Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Za drzwiami do ogrodu...

Pokaż wątki Pokaż posty

Za drzwiami do ogrodu...

AnnaMS 11:45, 13 mar 2020


Dołączył: 04 gru 2017
Posty: 2103
anpi napisał(a)

Aniu, może głęboko posadziłaś krokusy? Ale chociaż listki powinny już mieć.
Ja mam do Ob. trochę daleko, więc tak nie kusi Ale jak widzisz są sposoby i asortyment sam przychodzi mi do domu.Moje ciemierniki jeszcze na tarasie czekają na wysadzenie, ale pójdą na razie do doniczek i muszę dokupić im coś do kompozycji.
A moja wstążka krokusowa sadzona była od połowy- drugą później zakupioną mieszanką i ta okazała się być całkowicie inna kolorystycznie od pierwszej.I tak mnie to kuło w oczy, że teraz w trakcie kwitnienia przynajmniej te ciemniejsz żółte których było najwięcej poprzesadzałam wyrównując trochę kolorystykę

Widzisz Aniu , dzięki Tobie uczymy się, kupując kilka mieszanek trzeba w jednym naczyniu wymieszać i dopiero sadzić dzięki
Brawa za przesadzanie
____________________
Zielony zakątek z Antonówką
anpi 23:40, 13 mar 2020


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8198
Aniu kupując 200 cebulek wydawało mi się, że wystarczy mi na tą długość rabatki. Ale jak zaczęłam sadzić w wyliczonych odległościach po 5 cebulek, to doszłam do wniosku że to za rzadko i muszę dokupić jeszcze dwa razy tyle Posadziłam więc gęściej te co kupiłam i zamówiłam u tego samego sprzedawcy niby taką sama mieszankę. A teraz okazało się, że są inne. Mogłam nie sadzić tej pierwszej i poczekać na drugą i wymieszać tak jak mówisz. Ale nie przewidziałam aż takiej różnicy.
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
anabuko1 06:31, 14 mar 2020


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23577
anpi napisał(a)

Ja też mam jakieś pojedyncze sztuki przebiśniegów i krokusów w rabatach(nie wiem skąd tam się wzięły), ale chyba poczekam, może się rozrosną
U mnie do cięcia zostały niektóre róże. Donice też pomału obsadzam wiosennymi.
Teraz leje deszcz, ciekawe, czy jutrzejsza pogoda pozwoli na pracę w ogrodzie?

Piękne krokuski.
Wczoraj przesadzalam tą tuje. I magnolie.
Ciekawa jestem czy mi się przyjmą .
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
agata19762 17:59, 14 mar 2020


Dołączył: 22 mar 2012
Posty: 12004
Witaj Aniu
Szalejesz ostro w ogrodzie
szkoda, że targi nie doszły do skutku, na wiele rzeczy nie mamy wpływu,
może jeszcze będzie okazja się spotkać

pozdrówka
____________________
Agata **** Moje ukochane miejsce na ziemi **** Czas na zmiany.... **** Wizytówka - Moje ukochane miejsce na ziemi
anpi 20:47, 14 mar 2020


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8198
anabuko1 napisał(a)

Piękne krokuski.
Wczoraj przesadzalam tą tuje. I magnolie.
Ciekawa jestem czy mi się przyjmą .


Trzymam kciuki by się przyjęły
Ja planowałam dziś ciąć róże, ale pewnie poczekam cierpliwie na kwitnienie forsycji, bo pogoda ciągle płata jakieś figle, zimno..., wiatr, chwilowe słońce na zmianę z opadami śniegu, który zaraz znika

____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
anpi 20:59, 14 mar 2020


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8198
agata19762 napisał(a)
Witaj Aniu
Szalejesz ostro w ogrodzie
szkoda, że targi nie doszły do skutku, na wiele rzeczy nie mamy wpływu,
może jeszcze będzie okazja się spotkać

pozdrówka

Witaj Agatko Tak, szkoda, że nie wypaliło z tymi targami... Ale oby wróciła do normy sytuacja zdrowotna u nas w kraju i na całym świecie...Trochę się martwię...Nie mówiąc już, że pod znakiem zapytania będą stały wszystkie spotkania ogródkowe....to cóż to w porównaniu z zagrożeniem życia wielu ludzi
Trzeba mieć jednak nadzieję...i być dobrej myśli
Lecę do Ciebie ( dobrze że mamy choć odwiedziny wirtualne)zobaczyć wiosnę w Twoim ogrodzie
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
anpi 22:01, 14 mar 2020


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8198
Zauważyłam na rabacie takie siewki w kilku miejscach, co to może być? Nie kojarzę bym miała roślinkę z takimi liśćmi. Może to jakiś chwast?

____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
Agania 22:04, 14 mar 2020


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
anpi napisał(a)

Tak,dzisiaj było +15 st., ale wiał mocny wiatr. A jutro ma być już znowu chłodniej.
Dziś do ogrodu wyrwałam się tylko na pół godzinki. Kupiłam trochę podpędzonej wiosny w doniczkach i wprowadzam do ogrodowych donic



Piękne rzeźby Aniu i scena dla bratków, krokusów, stokrotek i ciemierników
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
ewelaa74 22:29, 14 mar 2020


Dołączył: 29 kwi 2014
Posty: 857
anpi napisał(a)
Zauważyłam na rabacie takie siewki w kilku miejscach, co to może być? Nie kojarzę bym miała roślinkę z takimi liśćmi. Może to jakiś chwast?



a to nie jest przypadkiem bylica? Jeśli tak, to chyba to jest zioło
____________________
Ewela - http://www.ogrodowisko.pl/watek/4489-narodziny-ogrodu-eweli
Basieksp 22:31, 14 mar 2020


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10331
anpi napisał(a)
Zauważyłam na rabacie takie siewki w kilku miejscach, co to może być? Nie kojarzę bym miała roślinkę z takimi liśćmi. Może to jakiś chwast?

[/quote

Trochę podobne do czarnego bzu, druga fotka, ale nie wiem
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies