Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród Izabeli czyli...lepszego początki czas zacząć

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Izabeli czyli...lepszego początki czas zacząć

Toszka 11:20, 01 lut 2018


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
U mnie się pokazuje... nic to, dam na wątek pierwsze zdjęcie - niwaki i też pierwsze zdjęcia

Dla mnie pinterestowe zdjęcia to nie materiał do kopiowania 1 do 1, a tylko i wyłącznie inspiracja+ natchnienie=podpowiedź łączenia kształtów, faktur, kolorów etc. I tak radzę patrzeć na te wszystkie foty.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Izabela36 12:55, 01 lut 2018

Dołączył: 29 gru 2015
Posty: 403


Wstawiłam rame z cisa baciata,az do choinek z którymi sie połaczą. Murka nie rozwaliłam na rabacie a jedynie rozważam zakmaskowanie jego poprzez podsadzenie go w tym wypadku rozplenicą , ale moze byc jakis miskant lepciejszy Mozna nim murek podsadzić, albo posadzić go na murku wówczas liscie będą zwisały, ale moim zdaniem wówczas zwiększe tylko różnice wysokość poprzez wysokośc rosliny, wiec leiej pod murkiem.
Murek w dalszej części - czyli poza rabata jest do rozebrania i ewentualnego wykorzystania. Trawnik bedzie odpowiednio zniwelowany.
Posadziłam jakies kule, narazie nie wiem jakie gatunki, przytuliłam je troche,posadziłam azalie maruschka oraz hosty.
I mam wyraźne miejsca do obsadzenia.
Co proponujcie?
Na wyższym poziomie jest obecny żywopłot z bukszpanu oraz hortensje miedzy sosnami. Jezeli nie hortensje to może byc jakis miskant lub jakis wiekszy rododendron podsadzony miodunka.Na obu poziomach obecne klony palmowe.
Wymyślam, obmyślam, i chyba goopia jestem juz
____________________
Ogród Izabeli...czyli lepszego czas zacząć
Izabela36 14:13, 01 lut 2018

Dołączył: 29 gru 2015
Posty: 403

Tutaj w nieco innej tonacji.
____________________
Ogród Izabeli...czyli lepszego czas zacząć
Izabela36 16:31, 01 lut 2018

Dołączył: 29 gru 2015
Posty: 403
i wyklepałam jeszcze jedną wersję. Ciekawe która wam przypadnie do gustu...chyba ze wszystkie sa o kant doopy
____________________
Ogród Izabeli...czyli lepszego czas zacząć
Toszka 17:03, 01 lut 2018


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Pomijam fakt, że GardenPuzzle są do bani i nie trzymają proporcji... inwalidzki program

Zmień podejście do sadzenia roślin - sadź pasami, plamami po min. 3 sztuki nawet do kilkunastu (np. trawy/byliny).

PinkyWinky kolorystycznie jest zbyt ciemna/ponura do sinego świerka. Jednak od niego -albo po prostej lub po łuku - mozna posadzić inne hortensje.

Cały czas braknie mi informacji jak długo, zwłaszcza latem, świeci tam słońce. Bo, że świeci to nie mam wątpliwości. Od tego bym uzależniała sadzenie rodka, host i miodunek. Miodunki są zasadolubne i sąsiedztwo rodka nie jest dobrym pomysłem. Przy rodku można dać hosty, Przy azaliach posadzonych albo pasem, albo grupą można dać carexy, miniaturowe rozplenice.

Narysuj w skali dokładny plan tej rabaty. Z wymiarami. W jakim stylu masz dom? Kolor elewacji, kostki? wszystko trzeba zgrać.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Izabela36 21:30, 01 lut 2018

Dołączył: 29 gru 2015
Posty: 403
Toszko program do kitu to prawda, ...zatem zrobie cos w garden composer. Może bedzie lepszy.
To zamienie pinky winky na limelight - ta rozjasni rabate. Hosty tam już rosną - Patriot, ale mam też fire and ice, wiec o zamiane nie trudno. I tak mam tyle tych host , ze rozdaje sąsiadom
Wiesz, z tym słońcem jest tak, że od wschodu mamy las z sosnami 12-15 m. Ta rabata jest północna. Słońce wzejdzie i zanim pojawi nad tym lasem to jest godz. 13. I jak wedruje po tym niebie to wówczas słońce świeci na rabate tak do 16 - potem szczyt dachu już go zasłania. Wiekszośc kostki jest w odcieniu zółtym,w czarnym obrzeżem,ścieżka wokól domu jest jasna ( kolor bianco). Domek jest w charakterze pałacyku, ma wieżyczkę - jak to niektórzy mówią - ale faktycznie tak to wygląda. Kolor dachu to czerwony, schody wejściowe też, a elewacja jaśniutki piaskowy, może być tez wpadający w żółty.
Uwaga miniaturowe rozplenice mam, carex ice dance mam w ilościach takich, ze moge robic sadzonki
Wymiary miałam gdzies podawane, ale nie w skali.
____________________
Ogród Izabeli...czyli lepszego czas zacząć
Izabela36 21:31, 01 lut 2018

Dołączył: 29 gru 2015
Posty: 403
____________________
Ogród Izabeli...czyli lepszego czas zacząć
Toszka 21:52, 01 lut 2018


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
nie, ja takiemu planowi mówię nie. Trzeba porządnie - chociaż na papierze w kratkę. Na powyższych bazgrołach nie ma co planować.

Kolorystyka domu to czerwień, żółty, biały,
Czy ty te Limelight chcesz kupować?
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Izabela36 22:19, 01 lut 2018

Dołączył: 29 gru 2015
Posty: 403
Wiesz co mam u siebie,rosna w rabacie lesnej bliżej wystawy południowej. Nie ruszałabym ich, wiec musze nowe kupić. A co masz inny pomysł?
____________________
Ogród Izabeli...czyli lepszego czas zacząć
Izabela36 22:21, 01 lut 2018

Dołączył: 29 gru 2015
Posty: 403
Na papierze milimetrowym zrobie plan.Spoko , bez problemu jutro go wrzuce.
____________________
Ogród Izabeli...czyli lepszego czas zacząć
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies