Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród Izabeli czyli...lepszego początki czas zacząć

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Izabeli czyli...lepszego początki czas zacząć

Izabela36 09:08, 16 sty 2018

Dołączył: 29 gru 2015
Posty: 403
Musze chyba narazie przejść do kolejnych rabat, bo ta spedza mi sen z oczu, a Was zniechęca.
Mysle, że tak jak Asia mi radziła, moją inspiracją będzie Ogród Dominiki i ogród inteligentny Danusi.
Plan Dominiki jest dostepny w jej poscie - popatrze sobie na niego, a czy plan Danusi jest gdzieś dostepny? Czy wogóle mozna takie zgapiostwo robic?
____________________
Ogród Izabeli...czyli lepszego czas zacząć
makadamia 09:22, 16 sty 2018


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Iza, Mnie Twój plan na rabatę wydaje się ok.
Tylko hortensje sugerowałabym raczej mocno przebarwiające się (diamant rouge, pinky winky) bo chyba lepiej będą pasowały do barona niż białe.
I trzymać się z dala od wszelkich żółci.

Danusia ma swoje wątki - tam szukaj. Nie wiem, czy projekt inteligentnego tam będzie, ale nawet jeśli nie, to znajdziesz tam dużo porad praktycznych
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Izabela36 09:44, 16 sty 2018

Dołączył: 29 gru 2015
Posty: 403
Super, Asiu własnie Pinky Winky sa tam posadzone A czy molinia to da żołty kolor, którego mam tam unikać?
____________________
Ogród Izabeli...czyli lepszego czas zacząć
makadamia 10:32, 16 sty 2018


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
zależy jaka odmiana. ogólnie molinie dopiero jak się starzeją, to na złoto.
zwróciłam uwagę na żółty, bo przy samym boku narysowałaś żółte poletko i napisałaś, że to ma być hakone. Hakone występuje w odmianie podstawowej - zielonej i dwóch żółtych. I te żółte chciałam odradzić
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Monia81 10:39, 16 sty 2018


Dołączył: 14 lut 2017
Posty: 8003
Molinie są zielone, chociaż wszystkich odmian nie znam, ale później w fazie jesiennej przybierają taki żółty kolor, tak więc nie wiem czy ci tam będą współgrać jak nie chcesz takiego koloru...
____________________
Monika Monika-wymarzony sielankowy ogród
Izabela36 10:51, 16 sty 2018

Dołączył: 29 gru 2015
Posty: 403
Dzieki Monia, ja myśle , ze raczej chodzi o taki typowy kolor zółty jak ma trzmielina. Mysle że molinie beda ok, ladnie sie wybarwia na jesień.
Dzieki Podsuwaj swoje spostrzeżenia.
____________________
Ogród Izabeli...czyli lepszego czas zacząć
Izabela36 11:08, 16 sty 2018

Dołączył: 29 gru 2015
Posty: 403
makadamia napisał(a)
zależy jaka odmiana. ogólnie molinie dopiero jak się starzeją, to na złoto.
zwróciłam uwagę na żółty, bo przy samym boku narysowałaś żółte poletko i napisałaś, że to ma być hakone. Hakone występuje w odmianie podstawowej - zielonej i dwóch żółtych. I te żółte chciałam odradzić


Asiu czy zatem jest ok ? Kolor molini zmieniony na zielony.
____________________
Ogród Izabeli...czyli lepszego czas zacząć
makadamia 13:29, 16 sty 2018


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Na tą chwilę wydaje mi się ok.
trzeba jeszcze obmyśleć co dać przed wiązem - koło sosen.
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Izabela36 13:40, 16 sty 2018

Dołączył: 29 gru 2015
Posty: 403
Dokładnie. Mamy tam do dyspozycji obwódke z bukszpanu. Ale tak mysle ze dałabym ją po obrysie na zewnatrz, a miedzy sosnami zrobiłabym jakas plamę roślin jednego gatunku np. trawa jakas wyższą, albo hortki,tawułk lub hortki w środku sosen, okrązone rozlpenicą i po obwodzie bukszpan.
I tak wysadzam z tamtad buka i magnolie.
____________________
Ogród Izabeli...czyli lepszego czas zacząć
makadamia 13:50, 16 sty 2018


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Oo, magnolię bym przesunęła tylko bliżej wiąza. Jak ją wyguglowałam, to ona ma raczej wąski, pionowy pokrój, to się zmieści.
Cała reszta ok.
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies