Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Za drzwiami do ogrodu...

Pokaż wątki Pokaż posty

Za drzwiami do ogrodu...

anpi 01:34, 06 kwi 2020


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8139
Dorota123 napisał(a)
Ja już posypałam zgniecionymi skorupkami i następne się suszą. Skorupki z jajek daję też pod lawendę. Jak nie będziesz jesienią za bardzo grzebać na tej rabatce to wiosną doczekasz się młodych siewek ciemierników.

Obok tych starszych ciemierników mam pełno siewek
Ostatnio mama pyta mnie, czy ja teraz wyrzucam skorupki z jajek, bo ona daje swoim kurom( a ja czasami jej od
dawałam), a ja mówię, że teraz muszę nimi podkarmić ciemierniki
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
anpi 01:39, 06 kwi 2020


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8139
agata19762 napisał(a)
Witaj
Parapety super
Stipę wysiewam prosto do gruntu. Mniej pracy. Przeraża mnie to pikowanie.
Pozdrawiam serdecznie

Zobaczę czy w tym roku będą siewki w gruncie, na razie nie widzę. Ale całą rabatę wczesną wiosną posypałam ziemią popieczarkową, może się dopiero przez nią przebijają?
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
anpi 01:51, 06 kwi 2020


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8139
ElaS napisał(a)
Ooo dzieje się na parapetach, ho ho.
U mnie w tym roku, nic.
Wysiałam jeżówki w lutym. Dbałam. A potem wyjechałam z miasta, zostawiłam i krach. Nie ma nic. Taki rok, inny niż wszystkie. Trudno. Nadrobię czym innym. Może wysiewami wprost do gruntu.

No tak, jak nie jest się na miejscu to trudno dbać...
Moje białe jeżówki same wysiały się do gruntu jesienią.Jak zobaczyłam to wiosna w tamtym roku to z wszystkich obkruszałam specjalnie kilka kwiatostanów wokół miejsca gdzie rosły, zobaczę czy im się też uda urosnąć?
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
anpi 01:58, 06 kwi 2020


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8139
Napia napisał(a)
Lubi takie parapety Moje też zajęte, ale w przyszłym roku muszę też pomyśleć o jakichś trawkach oprócz stipy - u mnie wysiewa się sama, a posiane kilka lat temu i potem posadzone na rabacie jako jednoroczne, do dziś zdobią ogród

Moje stipy w gruncie też w tym roku przezimowały,przynajmniej tak wyglądają
Ścięłam i zobaczymy... Ale chciałam więcej i nie byłam pewna czy te co mam przeżyją zimę, bo poprzedniej stipy nie przetrwały i kupowałam od nowa.
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
zawitka 08:20, 06 kwi 2020


Dołączył: 18 lut 2012
Posty: 14045
OOOOO skorupki pod ciemierniki to trzeba zbierac .Wiosenne dekoracje --zaraz weselej się robi.
____________________
Połowa działki - czyli mam powoli dość cz. II** Część I
Dorota123 17:00, 06 kwi 2020


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Ładne dekoracje na kredensie
anpi napisał(a)

Obok tych starszych ciemierników mam pełno siewek
Ostatnio mama pyta mnie, czy ja teraz wyrzucam skorupki z jajek, bo ona daje swoim kurom( a ja czasami jej od
dawałam), a ja mówię, że teraz muszę nimi podkarmić ciemierniki
[
____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
abiko 17:06, 06 kwi 2020


Dołączył: 15 wrz 2011
Posty: 8410
Jej ale wysiewy.. brak parapetów skutecznie mnie odstrasza, ale pomidory przepikowałam liczę, że coś urośnie

Swoją stipę oddałam.. osobiście mi się znudziła a i tak pewnie jakieś siewki się pojawią.
____________________
Agnieszka Ogródkowe perypetieTrzeba było zostać dresiarzem... Wizytówka
Milka 06:27, 08 kwi 2020


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
anpi napisał(a)

Moje stipy w gruncie też w tym roku przezimowały,przynajmniej tak wyglądają
Ścięłam i zobaczymy... Ale chciałam więcej i nie byłam pewna czy te co mam przeżyją zimę, bo poprzedniej stipy nie przetrwały i kupowałam od nowa.

Dziwnie z tymi stipami, u mnie sieją się na potęgę i można by rzec, że walczę z nimi. Ogoliłam mocno, część przesadzę, aż się boję ile będzie nowych, tyle tych nasion leciało, no i pewnie w miejscach, gdzie nie planowane
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
KasiaBawaria 07:16, 08 kwi 2020


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
A kiedy te siewki widzicie? U mnie byly i przezimowaly tylko na gorce, na ziemi przykrytej lawa. Pojawily sie latem. Tam gdzie mam kore nic sie nie wysiewa. Ale takze tam gdzie nic nie ma. Nawet zebralam nasiona i posialam specjalnie i nic
____________________
Zapraszam na kawe
basia3012 23:32, 08 kwi 2020


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9450
Wysiewy Aniu masz imponujące. Będzie sadzenie. U mnie będzie podobnie.
Nakupiłam sadzonek, jeszcze stoją w kartonach na dworze. Codziennie na dzień kartony otwierałam a na noc zamykałam. Dzisiaj zostawiłam na noc otwarte. Chyba będzie ciepła noc.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies