Strona główna Forum Mapa ogrodów O nas Kontakt Dni otwarte

Pokaż wątki Pokaż posty

Motylogród

Anda
Imgp5397 2

Dodany 19:14, 01 sty 2018
Ja zaczynałam jeszcze gorzej - od kładzenia trawnika
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni http://www.gartenfotoart.de/ Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Mariposa
Rusa ka admira  vanessa atalanta

Dodany 19:16, 01 sty 2018
Rumianka napisał(a)
Witaj "Motylko" znalazłaś się wśród swoich...wszyscy kiedyś zaczynaliśmy tworzenie ogrodu z mniejszym lub większym skutkiem...Uda Ci się na pewno stworzyć wspaniały Motylogród...a co do wysokiej wody, też ją mam, a ten rok miniony wyjątkowo był paskudny pod tym względem...Zobacz na str 3, drugie zdjęcie, mojego wątku.

Witaj, Rumianko! Widziałam Twoje zmagania z wodą! U mnie nawiezienie takiej ilości ziemi nie wchodzi w grę, bo nie mogę aż tak podwyższyć poziomu działki (sąsiedzi!), dlatego jednak zdecydowałam o zrobieniu odwodnienia. A ziemi i tak nawiozę, ale podniosę max do 3/4 podmurówki ogrodzenia. Wszelkie porady w tej kwestii mile widziane

Wszystkiego dobrego na Nowy Rok!

Dodany 19:33, 01 sty 2018
Sylwia_slomc..., Anda - rączki świerzbiły mnie cały ubiegły rok, aby już sadzić albo zrobić chociaż jedną rabatę(w poprzednich latach nie było takiej wody, to był pierwszy taki paskudny rok) - ale rozum zwyciężył. Dobrze, że trafiłam już wtedy na Ogrodowisko, poczytałam co nieco - i przyswoiłam sobie, że najpierw gleba!
Błędów na pewno zrobię jeszcze nie mało, ale może chociaż części z nich uda mi się uniknąć!

Dodany 19:42, 01 sty 2018
Rowniez mam gliniasta glebe, ale zanim polozylismy trawnik nawiezlismy ziemie, dobra ziemie. To pomaga bardzo. Sasiedzi nie nawiezli i u nich woda podczas mocnych opadow stoi, u mnie nie ma zadnych kaluz. Na dodatek co roku traktuje rabaty kompostem, maczka bazaltowa i gnojowkami. To rowniez wzbogaca zycie w glebie.
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni http://www.gartenfotoart.de/ Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Mariposa
Rusa ka admira  vanessa atalanta

Dodany 21:46, 01 sty 2018 , edytowany o 21:49, 01 sty 2018
Anda napisał(a)
Rowniez mam gliniasta glebe, ale zanim polozylismy trawnik nawiezlismy ziemie, dobra ziemie. To pomaga bardzo. Sasiedzi nie nawiezli i u nich woda podczas mocnych opadow stoi, u mnie nie ma zadnych kaluz. Na dodatek co roku traktuje rabaty kompostem, maczka bazaltowa i gnojowkami. To rowniez wzbogaca zycie w glebie.

Czyli radzisz, żeby nie tylko ziemi nawieźć, ale dodać do niej kompost i mączkę bazaltową? Kompostu pewnie im wiecej, tym lepiej, a mączki - ile? Czy to się jakoś "dawkuje"? Czy kompost i mączkę dać tylko pod nasadzenia, czy na początek właśnie rozsypać na całości tego obszaru (jak tylko narysuję, dodam skan wstępnego planu ogrodu - chcę posadzić też kilka półkarłowych drzewek owocowych i krzewy owocowe).
Swojego kompostu jeszcze nie mam. Znalazłam kompostownię w Łodzi, dowiem się, czy jest dobry i warto tam kupić. Mają sprzedaż w ilościach hurtowych.

Dodany 22:06, 01 sty 2018
Elu postaram się jutro wrzucić Ci link na temat mączki i innych polepszaczy gleby. Sama też dużo się jeszcze uczę na ten temat . Toszka i Mazan są kopalnią wiedzy na ten temat (i nie tylko ten) ale to na pewno wiesz . Dziś już padam po nocy sylwestrowej ,dziś jeszcze w pracy. Jutro poszukam.

Dodany 22:16, 01 sty 2018
Mariposa napisał(a)

Czyli radzisz, żeby nie tylko ziemi nawieźć, ale dodać do niej kompost i mączkę bazaltową? Kompostu pewnie im wiecej, tym lepiej, a mączki - ile? Czy to się jakoś "dawkuje"? Czy kompost i mączkę dać tylko pod nasadzenia, czy na początek właśnie rozsypać na całości tego obszaru (jak tylko narysuję, dodam skan wstępnego planu ogrodu - chcę posadzić też kilka półkarłowych drzewek owocowych i krzewy owocowe).
Swojego kompostu jeszcze nie mam. Znalazłam kompostownię w Łodzi, dowiem się, czy jest dobry i warto tam kupić. Mają sprzedaż w ilościach hurtowych.

Do gliny warto też domieszać piasku i kory, żeby strukturę poprawić.Moja propozycja przy takim stanie wody, nawet jak już odwodnienie będzie rób rabaty wyniesione, będzie dodatkowe zabezpieczenie na wypadek bardzo obfitych opadów.
Margerytka40
Uwaga remont by werewolfjay dbqphgt

Dodany 22:44, 01 sty 2018
Na temat mączki bazaltowej.

Dodany 23:34, 01 sty 2018
Asiu, stokrotne dzięki. Ogrodowisko jest już tak "rozległe", że nie da się chyba prześledzić szczegółowo wszystkich wątków. Rady Toszki widywałam, ale (wstyd się przyznać) o Mazanie dowiaduję się od Ciebie. Właśnie poczytuję sobie wątek Mazana-Walerka, ale zanim przyswoję sobie tę wiedzę, to jeszcze potrwa. Teraz widzę, że dobry czas wybrałam na załóżenie wątku, może do wiosny zdążę sie doszkolić przynajmniej w temacie gleby

Dodany 08:39, 02 sty 2018
Polecam jeszcze ten wątek.