt tej nowej rabaty podokiennej

niestety nie wiem jak Ci pomóc z nasadzeniami …..sorki ….

jeżówki i stipa to bardzo fajny duet ….ale tej stipy to bym dała dużo więcej
buziaki i trzymam kciuki za pomysły



Zabrałam je bo wydawały mi się za duże w całości na podtarasową a na Nigrowej brakowało czegoś zimozielonego . Chociaż nie przyzwyczajaj się do tej wersji bo jeszcze nie powiedziałam ostatniego słowa i może bukszpany wrócą tylko w innej konfiguracji
Tak naprawdę czy mi się podoba czy nie będę widziała dopiero jak rośliny ruszą. Więc kolejny tetris murowany

A stipy oczywiści musi być znacznie więcej. Choć mam jeszcze wersje z rozplenicami, któe wysadziłąm z Nigrowej. Szkoda dorodnych okazów a mam ich 4 sztuki. Rozmiarowo na tej rabacie akurat by się zmieściły. Nie wiem sama.. jeszcze wiele zmian przede mną




____________________
Dorka Zakręcony ogród
DorKa 08:06, 25 lut 2020


Dołączył: 15 wrz 2017
Posty: 3070
anna_t napisał(a)
świetny pomysł
Zmieści się tam tyle roślin?

i tak musze powiększyć tą rabatę bo kształt jest nie teges. Nie podoba mi się,że urywa się tak nagle.

jest tak :


a coo myślicie o takim kształcie ? Przedłużenie kółka do końca tarasu jn


____________________
Dorka Zakręcony ogród
Magleska 08:20, 25 lut 2020


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18438
bardzo fajny pomysł
ja bym dołożyła na rogu jakieś drzewko wielopniowe ,lub zwisające ,żeby troszkę przesłonić taras

a z tymi rozplenicami fajny pomysł do tamtej rabaty -jak masz 4 dorodne ,to nawet możesz je podzielić i zapełnisz całą tamtą rabatę plus zimozielone plus jeżówki i będzie pięknie

edit …

albo przy zejściu z tarasu 2 jakieś drzewka po jednej i drugiej stronie ?
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
makadamia 08:29, 25 lut 2020


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Skoro szalejemy, to szalejmy na całego; ja bym tą rabatkę puściła aż do rogu domu, żeby nie robić takiego dziwnego "ząbka" z trawnika.

I wtedy pod ścianą można posadzić jakieś drzewko, które zasłoni tą ścianę i rynnę
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
DorKa 08:53, 25 lut 2020


Dołączył: 15 wrz 2017
Posty: 3070
Magleska napisał(a)
bardzo fajny pomysł
ja bym dołożyła na rogu jakieś drzewko wielopniowe ,lub zwisające ,żeby troszkę przesłonić taras

a z tymi rozplenicami fajny pomysł do tamtej rabaty -jak masz 4 dorodne ,to nawet możesz je podzielić i zapełnisz całą tamtą rabatę plus zimozielone plus jeżówki i będzie pięknie

edit …

albo przy zejściu z tarasu 2 jakieś drzewka po jednej i drugiej stronie ?


Zwisające! podobają mi się zwisające drzewa

przy wejściu już nic kombinuj bo Marikeny już do mnie jadą Także rabata po drugiej stronie wejścia umeblowana
____________________
Dorka Zakręcony ogród
DorKa 08:56, 25 lut 2020


Dołączył: 15 wrz 2017
Posty: 3070
makadamia napisał(a)
Skoro szalejemy, to szalejmy na całego; ja bym tą rabatkę puściła aż do rogu domu, żeby nie robić takiego dziwnego "ząbka" z trawnika.

I wtedy pod ścianą można posadzić jakieś drzewko, które zasłoni tą ścianę i rynnę


Asia wiosna nadchodzi to czas szaleństwa rozpocząć
U Ciebie widzę planowanie tez ruszyło pełno parą. Nie wypowiadam się bo jakby się nie znam ale kibicuję szczerze

Ząbek faktycznie bez sensu , do koszenia szczególnie

Czyli ,że prostą linię poprowadzić ?

A drzewko posadziłam w zeszłym roku Zwisającego buka. Na zdjęciu jeszcze malutki. Mogę przesadzić jakby co

____________________
Dorka Zakręcony ogród
makadamia 09:01, 25 lut 2020


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
DorKa napisał(a)


Czyli ,że prostą linię poprowadzić ?

A drzewko posadziłam w zeszłym roku Zwisającego buka. Na zdjęciu jeszcze malutki. Mogę przesadzić jakby co


Myślę że prosta linia będzie bardzo dobra.

Buka przesadzić czym prędzej - przecież on rośnie chyba 30 cm do ściany - jak się ma zaprezentować?
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
DorKa 09:11, 25 lut 2020


Dołączył: 15 wrz 2017
Posty: 3070
makadamia napisał(a)


Myślę że prosta linia będzie bardzo dobra.

Buka przesadzić czym prędzej - przecież on rośnie chyba 30 cm do ściany - jak się ma zaprezentować?


no może 40

No przesadzę jeszcze dziś tylko gdzie Może w rogu tarasu
____________________
Dorka Zakręcony ogród
HannaR 09:35, 25 lut 2020


Dołączył: 09 cze 2013
Posty: 1446
____________________
Hania: Okno na ogród... Ucieczka na wieś
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies