Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » To tu- to tam- łopatkę mam !

Pokaż wątki Pokaż posty

To tu- to tam- łopatkę mam !

Gruszka_na_w... 22:02, 01 sie 2017


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21973
tulucy napisał(a)
Haniu może nie pamiętam albo mi umknęło, ale czy Ty gdzieś wstawiałaś jakiś plan swojego ogrodu?


Wstawiałam moje rozpiski z czasów budowy domu

Plan zagospodarowania działki

i rysunek w Paint-cie zachodniej części działki



Całość ma 1256 m2.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 22:15, 01 sie 2017


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21973
U mnie ketmia rośnie od początku. Sadzona jako 30 cm krzaczek. Teraz ma ok. 1,50 m.
Zakwitła po dwóch latach. Zniosła totalny wygwizdów na początku i mocne nasłonecznienie. Teraz ma wystawę południową i cieniują ja drzewa rosnące za nią.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
tulucy 22:43, 01 sie 2017


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12895
Haniu dzięki a możesz tylko jeszcze pokazać, która to jest długa prosta? znaczy opisać rysunek czy to to za półksiężycami?
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
Gruszka_na_w... 22:55, 01 sie 2017


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21973
Długa prosta to rabata wzdłuż południowej granicy działki. Na podlinkowanym rysunku jest na górze działki. Ma ponad 40 m długości. Tujowy szpaler należy do sąsiada.
Zdjęcia sprzed 2 lat.



A rysunek w Paint, to jest to, co widzę przez okno będące z boku budynku wychodzące na zachód





____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 23:26, 01 sie 2017


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21973
Narysowałam całość. Nie bardzo trzyma proporcje, ale ułatwia rozeznanie. Czerwone linie w obrysie budynku to okna. Fioletowe linie to pergole.



____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
pestka56 00:39, 02 sie 2017


Dołączył: 17 sie 2016
Posty: 4460
Wreszcie wiem jak "chodzić" po twoim ogrodzie Masz znakomicie rozplanowane.

Dziękuję za informacje o ketmiach. Moje także były małe. Miały po 40 cm, a teraz już nieco ponad metr. Muszę je wydobyć zza innych krzewów, żeby cieszyły oczy.
____________________
Kasia
Gosiek33 07:01, 02 sie 2017


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14119
tulucy napisał(a)
Kasiu może Cię to pocieszy, że moja ketmia rośnie od 10 lat - mniej więcej - w cieniu: sosny zasłaniają wschodnie słońce, tuje rosną od południa, od zachodu jest jabłoñ. Ketmia rośnie i kwitnie co roku. Teraz będzie mieć więcej słońca, bo sosny jednak wycinamy.


W cieniu - to coś dla mnie jeśli jeszcze zniesie miejsce pod sosnami walcząc z jej drobnymi korzonkami w dość suchym miejscu?
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Gosiek33 07:03, 02 sie 2017


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14119
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
Mrokasiu, witam serdecznie. Do dojrzałości jeszcze trochę brakuje. Ogłoszę ją, kiedy drzewa staną się istotnym elementem ogrodu. Roboty ziemne zabrały mi sporo zdrowia.
Tu brakuje wyższych akcentów




dobrze widzę, ten potwór to bez czarny aurea?
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
tulucy 07:42, 02 sie 2017


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12895
Gosiek33 napisał(a)


W cieniu - to coś dla mnie jeśli jeszcze zniesie miejsce pod sosnami walcząc z jej drobnymi korzonkami w dość suchym miejscu?

do sosen ketmia moja miała jakieś 2-3 metry. ale miejsce było wilgotne, bo na starym rowie melioracyjnym. on już zasypany, ale w środku są ułożone kręgi, które gromadzą deszczówkę naszą.
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
tulucy 07:43, 02 sie 2017


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12895
Haniu dzięki wielkie, to ja teraz tak jak Kasia, wiem gdzie spaceruję
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies