Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród ponad miarę - czyli trudne początki

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród ponad miarę - czyli trudne początki

ajka 20:09, 28 maj 2022


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 4058
O takie jeszcze fajne znalazłam



A tu z lewej strony dwie sztuki zakupionej ostatnio kirengeshoma palmata



Oczywiście puste miejsca będziemy jeszcze wypełniać, powoli, na bieżąco. Pod heptakodium (o ile przeżyje) i wiązem myślę by posadzić na jesień róże, jakieś okrywowe.

Może ktoś podpowie mi co posadzić w lini za tawułami? Tam gdzie rów teraz kopnięty. Myślałam o rozplenicach, albo czerwonych berberysach.

____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
Joann 07:46, 29 maj 2022


Dołączył: 01 lut 2021
Posty: 2091
Aniu!!! U Ciebie prawdziwa rewolucja! Widzę, że plan jest już konkretny i działacie całościowo, super
____________________
Joanna Ogród długi
Roocika 10:39, 29 maj 2022


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Ania,jakie to ogromne przedsięwzięcie, chyba wielkości mojej dużej skarpy! Szacunek

Piękne kosaćce!
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Kasya 14:35, 29 maj 2022


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 42179
ajka napisał(a)
O takie jeszcze fajne znalazłam



A tu z lewej strony dwie sztuki zakupionej ostatnio kirengeshoma palmata



Oczywiście puste miejsca będziemy jeszcze wypełniać, powoli, na bieżąco. Pod heptakodium (o ile przeżyje) i wiązem myślę by posadzić na jesień róże, jakieś okrywowe.

Może ktoś podpowie mi co posadzić w lini za tawułami? Tam gdzie rów teraz kopnięty. Myślałam o rozplenicach, albo czerwonych berberysach.


Piekne te twoje iryski, co roku bardziej
A czemu heptacodium ma nie przeżyć ? Dość wytrzymałe jest
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
ajka 15:35, 29 maj 2022


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 4058
Joann to prawda, duża rewolucja, całkiem sporo roboty za nami i przed nami.

Roocika dziękuję, myślę, że jednak skarpa zawsze jest trudniejsza do ogarnięcia.

Kasya iryski dziękują. Dobrze się u mnie czują. Pewnie kwestia wilgotnej gleby. A heptakodium po prostu źle wygląda po posadzeniu, połowa liści wyschła, na szczęście wciąż widać ślady życia. Licytujemy się z eM czy przeżyje

Rododendrony z przedogródka, fioletowy zakwitł nareszcie, jako ostatni. Trochę mnie martwi, bo sporo liści mu żółknie. Nawożony regularnie, podlewany, a jednak wciąż coś mu dolega.







____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
ajka 15:43, 29 maj 2022


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 4058
Bodziszek korzeniasty czerwony





Bodziszek Rozanne





Rutewka Black Stockings



____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
ajka 15:49, 29 maj 2022


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 4058
Pierwsze kwiatuszki kolkwicji chińskiej (mój tegoroczny nabytek)





Krzewuszka, tej nie lubię, chcę ją przesadzić, tylko nie mam pomysłu gdzie, nigdzie mi nie pasuje





Jeszcze żylistek Yuki Snowflake

____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
kasia1 07:23, 30 maj 2022


Dołączył: 13 sie 2017
Posty: 970
Aniu, bodziszki Ci już kwitną? O rety, u mnie dopiero pozbierały się po zimie
____________________
Kasia - Duże pole do popisu
Agatorek 21:01, 30 maj 2022


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13376
Bodziszki i rododendrony są cudowne

Myślę, że heptakodium powinno przetrwać. Mój dereń pagodowy po posadzeniu stracił połowę liści, myślałam, że dostanę zawału (trochę kosztował ). Ale przeżył. Niektóre drzewa tak mają.
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Martka 23:03, 01 cze 2022


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Aniu, piękne nowości, daj szansę heptacodium. Piękna kolkwicja i żylistek także. Ależ zmiany, jestem pod wrażeniem energii moje bodziszki Rozanne jeszcze śnią, zero kwiatów.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies