Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród ponad miarę - czyli trudne początki

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród ponad miarę - czyli trudne początki

ajka 15:13, 13 mar 2024


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 4073
Anda napisał(a)


To jest ta sama odmiana, tylko inna nazwa.

A magnolia George Henry Kern?


Anda poczytałam o tej magnolii, faktycznie super odmiana, tylko, że z tego co czytam bardzo wolno rosnąca, a my chcielibyśmy szybko rosnącą, chcę w tym miejscu duże drzewo, z efektem wow. Patrząc po cenach magnolii, nawet jakbym taką znalazła dużą, to by mnie stać na nią nie było

Edit: ale może sobie ją zapiszę i gdzieś wcisnę jakąś małą sztukę?
____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
ajka 15:31, 13 mar 2024


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 4073
Czy te wszystkie żywopłoty muszą mieć trujące owoce?
____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
Anda 19:39, 13 mar 2024


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33626
ajka napisał(a)


Anda poczytałam o tej magnolii, faktycznie super odmiana, tylko, że z tego co czytam bardzo wolno rosnąca, a my chcielibyśmy szybko rosnącą, chcę w tym miejscu duże drzewo, z efektem wow. Patrząc po cenach magnolii, nawet jakbym taką znalazła dużą, to by mnie stać na nią nie było

Edit: ale może sobie ją zapiszę i gdzieś wcisnę jakąś małą sztukę?


Rosnie między 20 a 40 cm rocznie, więc nie tak źle Dużo zależy od stanowiska, gleby itp.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
ajka 20:11, 13 mar 2024


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 4073
Anda napisał(a)


Rosnie między 20 a 40 cm rocznie, więc nie tak źle Dużo zależy od stanowiska, gleby itp.


Gdzie czytam wszędzie opisują ją jako kompaktową, albo do małego ogrodu.
____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
Anda 05:59, 14 mar 2024


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33626
U nas opisywana jest jako silnie rosnąca, do 4m szerokości i wysokości.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 06:04, 14 mar 2024


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33626
Magnolie ogólnie nie rosną zbyt szybko, tak więc te 20 do 40 cm to norma. Soulangiana będzie większa po latach, ale przyrasta podobnie.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
mrokasia 08:17, 14 mar 2024


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18142
Duża magnolia z efektem wow - zobacz sobie Ellizabeth. Kwitnie późno więc efekt zapewniony. Iza Ursa ma ją u siebie, w kilka lat urosła na spore już drzewo.
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
UrsaMaior 11:42, 14 mar 2024


Dołączył: 24 maj 2014
Posty: 8336
O rany, Elizabeth tylko i wyłącznie! Mam mnóstwo magnolii, a wszyscy ślinią się tylko na nią. Duża, szybko rośnie, kwitnie na kremowo i ma wielkie liście.
Kiedyś już wrzucałam fotki porównawcze u siebie, jest po prostu obłędna.



____________________
ogród pod lasem
ajka 13:52, 14 mar 2024


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 4073
Popytam w takim razie jeszcze o tą Elizabeth. A masz może UrsaMaiour zdjęcie kwitnącej?
____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
ajka 13:54, 14 mar 2024


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 4073
Dziewczyny, jak przyciąć tego derenia na pniu tak by tworzył kulkę?

____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies