Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród ponad miarę - czyli trudne początki

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród ponad miarę - czyli trudne początki

Agatorek 20:46, 20 mar 2023


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13199
Napisałabym, że to zależy , i że lepiej mieć dwie.
Ja mam takie łopatki w ilościach od jednej do trzech. A to dlatego, źe eM często pożycza ode mnie i nie odkłada na miejsce, później nie może znaleźć, więc jak miałam jedną sztukę, to sobie dokupiłam jeszcze dwie. I teraz zawsze jakaś jest, jak jest potrzebna .
Teraz mam dwie, podejrzewam, że jedna jest gdzieś w kompoście .

Śliczna jest ta rzeczka krokusów, muszę pamiętać i zrobić coś podobnego
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Martka 20:55, 20 mar 2023


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Ajka, łopatka powinna być ostra, żeby nie wchodziła tępo w ziemię, to pozwala oszczędzić siłę. Popatrz, która bardziej obiecująca, na oko oceniam, że F.
Wiśnia przy tarasie bardzo mi się podoba w tym miejscu.
Przesadzanie drzew... cieszę się, że nie jestem odosobniona w tych działaniach
Krokusy kwitną spektakularnie!
Judith 21:33, 20 mar 2023


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9915
A co to za narzędzie ta ramka?
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
ajka 21:46, 20 mar 2023


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 4001
Agatorek napisał(a)
Napisałabym, że to zależy , i że lepiej mieć dwie.
Ja mam takie łopatki w ilościach od jednej do trzech. A to dlatego, źe eM często pożycza ode mnie i nie odkłada na miejsce, później nie może znaleźć, więc jak miałam jedną sztukę, to sobie dokupiłam jeszcze dwie. I teraz zawsze jakaś jest, jak jest potrzebna .
Teraz mam dwie, podejrzewam, że jedna jest gdzieś w kompoście .

Śliczna jest ta rzeczka krokusów, muszę pamiętać i zrobić coś podobnego


Agatorek ja też wolałabym dwie, ale nie wiem czy na pewno te. A może którąś ze swoich mogłabyś polecić? Ja potrzebuję do ciężkiej ziemi. Mam jedną plastikową fiskars i nie przepadam za nią bo jest za lekka. Miałam jakąś no name, ale ta się znowu złamała. Gar.. jest ciężka, ale wąska i w sumie też nie wiem czy to dobrze, ale w ostateczności chyba z nią zaryzykuję ...

Rzeczka krokusów na pewno wyglądałaby u ciebie wspaniale.

Jesienią namęczyłam się z przesadzaniem krokusów, bo w zeszłym roku wyglądało to tak:



Ta niesymetryczność mnie męczyła. Wykopałam te jasno fioletowe, poprzesadzałam w różne miejsca. A na miejsce tych jasnych posadziłam tulipanki tarda, które mam po prawej stronie od krokusów aż do ogniska. Teraz będzie symetrycznie. Mam wrażenie, że się udało, choć było ciężko, bo wykopując cebulki kolorów nie widać Poza tym widzę, że pięknie się zagęściły.

Jeszcze raz zdjęcie z dziś dla porównania, w jednym poście.



____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
ajka 21:50, 20 mar 2023


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 4001
Martka napisał(a)
Ajka, łopatka powinna być ostra, żeby nie wchodziła tępo w ziemię, to pozwala oszczędzić siłę. Popatrz, która bardziej obiecująca, na oko oceniam, że F.
Wiśnia przy tarasie bardzo mi się podoba w tym miejscu.
Przesadzanie drzew... cieszę się, że nie jestem odosobniona w tych działaniach
Krokusy kwitną spektakularnie!


Martka wydaje mi się, że niebieska jest ostrzejsza.

Jestem zachwycona twoją wizytówką. Mam nadzieję, że na koniec roku będę mogła stworzyć podobną.
____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
ajka 21:54, 20 mar 2023


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 4001
Judith napisał(a)
A co to za narzędzie ta ramka?


Judith to motyka, odchwaszczacz, chyba znana też jako motyka duńska, świetna do drobnych chwastów, od razu spulchnia ziemię. Miałam w zeszłym roku sporo takich miejsc, porośniętych drobnymi chwastami, mam nadzieję, że się sprawdzi.
____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
Martka 22:00, 20 mar 2023


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Aniu, musiałam obejrzeć moją wizytówkę i dziękuję, że mi o niej przypomniałaś, wróciła nadzieja Twój ogród już zdecydowanie dojrzał do wizytówki  więc po sezonie (bo kto by miał na to czas w sezonie) liczę na nią
Po trzech testach różnych łopatek zdecydowałam się na kutą ze stali nierdzewneji nie żałuję tego wydatku, praca z nią jest ogromną przyjemnością, ma ostre kanty, dobrze leży w dłoni, pilnuję jej oczywiście i załatwia mi sprawę przesadzanek drobnych roślin, sadzenie, prace w warzywniku, w zasadzie większość prac w sezonie wykonuje owa łopatka. Nie piszę tu dla reklamy, po prostu czasem okazuje się, że warto kupić coś na lata, szczególnie jeśli mamy gliniastą glebę i tego narzędzia często używamy.

Rojodziejowa 22:07, 20 mar 2023


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8444
Ja mam Fiskars Xact 1027043 i bardzo ją lubię. Miałam tę, którą masz z łączonych materiałów- stal+tworzywo, miałam też samo tworzywo i jak na razie ta aktualna jest najlepsza.

Martka, a jaką Ty masz konkretnie?
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
Judith 22:18, 20 mar 2023


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9915
ajka napisał(a)


Judith to motyka, odchwaszczacz, chyba znana też jako motyka duńska, świetna do drobnych chwastów, od razu spulchnia ziemię. Miałam w zeszłym roku sporo takich miejsc, porośniętych drobnymi chwastami, mam nadzieję, że się sprawdzi.

Chcę to mieć!
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
ajka 23:11, 20 mar 2023


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 4001
Martka niestety na wizytówkę mój ogród się jeszcze nie nadaje. Za dużo pustych miejsc, ale może przez ten sezon coś się na plus zmieni.
____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies