Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród ponad miarę - czyli trudne początki

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród ponad miarę - czyli trudne początki

Agatorek 23:12, 20 mar 2023


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13275
Chyba jeszcze nie trafiłam na idealną łopatkę, mam chyba 2 no name. Jedna zaginęła, druga się wyginała, a trzecia to wolf gar..en. Na razie nie narzekam, ale też za dużo jej nie używałam.
Wydaje mi się, że cięższa powinna lepiej działać.

Rzeczka krokusów po przesadzeniu wygląda dużo lepiej
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
ajka 23:16, 20 mar 2023


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 4011
Judith jutro jak pogoda pozwoli wypróbuję tą motykę, dam ci znać jak się sprawuje.

Rojodziejowa dzięki za namiary, sprawdzę tą twoją łopatkę. Może ktoś coś jeszcze w międzyczasie doradzi.
____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
Roocika 09:00, 21 mar 2023


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Część Aniu, rzeczka krokusów bardzo ładna. Trochę się napracowaliście przy przesadzaniu drzew!
Obiecująca ta motyka.
Co do łopatek, to nie wiem, u mnie pelno łopatek a jak potrzebuje to żadnej nie mogę znaleźć
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
ajka 16:57, 25 mar 2023


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 4011
U nas pogoda średnia, często pada, więc miałam problem żeby zająć się chwastami. Na szczęście dziś między jednym deszczem a drugim rodzinnie zajęliśmy się ogrodem. Ja z córką powyrywałam chwasty, a chłopaki sadzili nowe drzewa. Jakimś cudem udało się wszystko posadzić.

Kupiliśmy dziś 5 drzew:
- wiśnię Kanzan
- wiśnię umbraculifiera - w miejsce uschniętej
- tulipanowiec amerykański - kupiłam najzwyklejszy, a niech rośnie sobie nawet i te 30m
- dąb błotny Green Dwarf - do przedogródka w miejsce uschniętego klona globosum.
- cis David

Sprawdziłam część nowych narzędzi:
- motyka duńska, sprawdza się rewelacyjnie przy lekkiej glebie i piasku, do mojej piaskownicy i do miejsca pod trampolinę nie ma nic lepszegp, kilka ruchów i odchawszczone
- wąski odchwaszczacz - super do głęboko zakorzenionych chwastów, moje dotyczhczasowe narzędzie radzi sobie gorzej
- łopatek jeszcze nie wypróbowałam

Postaram się powrzucać jeszcze dziś jakieś zdjęcia.
____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
Agatorek 17:16, 25 mar 2023


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13275
Fajne zakupy
Mam tulipanowca w odmianie fastigiata, rośnie do 20 m. Ale nie oszukujmy się, za 30 lat na pewno będzie mi wszystko jedno .

Myślałam o tej motyce duńskiej i czy ona przypadkiem nie obcina korzeni chwastom?
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Kasya 17:34, 25 mar 2023


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 42014
Juz tyle drzew ?
Super takie zakupy
Te dęby to ze 2 trzeba było kupić
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
ajka 17:38, 25 mar 2023


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 4011
Agatorek napisał(a)
Fajne zakupy
Mam tulipanowca w odmianie fastigiata, rośnie do 20 m. Ale nie oszukujmy się, za 30 lat na pewno będzie mi wszystko jedno .

Myślałam o tej motyce duńskiej i czy ona przypadkiem nie obcina korzeni chwastom?


Aga ja właśnie nie chciałam już nic kolumnowego na tyły. Tulipanowiec rośnie podobno bardzo szybko, dlatego nie kupowałam dużego okazu. Uciesze się jak urośnie wysoko i da mi trochę cienia. Nie mów, że za 30 lat będzie ci wszystko jedno. Będziesz wtedy miała czas na podelektowanie się ogrodem

Ta motyka duńska faktycznie trochę tnie korzenie, dlatego najlepsza jest do małych chwastów, które nie są głęboko zakorzenione.
____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
ajka 17:43, 25 mar 2023


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 4011
Kasya napisał(a)
Juz tyle drzew ?
Super takie zakupy
Te dęby to ze 2 trzeba było kupić


Kasya nie ma się co rozdrabniać, ceny nie były jakieś kosmiczne, więc zaszalelismy, bo już wiedziałam konkretnie co chcę kupić. Udało się wrzucić do auta wszystko naraz, jedno popołudnie i zrobione. Ja już jeden dąb mam, kupowałam drugiego do kolekcji

Z drzewami już jestem ogarnięta, teraz będę robić rabatę z przodu, też już plan na nią z grubsza mam. Mamy darń do wyrwania, powoli zaczęliśmy działać, ale zabrakło czasu i sił.

Jeszcze mąż mi dziś ogarniał skrzynki warzywne, wysypał obornikiem, posadził nowa czereśnie, porzeczkę i winogron.
____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
Agatorek 18:15, 25 mar 2023


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13275
ajka napisał(a)


Nie mów, że za 30 lat będzie ci wszystko jedno. Będziesz wtedy miała czas na podelektowanie się ogrodem



Wolałabym jednak trochę wcześniej się delektować

____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
ajka 18:40, 25 mar 2023


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 4011
Po lewej, koło kaliny roseum tulipanowiec, po prawej stronie przyszłej ścieżki wiśnia Kanzan



Kanzan



Tulipanowiec (za nim klon red sunset, jesienią powinnien być fajny czerwono żółty kontrast)



Cis David w przedogródku



Wiśni nie będę pokazywać, bo nic się nie zmieniło, poszła na miejsce uschniętej, dąb błotny z całym bałaganem więc też się nie załapał

____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies