Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród ponad miarę - czyli trudne początki

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród ponad miarę - czyli trudne początki

Patrycja_KG_Lu 01:42, 19 mar 2023


Dołączył: 06 maj 2022
Posty: 2655
ajka napisał(a)


Little bunny



Jakie rozmiary osiąga Ci ta rozplenica? Który to jej sezon?
____________________
Patrycja - tworzę ogród od podstaw - Nowoczesny, długi, wąski, różowo-biały (okolice Lublina)
ajka 15:05, 20 mar 2023


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 3987
Patrycja_KG_Lu napisał(a)

Jakie rozmiary osiąga Ci ta rozplenica? Który to jej sezon?


Patrycja o którą konkretnie ci chodzi? U góry jest Hammeln, na dole Little Bunny.
____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
ajka 15:30, 20 mar 2023


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 3987
Sobotę mieliśmy dość pracowitą jeśli chodzi o ogród:
- poprzycinaliśmy wszystkie miskanty, zostały głównie rozplenice, red baron i część hakonek
- przesadziliśmy wiśnię umabraculifiera z podjazdu w róże z tyłu ogrodu (hortensja na pniu z róż wylądowała w pobliżu huśtawki). Przy okazji poprzycinałam róże wokół drzewa.

Wiśnia w nowym miejscu


- przesadziliśmy klona globosum z lewej strony (spod garażu) na środek rabaty, na jego miejscu wylądował dąb błotny spod ogniska

W miejsce tego trzeciego uschnietego drzewa (od śmietnika) posadzimy symetrycznie drugi dąb błotny na pniu (do zakupienia). Wiem, że nie wygląda to na razie dobrze, ale nikt nie miał ochoty na wykopywanie tego uschniętego dopóki nie kupimy nowego. Nie miałam też ochoty na sadzenie dużych drzew w tym miejscu. W razie "W" będzie łatwiej dokonać roszad. 6 chłopa musiało przenosić klona Mam nadzieję, że przeżyje przenosiny.



Udało mi się sprzedać jagody kamczackie, w ich miejscu dosadziłam nowe borówki (dokupiłam DUKE i CHANDLER). Posadziliśmy też nowy winogron (RELIANCE), zamówiłam jeszcze jeden (ARKADIA).



- opieliłam też połowę grządek, ale zostało mi jeszcze całkiem sporo roboty
____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
ajka 15:45, 20 mar 2023


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 3987
Parę dni temu udało mi się uchwycić ptaki w karmniku, niestety to jeden jedyny raz przez całą zimę.



Krokusy widoczne z daleka







____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
ajka 15:50, 20 mar 2023


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 3987
Krokusy pod modrzewiem



I przy ścieżce - wiem, że ścieżka chwastowisko - wybaczcie Rabaty są pilniejsze.


____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
Patrycja_KG_Lu 16:43, 20 mar 2023


Dołączył: 06 maj 2022
Posty: 2655
Little Bunny.
____________________
Patrycja - tworzę ogród od podstaw - Nowoczesny, długi, wąski, różowo-biały (okolice Lublina)
SylwiaBe 17:54, 20 mar 2023


Dołączył: 14 kwi 2020
Posty: 854
ajka napisał(a)
Parę dni temu udało mi się uchwycić ptaki w karmniku, niestety to jeden jedyny raz przez całą zimę.



Krokusy widoczne z daleka








Tak, zdecydowanie muszę jesienią dosadzić u siebie krokusy!
Ile lat mają Twoje tuje?
____________________
Sylwia Pszczółkowa przygoda
ajka 19:55, 20 mar 2023


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 3987
Patrycja_KG_Lu napisał(a)
Little Bunny.


Patrycja wydaje mi się, że jedną i drugą kupiłam wiosną 2021. Little Bunny jest malutka, rośnie do 45cm.
____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
ajka 20:09, 20 mar 2023


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 3987
SylwiaBe napisał(a)

Tak, zdecydowanie muszę jesienią dosadzić u siebie krokusy!
Ile lat mają Twoje tuje?


SylwiaBe tuje brabanty mają 8 lat.
Ja też jeszcze będę u siebie dosadzać krokusy, może białe tym razem. Uwielbiam je
____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
ajka 20:15, 20 mar 2023


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 3987
Mojw nowe narzędzia do ogrodu. Nie mogłam się zdecydować na łopatke, więc kupiłam dwie z myślą że jedną odeślę, ale nie umiem dalej się zdecydować która lepsza. Ktoś miał z nimi doświadczenie i umie mi doradzić?



____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies