Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród Izabeli czyli...lepszego początki czas zacząć

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Izabeli czyli...lepszego początki czas zacząć

Gardenarium 17:03, 14 sty 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Izabela36 napisał(a)




Tak jak wcześniej pisałam. Rabata super wygląda tylko na rysunku, ale nie na to miejsce i za dużo roślin. Dużych roślin
Świerk w stożek, jeśli już tak na bogato.

Ale co w takim razie z dalszą częścią ogrodu, dalej plac zabaw we wnęce a dalej co?



____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Izabela36 19:44, 14 sty 2018

Dołączył: 29 gru 2015
Posty: 403
Danusiu, ten plac zabaw to stojaca jeszcze przez 2-3 lata hustawka, potem dopiero mogę zagospodarowac w tamtym miejscu rabate, ale już z teraz wolę przynajmniej ją tam zaplanować , aby było wszystko całością.
Ta leśna rabata, nie ma jeszcze dokadnie poukładanych roslin, ale napewno znajda sie rododendrony, trawy, derenie, berberysy, tawułki, hortensje, funkie, paprocie brązowe, choiny jeddeloh - to wszystko mam juz posadzone tylko kupione było w małych ilosciach. Teraz musze dokupić i poprzesadzac.

____________________
Ogród Izabeli...czyli lepszego czas zacząć
Izabela36 19:52, 14 sty 2018

Dołączył: 29 gru 2015
Posty: 403
Gardenarium napisał(a)


Tak jak wcześniej pisałam. Rabata super wygląda tylko na rysunku, ale nie na to miejsce i za dużo roślin. Dużych roślin
Świerk w stożek, jeśli już tak na bogato.

Ale co w takim razie z dalszą częścią ogrodu, dalej plac zabaw we wnęce a dalej co?





Oczywiscie , że w stozek, jak najbardziej.Podoba mi sie to rozwiazanie, bo sa tu wszystkie 3 elementy, które miały pozostac na swoim miejscu, czyli białobok, głaz i klon.Poza tym wszystkie rosliny które sa na planie miałabym już u siebie - no tylko ambrowca musiałabym dokupic.
Ale przyznam sie, rysujac nie dopasowywałam wielkosci roslin - raczej na kształcie sie skupiłam. Kolory też sa przekłamane troche, ale przynajmniej można wyobraźnie uruchomić. Mi sie wydaje , że nie jest za dużo roślin , moze kolorystycznie lepiej to dobrac. Ale expertem tez nie jestem.
____________________
Ogród Izabeli...czyli lepszego czas zacząć
Izabela36 20:02, 14 sty 2018

Dołączył: 29 gru 2015
Posty: 403
Gardenarium napisał(a)





Ta propozycja tez ma sens, ale zabieram znaczna część trawnika, wiem z przodu jest go wiecej ale dzieci nie pójda tam z piłką. Poza tym klon widze do przesadzenia, a chciałam tego uniknąć, i linia rabaty przechodzi przez głaz, może tak tylko machnełaś, bo oczywiscie mozna obok głazu poprowadzić te linie, ale to juz szczegół.
____________________
Ogród Izabeli...czyli lepszego czas zacząć
Izabela36 20:43, 14 sty 2018

Dołączył: 29 gru 2015
Posty: 403


Minimalizm,,,
____________________
Ogród Izabeli...czyli lepszego czas zacząć
Izabela36 20:45, 14 sty 2018

Dołączył: 29 gru 2015
Posty: 403
A moze zamiast tego ambrowca wsadzić wiąza camperdownii, jako forme płaczaca? Albo wogóle nic w tamto miejsce nie dawać, bo jezeli tam beda posadzone rodki, to nad nimi może nic nie powinno figurowac...ewentualnie cos takiego jak robinia ?
____________________
Ogród Izabeli...czyli lepszego czas zacząć
Izabela36 08:48, 15 sty 2018

Dołączył: 29 gru 2015
Posty: 403
Dziewczyny gdzie wy jesteście ?
____________________
Ogród Izabeli...czyli lepszego czas zacząć
makadamia 15:18, 15 sty 2018


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Nie umiemy nic poradzić

Na pewno ostatnia propozycja najlepsza, bo najmniej gatunków zaplanowanych, a z inspiracji, które pokazywałaś wynikało, że podobają Ci się takie oszczędne nasadzenia.

Jeżeli masz wiąza camperdownii, to moim zdaniem można go dać zamiast tego ambrowca: w tył rabaty, ewentualnie trochę bliżej sosen.
Trzeba mu zostawić dużo miejsca dookoła, bo on szeroko rośnie.
Zwykle jest sadzony jako soliter, ale moim skromnym zdaniem, tu też będzie ok: jego kopulasta korona będzie dobrze wyglądać ze stożkowatym białobokiem.

Nie jestem pewna co do rodków - może tutaj bardziej lepiej byłoby wykorzystać jakieś słońcolubne rośliny? Nie masz wielu słonecznych rabat, a rodki zniosą półcień...
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Izabela36 17:34, 15 sty 2018

Dołączył: 29 gru 2015
Posty: 403
No nareszccie ktoś zyje w ten poniedziałkowy wieczór....
No jak nie wy to ktooo???
Asiunia uruchom sie...wcale to nie jest skomplikowane. Biorac pod uwagę jako szkielet białoboka - kolor niebieski- to pod nim powinno być coś jako wypełniacz i zaplanowałam tam hakone z jakimis kulami może bukszpan, ale hakone niech tez otacza klona który jest czerwony- taka skarpetka wokół niego. Dalej pod kamieniem rozmnoże imperate - ładnie podkreśli jego kolor, i lużno rozrzuce z 3- 4 kule jakies moze byc tez bukszpan lub cis.Zamiast rodków moa byc hortensje - nota bene juz tam rosną tylko wiecej ich dokupie. Ania odradza robinie - mam juz ja moze z czasem wymienie na cos innego kulistego. Ten wiąz mnie prześladuje od lat
Dziewczyny bo mi chodzi o to aby ktoś skorygował moje kształty na rabacie, albo wypowiedział sie , że tutaj nie kula tylko krzak, tutaj nie zielony tylko biały itp Wy macie wiecej doświadczenia.
Asia ja oszczedną w nasadzeniach - mnie trzeba ujarzmić
____________________
Ogród Izabeli...czyli lepszego czas zacząć
Izabela36 09:05, 16 sty 2018

Dołączył: 29 gru 2015
Posty: 403
I nikt do mnie nie zaglada
Chyba poprowadzę monolog sama ze soba
____________________
Ogród Izabeli...czyli lepszego czas zacząć
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies