Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Motylogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Motylogród

sylwia_slomc... 19:47, 04 sty 2018


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81904
No ja wywinęłam trawnik w przeciwna stronę , ale Ewy pomysł lepszy bo z chodniczka na trawnik można przejść bez kłopotu.Nie wiem czy robiłabym przejście z placyku do warzywnika, ale pomysł na placyk fajny
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Mariposa 20:02, 04 sty 2018


Dołączył: 29 gru 2017
Posty: 1335
sylwia_slomczewska napisał(a)
No ja wywinęłam trawnik w przeciwna stronę , ale Ewy pomysł lepszy bo z chodniczka na trawnik można przejść bez kłopotu.Nie wiem czy robiłabym przejście z placyku do warzywnika, ale pomysł na placyk fajny


Czyli były 2 różne koncepcje? No to chyba jednak dobrze zrozumiałam Twoją wersję... A placyk mi się też podoba.
____________________
Ela Motylogród
Anda 21:06, 04 sty 2018


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33358
Przejscie z placyku do warzywnika i z trawnika na placyk to tylko takie plyty wpuszczone w rabate. Tak sobie to wyobrazilam, ze fajnie byloby myknac z laweczki do warzywnika, zerwac cos do miseczki, np. truskawki i z powrotem myk na laweczke i sie rozkoszowac smakiem ogladajac ogrod
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
makadamia 11:21, 05 sty 2018


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Ewy pomysł bardzo fajny
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Monia81 11:45, 05 sty 2018


Dołączył: 14 lut 2017
Posty: 8003
To ja też się przywitam w dobrym momencie trafiłaś na ogrodowisko, masz pustą działeczkę, zaczynasz od gleby i to bardzo dobrze, a Ewy pomysł bardzo fajny pozdrawiam i podglądać będę
____________________
Monika Monika-wymarzony sielankowy ogród
Magleska 18:09, 05 sty 2018


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18393
Planowanie się zaczyna podglądam i widzę ,że już jakieś zarysy powstają fajnie
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Mariposa 22:54, 05 sty 2018


Dołączył: 29 gru 2017
Posty: 1335
makadamia, Monia81, Magleska - dziękuję Wam za odwiedziny. Coś się rodzi, a z Waszą pomocą może poród będzie bezbolesny Ewa istotnie poddała super pomysł z tym kącikiem wypoczynkowym, na pewno z niego skorzystam.
Ogromnie się cieszę, że trafiłam na Ogrodowisko, zanim cokolwiek spaprałam, a że spaprałabym to pewne, bo moja wiedza jest mikra i dopiero teraz zaczynają mi się otwierać "ogrodnicze" oczy.
I tak straciłam sezon, bo mogłam coś już wcześniej zrobić, ale do tej pory szukałam na O. "inspiracji" zamiast zacząć od "informacji". Ale pocieszam się, że większość zakładających ogród tak ma...
____________________
Ela Motylogród
Mariposa 23:04, 05 sty 2018


Dołączył: 29 gru 2017
Posty: 1335
Przeglądam właśnie "Ogród babci Jasi" i zobaczyłam ławeczkę w "kąciku zapachów i motyli". To coś dla mnie! - Danusiu, pozwolisz, że zapożyczę nazwę? Pomyślałam, że w pobliżu placyku musi rosnąć budleja Dawida, będę zachwycać się widokiem motyli zawsze, gdy usiądę tu z kawą czy książką A za ławeczką jaśminowiec wonny, żeby upajał swym zapachem Co o tym myślicie?
____________________
Ela Motylogród
Mariposa 23:24, 05 sty 2018


Dołączył: 29 gru 2017
Posty: 1335
sylwia_slomczewska napisał(a)

Do gliny warto też domieszać piasku i kory, żeby strukturę poprawić.Moja propozycja przy takim stanie wody, nawet jak już odwodnienie będzie rób rabaty wyniesione, będzie dodatkowe zabezpieczenie na wypadek bardzo obfitych opadów.


Sylwio, czy przy rabatach wyniesionych możliwe są kanciki? (strasznie mi sie spodobały ) Czy konieczne będą jakieś wyższe obrzeża?
____________________
Ela Motylogród
MirellaB 08:05, 06 sty 2018


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
Masz szczęście, że trafiłaś na forum przed założeniem ogrodu. Ja odwrotnie i sporo pracy musiałam wykonać, żeby trochę odmienić ogród.
____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies