Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród ponad miarę - czyli trudne początki

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród ponad miarę - czyli trudne początki

Rojodziejowa 21:32, 04 cze 2022


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8464
ajka napisał(a)

Rojodziejowa ja wszystkie róże kupowałam online. Nie było żadnych pomyłek, jestem bardzo zadowolona. Na jesień też kupię online. Bo róże to ogólnie podobno najlepiej sadzić jesienią.


Jak tak dalej pójdzie, to może i na jesień będę kupować. Gołe tanśze
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
ajka 21:35, 04 cze 2022


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 4002
Przedogródek z dzisiaj i uwielbiane przeze mnie szałwie. Czym byście zastąpiły pierwszy rząd różowych szałwi? Myślę nad rozchodnikami kwitnącymi na różowo. Te różowe szałwie, nie chcą u mnie przyrastać i psują cały efekt, a po drugie, jesienią szałwie ogólnie dobrze nie wyglądają, fajnie byłoby je czymś przysłonić. Za szałwiami są róże pomponella.





____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
ajka 21:38, 04 cze 2022


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 4002


____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
Rojodziejowa 21:58, 04 cze 2022


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8464
Ania, ja się tak zafiksowałam teraz, że nawet jeszcze nie wiedząc, czy będą mi pasować u mnie w ogrodzie, polecam wszystkim bodziszki Rozanne Haha to tak pół żartem pół serio. Bo rozanne z szałwią widziałam na kilku inspirkach i gadają, że kwitnie bardzo długo

____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
Roocika 22:01, 04 cze 2022


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
ajka napisał(a)
Kamień pod huśtawką dziś świeżo wysypany. Ścieżka będzie później, na razie nie mamy ani płyt ani kamienia





Trawiasta





Pęcherznice Red baron pierwszy raz u mnie kwitną, strasznie szybko rosną





Aniu, mam nadzieję, że chandra Ci minie. Ślicznie masz i ten widok z hamaczkiemn i plaża... Taki zachęcający do leżenia
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
ajka 22:06, 04 cze 2022


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 4002
Rojodziejowa napisał(a)
Ania, ja się tak zafiksowałam teraz, że nawet jeszcze nie wiedząc, czy będą mi pasować u mnie w ogrodzie, polecam wszystkim bodziszki Rozanne Haha to tak pół żartem pół serio. Bo rozanne z szałwią widziałam na kilku inspirkach i gadają, że kwitnie bardzo długo



Bodziszki Rozanne są faktycznie ładne, ale jak dla mnie zbyt niskie, przynajmniej u mnie nie są gigantami, nie ma szans byy przysłoniły mi szałwie.
____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
ajka 22:12, 04 cze 2022


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 4002
Roocika napisał(a)


Aniu, mam nadzieję, że chandra Ci minie. Ślicznie masz i ten widok z hamaczkiemn i plaża... Taki zachęcający do leżenia


Zwykle dopada mnie na dzień mamy, choć od śmierci mojej mamy minęło już 26 lat. Mówią, że czas leczy rany, ale mi wciąż bez niej smutno i ciężko. Do tego pogoda jakoś mało wakacyjna, może jak wyjedziemy uda się naładować akumulatory. Przynajmniej na to liczę.
____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
Rojodziejowa 22:14, 04 cze 2022


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8464
Wg opisów ok 40cm. Nóżki by przykryły

No na pewno coś wymyślisz dobrego. Mnie się jeszcze do szałwi od razu układa w głowie przywrotnik To taki standardowy zestaw. Pinterest może coś podpowie też? Przywrotnik ładny wcześnie już jako zielony
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
ajka 22:21, 04 cze 2022


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 4002
Rojodziejowa napisał(a)
Wg opisów ok 40cm. Nóżki by przykryły

No na pewno coś wymyślisz dobrego. Mnie się jeszcze do szałwi od razu układa w głowie przywrotnik To taki standardowy zestaw. Pinterest może coś podpowie też? Przywrotnik ładny wcześnie już jako zielony


Znalazłam taki zestaw, pasował by mi z tyłu, ale nie w przedogródku, nie chcę tam żółtego.
____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
kasia1 08:18, 05 cze 2022


Dołączył: 13 sie 2017
Posty: 970
A przed szałwiami może jakieś funkie? Tzn. to zależy trochę od warunków, bo u jednych funkie już szaleją, a np. u mnie dopiero się budzą. Np. Patriot ma piękne białe obrzeża i podkreśliłaby te niebieskie szałwie.
____________________
Kasia - Duże pole do popisu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies