Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Za drzwiami do ogrodu...

Pokaż wątki Pokaż posty

Za drzwiami do ogrodu...

basia3012 22:01, 20 mar 2020


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9504
anpi napisał(a)

Basiu, a o którą donicę Ci chodzi?
Zimą, oprócz dekoracji świątecznych nic ciekawego nie tworzyłam. Praca, pilnowanie wnuków i domowe obowiązki pochłaniały cały czas. Trochę chorowałam, więc sporo tworzyło się też zaległości domowych i w pracy, więc ciągle jakaś gonitwa... A jak już była jakaś wolna chwila, to ogarniało mnie jakieś lenistwo, siadałam na kanapie i zaglądałam na wątki forum, choć z pisaniem też leniwie było


Chyba Aniu pomyliłam się. Nie pamiętam, która z dziewczyn taką ładną donicę pomalowała na szaro, jak beton. Może to była donica u Dorotki?

Aniu, ja też teraz wiosną odczuwam rozleniwienie. Kiedyś z większą ochotą biegłam do ogródka. A teraz trochę ciężko się ruszyć. Może jak się ociepli to będzie się bardziej chciało. Oby.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
anpi 22:31, 20 mar 2020


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8169
Basieksp napisał(a)


Syrop z owoców, super na przeziębienie, mój mąż robi nalewki z owoców lub z kwiatów

Niedawno pierwszy raz piłam sok i syrop z czarnego bzu( dostałam w prezencie), nawet smaczny
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
anpi 22:34, 20 mar 2020


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8169
AnnaMS napisał(a)
Też stawiam na czarny bez, innego pomysłu nie mam

Ale już miałby o tej porze liście?
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
ElaS 22:36, 20 mar 2020


Dołączył: 08 kwi 2019
Posty: 1043
anpi napisał(a)

Niedawno pierwszy raz piłam sok i syrop z czarnego bzu( dostałam w prezencie), nawet smaczny

Pyszota, z tym, że sok trzeba dobrze zrobić. Zupełnie inny smak ma przegotowany a inny surowy.
Nalewka z czarnego bzu, o świecie
____________________
Malwowy ogród
anpi 22:42, 20 mar 2020


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8169
ElaS napisał(a)

Smaczkowo u Ciebie.
I te drobiazgi, bibelociki, bratki, stokrotki, krokusy, wszystko tworzy niepowtarzalny ogrodowy klimacik

Elu dziękuję
Lubię te wszystkie bibelociki, choć ciągle uczę się je zestawiać. Oglądam różne inspiracje i zawsze wydaje mi się, że u innych ładniej
Rozstawiłam już stoliczek i fotel w romantycznym kąciku.

____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
anpi 22:45, 20 mar 2020


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8169
Urszulla napisał(a)


Czarnego bzu nie kupiłam w aptece. Totalne braki.

____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
anpi 23:21, 20 mar 2020


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8169
Magleska napisał(a)
Aniu nadrobiłam ...ale Ty masz tych dodatków pięknych ta klateczka biała cudowna
donice obsadzone -wiosna

Próbuję jak zwykle cieszyć się tymi wszystkimi drobiazgami, ale one w obecnej sytuacji korono-wirusowej jaka nas otacza, jakoś straciły na wartości
Ale ze wszystkich sił staram się nie martwić na zapas i zająć się czymś,bo bez pracy(której nie mam przez to zagrożenie wirusem)czasu jest więcej.Może choć dom i ogród na tym skorzysta.Wiosna nic sobie z tego wszystkiego nie robi i pięknie się rozwija

Zaczęłam przygotowywać warzywniak, może trzeba w tym roku powiększyć?
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
anpi 23:53, 20 mar 2020


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8169
Alicja169 napisał(a)
Hej Aniu! widoczna wiosna w kolorowym wydaniu
To coś - to na pewno nie czarny bez, moim zdaniem to chwast. Jak nie zapomnę to jutro znajdę fotkę czarnego bzu, ale z pewnością to nie te liście.
Pozdrawiam

Czekam na fotkę bzu.
Wiosna się rozkręca, trzeba jeszcze zadbać o więcej wczesno-wiosennych kwiatów na przyszły sezon w niektórych miejscach
Tu czekam na tulipany.
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
Basieksp 23:58, 20 mar 2020


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10265
ElaS napisał(a)

Pyszota, z tym, że sok trzeba dobrze zrobić. Zupełnie inny smak ma przegotowany a inny surowy.
Nalewka z czarnego bzu, o świecie


Surowego soku z owoców czarnego bzu nie polecam, powinien być przegotowany, surowy z owoców może zaszkodzić Fajna jest nalewka z kwiatów, fajny słomkowy kolor i przyjemny zapach
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Basieksp 00:01, 21 mar 2020


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10265
anpi napisał(a)

Elu dziękuję
Lubię te wszystkie bibelociki, choć ciągle uczę się je zestawiać. Oglądam różne inspiracje i zawsze wydaje mi się, że u innych ładniej
Rozstawiłam już stoliczek i fotel w romantycznym kąciku.



Fajny zakątek, serweta ręczna robótka
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies