Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród Izabeli czyli...lepszego początki czas zacząć

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Izabeli czyli...lepszego początki czas zacząć

makadamia 13:40, 20 lut 2018


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Co do żwiru to moje zdanie znasz Zabrać go spomiędzy sosen i upchnąć gdzie się da. Jeśli przy piaskownicy już więcej nie wejdzie, to nie ma rady - trzeba go zmieścić na frontowej. Wtedy6 wypełniacza pomiędzy kulkami nie trzeba (a przynajmniej nie tak dużo).
Jak na tej rabacie masz palibina, to bym go tam zostawiła, a klona zabrała.
Między sosny: z tyłu derenie, a z przodu mogą być hosty, jarzmianki, parzydła leśne, tawułki chińskie, może zawilce dadzą radę. Do tego carexy.
Starczy
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Izabela36 14:27, 20 lut 2018

Dołączył: 29 gru 2015
Posty: 403
Asia mam palibiny one w tej chwili rosna tam w rogu frontowej gdzie chce jakieś wysokie drzewo dać. Czyli pronujesz wykopać klona? O w morde tego nie przewidziałam I co w jego miejsce dać palbiny 2 obok siebie ?To bedzie kolor fioletowy blisko niebieskiego świerka na tle zielonych cisów. Pasi to?
Wiem z tym żwirem to zobacze, czy go upcham gdzies . Na tym wyzszym poziomie jak pamietasz jest szpaler tych swierków - i tak mysle sobie bo proponujesz abym dała derenie z tyłu tej rabaty, jezeli tak zrobie to bedzie to wygladało tak: utworzą się ramy ogrodu, bo pod płotem bedzie szedł szpaler cisów ( czyli na frontowej), dalej na wyższym poziomie kontynuacja żywopłotu w postaci derenia, i dalej będą świerki . Czy dobrze cie zrozumiałam?
____________________
Ogród Izabeli...czyli lepszego czas zacząć
Izabela36 14:49, 20 lut 2018

Dołączył: 29 gru 2015
Posty: 403
Rabata frontowa, wyższy poziom. To tutaj mają być z tyłu derenie w szpalerze.



Szpaler świerkow, ktory złączy się z dereniami.

____________________
Ogród Izabeli...czyli lepszego czas zacząć
Izabela36 14:53, 20 lut 2018

Dołączył: 29 gru 2015
Posty: 403
Tutaj rabata będzie poszerzona, tak do 4 m liczyłam ( aż do zielonej zjeżdzalni, która zniknie w swoim czasie).

____________________
Ogród Izabeli...czyli lepszego czas zacząć
Izabela36 15:15, 20 lut 2018

Dołączył: 29 gru 2015
Posty: 403
Asiu derenie z tyłu jak najbardziej, chociaz rozważałam albo pójśc dalej w cisy, albo z drugie strony dokupić takich samych swierków. Ale jakos zapomniałam o lisciastych )
Myślałam, żeby pomiędzy sosnami dać cos co sprawi, że beda wyglądały jakby z czegoś wyrastały te wielkie sosny. Gdzies widziałam takie cos z azaliami podsadzonymi funkami. Tych azali było gęsto w jednym kolorze, takie wielkie koło stworzyły. Z nich wyrastały pnie sosen. Wokół azali skarpetka z funki. Łaaadnie Nie musi to byc ten zestaw gatunkowy akurat, bo może im warunki nie odpowiadaja. Ale mogą byc parzydła w skupisku czyms podsadzone np. carexem, albo skupisko miskantów w skarpetce z ....tawułki.Tylko na zime całkiem łyso bedzie przy tych zestawach.
A tak sobie myśle, ze moze na tym poziomie zrobić tylko jedną jedyną rabate wokół tych pni drzew ( koszenie), reszte zlikwidować i posiac trawe.?hmmm?
____________________
Ogród Izabeli...czyli lepszego czas zacząć
makadamia 15:21, 20 lut 2018


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Izabela36 napisał(a)
Czy dobrze cie zrozumiałam?


Nie.
Myślałam, że te cisy to mają iść aż do świerków
Derenie dopiero na tle zimozielonych (czy to będą świerki czy cisy).

Palibin ma kwiaty jasnofioletowe, takie lila, które moim zdaniem ze srebrnym białobokiem będą dużo lepiej grały niż bordowy (dobrze pamiętam?) klon.
Tylko klony ciężko się przesadza, dlatego do tej pory o tym nie wspominałam.
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
makadamia 15:25, 20 lut 2018


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Izabela36 napisał(a)
Tutaj rabata będzie poszerzona, tak do 4 m liczyłam ( aż do zielonej zjeżdzalni, która zniknie w swoim czasie).



O. świerki zostawić, derenie dosadzić na linii do tego krzesełka, a przed imi te byliny, o których mówiłaś. Można je wymieszać z kulkami, które chciałaś, wtedy zimą nie będzie tak pusto.
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Izabela36 15:30, 20 lut 2018

Dołączył: 29 gru 2015
Posty: 403
Jakos tak...

____________________
Ogród Izabeli...czyli lepszego czas zacząć
Izabela36 15:40, 20 lut 2018

Dołączył: 29 gru 2015
Posty: 403
makadamia napisał(a)


O. świerki zostawić, derenie dosadzić na linii do tego krzesełka, a przed imi te byliny, o których mówiłaś. Można je wymieszać z kulkami, które chciałaś, wtedy zimą nie będzie tak pusto.


Tylko pamietasz tam musze umiescic ten żywopłot z buxus , który musze przesadzić jak zawijasa takiego, który własnie zaczynac sie bedzie na wysokosci tych sosen, a potem zawijas przechodzi w tawułki.
I teraz patrząc od przodu na te nowa rabate to bedzie tak: świerki z tyłu jako rama, przed nimi deren - jak najbardziej, kolejno jakieś kule wymieszane z bylinami a na końcu żywopłot z bukszpanu przechodzący w tawułki. Zmiesci sie tam to tam?
____________________
Ogród Izabeli...czyli lepszego czas zacząć
Izabela36 17:45, 20 lut 2018

Dołączył: 29 gru 2015
Posty: 403
A lepiej na ramy dokupic cisa czy swierka w moim wypadku? Bo sadząc tego samego cisa co byłby na niższym poziomie, taki sam na wyższym poziomie będzie z urzedu już wyższy od niego o wysokośc murka. Ale chyba moze byc uskok co? Czy lepiej na tym wyższym pozimie dokupic świerków do murka dojechac?
____________________
Ogród Izabeli...czyli lepszego czas zacząć
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies