Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród Izabeli czyli...lepszego początki czas zacząć

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Izabeli czyli...lepszego początki czas zacząć

Izabela36 18:49, 12 sty 2018

Dołączył: 29 gru 2015
Posty: 403
makadamia napisał(a)


Na tym zdjęciu widać, że za głazem wcale nie ma dużo miejsca. Ławeczka musiałaby stać prawie pod samym ogrodzeniem .

Myślałam o czymś takim:
Ławeczka to czarny prostokąt, prawie całkowicie schowany za nasadzeniami.




Z ławeczki trzeba zrezygnować. Nasadzenia mi sie bardzo podobają, tylko teraz trzeba by cos zmienić.
____________________
Ogród Izabeli...czyli lepszego czas zacząć
Izabela36 11:11, 13 sty 2018

Dołączył: 29 gru 2015
Posty: 403
Oto moja propozycja na frontowa...jak wam sie podoba?

____________________
Ogród Izabeli...czyli lepszego czas zacząć
Anda 11:40, 13 sty 2018


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33367
Hej Izo Kibicuje Twoim planom. Z pomoca dziewczyn i szefowej na pewno uda Ci sie stworzyc cos pieknego. Tutaj akurat wydaje mi sie, ze jest za duzo wszystkiego na raz. Odradzam na pewno robinie. Jest krucha i szybko sie lamie, pod nia jesienia jest straszny balagan, bo lodyzki lisci sie nie rozkladaja zbyt szybko. Poza tym trzeba ja prawie corocznie ciac. Moja przez 3 lata byla nie cieta i byla ogromna.
Jaki wysoki bedzie bialobok? Moze jego powinnas wziac jako glowny szkielet, odnosnik tej rabaty i pod jego wysokosc dopasowac inne nasadzenia. Najlepiej wygladaja trojkaty.
Specjalistka od kompozycji nie jestem, wiec to tylko takie rozwazania. Danusia na pewno bedzie miala, jesli starczy jej czasu, lepsza propozycje
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Izabela36 11:54, 13 sty 2018

Dołączył: 29 gru 2015
Posty: 403
Dzieki Ewo Własnie na tej rabacie głównym elementem jest ten swierk białobok. Teraz ma około 1,8 m ale chce żeby był wyższy - zaleceniem dziewczyn jest abym go strzygła w bardziej regularny stożek.Klon palmowy też juz tam rośnie, ma około 1,6 m. Staram się wykorzystac rośliny, które mam w ogrodzie i robinie też już mam, dlatego ja tam zaproponowałam. Znam ten ból sprzatania pod nia , bo faktycznie jest tego sporo i takie niewygodne sa te gałązki. Ale cóż...samo sie nie zrobi.
Nie wiem czy na jakims zdjeciu widac ale na samych rogach tej rabaty mam wsadzone thuje smaragd, które maja z 2,5 m. Moge je śmiało wykorzystac jako element pionowy i wysoki. Tylko nie wiem czy tam raczej cos żółtego by nie pasowało.
Własnie potrzebuje aby mnie ktos poskromił, w doborze roślin
____________________
Ogród Izabeli...czyli lepszego czas zacząć
Izabela36 12:16, 13 sty 2018

Dołączył: 29 gru 2015
Posty: 403
A może w kulki....

____________________
Ogród Izabeli...czyli lepszego czas zacząć
Izabela36 14:04, 14 sty 2018

Dołączył: 29 gru 2015
Posty: 403
A może w trójkaty...
____________________
Ogród Izabeli...czyli lepszego czas zacząć
Anda 14:16, 14 sty 2018


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33367
Pisząc o kompozycji w trojkącie, miałam na myśli ułożenie roślin
https://pin.it/jkxmsglu27scjg

To tylko taki przykład, aby zobrazować co mam na myśli
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Izabela36 14:28, 14 sty 2018

Dołączył: 29 gru 2015
Posty: 403
To powinnam raczej napisac w stożki
Układ trojkatny znam, ale faktycznie nie pomyślałam w tym kierunku.
A jak ci sie podobaja te układy ostatnie? Reszta forum chyba odpoczywa.
____________________
Ogród Izabeli...czyli lepszego czas zacząć
Anda 14:47, 14 sty 2018


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33367
No nie przemawiają do mnie te ostatnie układy. Sorry Wg mnie dalej jest tam zbyt dużo roślin. A planując te nasadzanie brałaś pod uwagę wielkość tych roślin po 5 latach? Bialobok jest srebrzysty. Do tego koloru dodałabym jeszcze tylko dwa inne kolory, np. czerwony i zielony.

Ok, już nie będę Cię męczyć Nie doradzę Ci pewnie zbyt dobrze, bo ja po prostu dobralabym jedynie rośliny do bialoboka, gdyby mi na nim mocno zależało, tak jak Tobie I na pewno nie sadzilabym tam robinii
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Gardenarium 16:58, 14 sty 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
makadamia napisał(a)
Danusi propozycja daje więcej "oddechu", przez to, że rabata jest odsunięta od podjazdu. Ale, o ile dobrze czytam rysunek, zakłada całkowitą likwidację murka, zrobienie trawnika ze spadkiem i usunięcie białoboka. Głaz się mieści ledwo, ledwo.

Jeśli białoboka chcesz jednak zostawić, to wyjdzie wersja podobna do tego, co już omawiałyśmy:

Moim zdaniem - im szerszy trawnik, tym lepiej to wygląda, dlatego z tych dwóch, byłabym za wersją 1.




____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies