Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród ponad miarę - czyli trudne początki

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród ponad miarę - czyli trudne początki

Agatorek 19:04, 22 maj 2022


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13376
Orlik odbije, jeszcze zakwitnie. W zeszłym roku Venus mi zjadała kwiatki, właśnie orlika .

Też u nas wiało, niestety musiałam biegać sama i wiązać klony crimson sentry. Prawie do poziomu schodziły. EM (jak zwykle ) obiecał, że się tym zajmie, ale jakoś nie zdążył przed wyjazdem. Dobrze, że kupił wcześniej taką mini pilarkę do drewna, mogłam sobie paliki porobić .
Tak mu nagadałam przez telefon, że pierwsze co robi, jak wróci, to podpory do tych klonów.
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
anuska2507 19:17, 22 maj 2022


Dołączył: 02 kwi 2019
Posty: 2571
ajka napisał(a)


Anuśka trudno, na efekt musisz poczekać do przyszłego roku. Na pewno się przyjmą. Wykopane zostały z dużą bryłą ziemi. Z przodu przed liliowcami mam carexy, ale jak widziałaś spokojnie wcisnę pomiędzy nimi jeszcze rząd innych roślin. Myślisz, że za dużo?

Zaczekam, nie spieszy mi się z tego, co widać u Ciebie, one szybko przyrastają.
Wydaje mi się, że żółte kwiaty zrobią konkurencję kosaćcom, bo są bardziej jaskrawe.
____________________
Ania - okolice Wrocławia Wymarzyłam sobie wrzosowisko
Roocika 20:59, 22 maj 2022


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
ajka napisał(a)
U nas wczoraj straszna wichura. Czekaliśmy na deszcz, a ledwo co popadało. Armagedon, znów musieliśmy biec i wiązać drzewa, bo pozrywało sznurki. Boję się o jedną brzozę, jak tylko zrywa sznurek gnie się na wichurze w pół. Połamalo mi też orlika od Anuski. Mam nadziej, że nie ma więcej szkód.


Ja to samo z brzoza robiłam. Urwało sznurek i leciałam w deszczu i wichurze wiązać.

Przesyłam deszcz, u nas cały weekend padało. Dopiero przed 18 przestało.
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
ewsyg 21:17, 22 maj 2022


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654
Mnie też bardzo podoba się ten łan irysów syberyjskich.
____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
ajka 22:06, 22 maj 2022


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 4064
Agatorek napisał(a)
Orlik odbije, jeszcze zakwitnie. W zeszłym roku Venus mi zjadała kwiatki, właśnie orlika .

Też u nas wiało, niestety musiałam biegać sama i wiązać klony crimson sentry. Prawie do poziomu schodziły. EM (jak zwykle ) obiecał, że się tym zajmie, ale jakoś nie zdążył przed wyjazdem. Dobrze, że kupił wcześniej taką mini pilarkę do drewna, mogłam sobie paliki porobić .
Tak mu nagadałam przez telefon, że pierwsze co robi, jak wróci, to podpory do tych klonów.


Tak myślę, że odbije, ale szkoda, bo wysoki już był. A co drzew podziwiam, ja bym pewnie tylko patrzyła z przerażeniem. Tobie to żaden chłop niepotrzebny Samowystarczalna jesteś
____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
ajka 22:08, 22 maj 2022


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 4064
anuska2507 napisał(a)

Zaczekam, nie spieszy mi się z tego, co widać u Ciebie, one szybko przyrastają.
Wydaje mi się, że żółte kwiaty zrobią konkurencję kosaćcom, bo są bardziej jaskrawe.


W przyszłym roku myślę, że będzie już co podziwiać Przy grabach mam parę nowych nasadzeń, ale jeszcze nie kwitną i są dużo niższe. Ale myślę, że i tak będzie czym oko nacieszyć.
____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
ajka 22:09, 22 maj 2022


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 4064
Roocika napisał(a)


Ja to samo z brzoza robiłam. Urwało sznurek i leciałam w deszczu i wichurze wiązać.

Przesyłam deszcz, u nas cały weekend padało. Dopiero przed 18 przestało.


U nas deszcz dopiero na wtorek zapowiadają. Ciekawe jak długo pokropi, bo pewnie na solidny deszcz nadal nie ma co liczyć.
____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
ajka 22:10, 22 maj 2022


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 4064
ewsyg napisał(a)
Mnie też bardzo podoba się ten łan irysów syberyjskich.


Dziękuję, cieszę się, że mój łan przyciągnął kogoś nowego na wątek
____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
ajka 22:11, 22 maj 2022


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 4064
Moje rododendrony z dzisiaj i azalie







____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
ajka 22:13, 22 maj 2022


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 4064
I półkole jeszcze raz, bo wczoraj mi bateria wysiadła i nie zrobiłam zdjęć z bliska



____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies