Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród Izabeli czyli...lepszego początki czas zacząć

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Izabeli czyli...lepszego początki czas zacząć

Izabela36 22:31, 30 sty 2018

Dołączył: 29 gru 2015
Posty: 403
Tam z tej rabaty zostanie wszystko usunięte, tylko świerk zostanie. I może klon palmowy. Tak jest tam Murek, rabata jako całość... No właśnie a tutaj na tej wyższej rabacie między sosna i dałam trawę różowa. Dobrze, czy nie,?
____________________
Ogród Izabeli...czyli lepszego czas zacząć
makadamia 11:08, 31 sty 2018


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Toszka zwróciła mi uwagę na świerka w ogrodzie Dominiki: też na brzegu rabaty, a ładnie zaaranżowany:
https://pl.pinterest.com/pin/494059021608815469/
https://pl.pinterest.com/pin/504403226990644421/

Tylko zwróć uwagę, że tutaj jest tylko kontrast form. Jeśli pójdziesz w tym kierunku, to nie tylko musisz zrezygnować z tych kontrastów kolorystycznych, które wkleiłaś wcześniej, ale w ogóle ograniczyć ilość kwitnących bylin.

Czy w swojej bogatej kolekcji roślin masz jakieś zimozielone, które można wykorzystać na poduchy/kule przed tego świerka?
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Izabela36 17:03, 31 sty 2018

Dołączył: 29 gru 2015
Posty: 403
Mam tuje danika i bukszpan. Ale chciałam też nabyć półkuli cisa.
____________________
Ogród Izabeli...czyli lepszego czas zacząć
Izabela36 17:10, 31 sty 2018

Dołączył: 29 gru 2015
Posty: 403
Za tym świerkiem mam posadzone hortki pinky winky, jeżeli mam ograniczyć ilość kwitnących to muszę je przenieść. Może na tą rabatem wyżej na murku i dam między sosny te hortki zamiast trawy rozowej. Tylko jak że słońcem wówczas? I zostaje puste miejsce za glazem.
____________________
Ogród Izabeli...czyli lepszego czas zacząć
Izabela36 10:00, 01 lut 2018

Dołączył: 29 gru 2015
Posty: 403
Toszka a ty byś radziła rozwalić ten murek czy go zostawić?
____________________
Ogród Izabeli...czyli lepszego czas zacząć
Izabela36 10:01, 01 lut 2018

Dołączył: 29 gru 2015
Posty: 403
I czy ta rabatę powiekszac az do kostki, czy zrobić pas trawy az do kostki?
____________________
Ogród Izabeli...czyli lepszego czas zacząć
Izabela36 10:12, 01 lut 2018

Dołączył: 29 gru 2015
Posty: 403
Dziewczyny a czy ktos z was ma dereń kousa? jak on sie chowa?
____________________
Ogród Izabeli...czyli lepszego czas zacząć
Toszka 10:36, 01 lut 2018


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Izabela36 napisał(a)
Toszka a ty byś radziła rozwalić ten murek czy go zostawić?


Może będzie lepsze miejsce na ten murek, ale tam gdzie teraz jest tworzy dość kontrastową linię dzielącą rabatę na pół. Niczemu to nie słuzy i nie ma racjonalnego uzasadnienia, a wizualnie kroi całość. Ta rabata frontowa musi być pomyslana całościowo z cyplem idącym koło= w stronę domu.

Izabela36 napisał(a)
Dziewczyny a czy ktos z was ma dereń kousa? jak on sie chowa?


Na razie porzuć zapędy zakupowe. Trzeba dobrze (w tym siedliskowo) zagospodarować to co masz. Ten dereń (jeśli się uprzesz) będzie biżuterią. Siedliskowo pasującą do rodków, azalii i większości traw.

Izabela36 napisał(a)
I czy ta rabatę powiekszac az do kostki, czy zrobić pas trawy az do kostki?


Pamietaj, ze my twojego ogrodu nie znamy. Zdjęcia zazwyczaj bardzo przekłamują perspektywę i zmieniają proporcje. Dla mnie trawnik w ogrodzie to narzędzie do otwierania/powiększania (optycznie) przestrzeni. Jeśli rabata jest blisko domu to puszczenie tam trawnika nada swobody i (optycznie) powiększy przestrzeń. Jesli tam jest spora odległość to mozna zrobić od razu rabatę. Kolejna sprawa przy tworzeniu fragmentów/pasów, placów trawnika, to łatwość i wygoda koszenia. Jesli to ma oznaczać katarkę i ekwilibrystykę, to zawsze wszystkim powtarzam "a po co ci to?".

____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Toszka 10:49, 01 lut 2018


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
makadamia napisał(a)
Toszka zwróciła mi uwagę na świerka w ogrodzie Dominiki: też na brzegu rabaty, a ładnie zaaranżowany:
https://pl.pinterest.com/pin/494059021608815469/
https://pl.pinterest.com/pin/504403226990644421/

Tylko zwróć uwagę, że tutaj jest tylko kontrast form. Jeśli pójdziesz w tym kierunku, to nie tylko musisz zrezygnować z tych kontrastów kolorystycznych, które wkleiłaś wcześniej, ale w ogóle ograniczyć ilość kwitnących bylin.

Czy w swojej bogatej kolekcji roślin masz jakieś zimozielone, które można wykorzystać na poduchy/kule przed tego świerka?


Ja bym bardziej tego świerka wyeksponowała tak lub tak

____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Izabela36 11:10, 01 lut 2018

Dołączył: 29 gru 2015
Posty: 403
Toszko nie znajduje mi tych przykładów, które chcesz mi pokazać. Nie ma takiej strony
____________________
Ogród Izabeli...czyli lepszego czas zacząć
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies