Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród ponad miarę - czyli trudne początki

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród ponad miarę - czyli trudne początki

ajka 13:07, 05 cze 2022


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 4002
kasia1 napisał(a)
A przed szałwiami może jakieś funkie? Tzn. to zależy trochę od warunków, bo u jednych funkie już szaleją, a np. u mnie dopiero się budzą. Np. Patriot ma piękne białe obrzeża i podkreśliłaby te niebieskie szałwie.


Niestety funkie też na jesień wyglądają bardzo brzydko.
____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
ajka 13:12, 05 cze 2022


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 4002
Parę zdjęć na tyły. Niebieska beczka znów psuje widok, ale mój mąż znów duma nad wędzarnią











____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
Rojodziejowa 13:57, 05 cze 2022


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8463
I znów ławeczka! No musze mieć, muszę, bo się uduszę

Fajnie wszystko rozplanowane. Mnóstwo „punktów obserwacyjnych” pod świetne ujęcia ogrodu.
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
ajka 15:04, 05 cze 2022


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 4002
Dzięki Asia, to prawda, z każdej strony przyjemy widok, jeszcze trochę roboczy, ale już cieszy

Tu nowe miejsce rdestów, zostały mi jeszcze 4, będą na innej rabacie, ale zabrakło nam sił i weny do wkopania W sumie mogłam ich kupić więcej Znalazłoby się jeszcze trochę miejsca dla nich
____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
Wiolka5_7 15:38, 05 cze 2022


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20490
ajka napisał(a)
Dzięki Asia, to prawda, z każdej strony przyjemy widok, jeszcze trochę roboczy, ale już cieszy

Tu nowe miejsce rdestów, zostały mi jeszcze 4, będą na innej rabacie, ale zabrakło nam sił i weny do wkopania W sumie mogłam ich kupić więcej Znalazłoby się jeszcze trochę miejsca dla nich
nie wiem czy ich za gęsto nie posadziłaś
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Roocika 17:08, 05 cze 2022


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Zdjęcia tyłów bardzo ciekawe, dużo już zrobiliście. Jednak płaska działka daje więcej przestrzeni.
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Roocika 17:10, 05 cze 2022


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
ajka napisał(a)


Zwykle dopada mnie na dzień mamy, choć od śmierci mojej mamy minęło już 26 lat. Mówią, że czas leczy rany, ale mi wciąż bez niej smutno i ciężko. Do tego pogoda jakoś mało wakacyjna, może jak wyjedziemy uda się naładować akumulatory. Przynajmniej na to liczę.

Rozumiem, przytulam mocno. No i trzymam kciuki za wyjazd.
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
ajka 17:26, 05 cze 2022


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 4002
Wiolka5_7 napisał(a)
nie wiem czy ich za gęsto nie posadziłaś


Chciałam, żeby szybko dały efekt kolorowej plamy. Trudno, najwyżej będę rozsadzać. A one tak szybko rosną?
____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
ajka 17:31, 05 cze 2022


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 4002
Roocika bardzo dziękuję. Co do ogrodu cieszę się, że już mam pełen zarys rabat, zostanie już tylko dosadzanie roślin, a to już sama przyjemność.

Ups, przepraszam, jeszcze w przedogródku planuję zrobić rabatę pod śliwą wiśniową. Jak widać ogród to ... never ending story Z tarasem w tym roku też chyba się nie uda, zostanie pewnie na kolejny rok. Będzie co robić
____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
Wiolka5_7 19:45, 05 cze 2022


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20490
ajka napisał(a)


Chciałam, żeby szybko dały efekt kolorowej plamy. Trudno, najwyżej będę rozsadzać. A one tak szybko rosną?


Nawet szybko spoko rozsadzisz najwyżej
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies