Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Za drzwiami do ogrodu...

Pokaż wątki Pokaż posty

Za drzwiami do ogrodu...

anpi 21:27, 26 paź 2020


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8139
basia3012 napisał(a)
Aniu, ale na Warmii to chyba figa nie przezimuje w gruncie? Jak myślisz? Chociaż teraz te zimy to jak nie zimy.

Nie wiem, u nas na wschodzie jak widzisz zimuje
Basiu ja pierwsza figę kupiłam jako małą zieloną sadzonkę. Dwie zimy trzymałam w piwnicy. Potem wysadziłam, Pierwszej zimy w gruncie nie wypuściła nisko z łodygi, bo większa jej część obmarzła mimo okrycia, Wypuściła też od korzenia kolejną łodygę. Chciałam ją jako drzewko, więc zostawiłam jedną łodygę i obrywałam dolne przyrosty. Kolejnej zimy też wierzchołek obmarzł, ale wypuściła dużo bocznych gałązek.Teraz ma już zdrewniały pień i łatwiej będzie jej przetrwać, ale jeszcze ją owijałam.
Nową figę kupiliśmy od razu większą, mam nadzieję, że nie będzie musiała startować od nowa
Figa w naszych warunkach bardzo późno wypuszcza liście. 20 maja moja pierwsza jeszcze była łysa, gdy już wszystko zielone.
Widać ją tu po prawej:
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
Ewa777 21:47, 26 paź 2020


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18430
Nawet nie widziałam, ze w naszym klimacie może przezimować figa. Piękny kształt mają jej listki
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Gardenarium 21:56, 26 paź 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Mam w planach budowę muru ze starej cegły, taki mały ogródeczek z tarasem i wodą. jakie masz fundamenty u siebie pod murem?
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
anpi 21:56, 26 paź 2020


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8139
Dziś piękny jesienny dzień, +17 st,trochę słońca , a moje tulipany, krokusy i dwa miskanty dalej nie posadzone, liście nie grabione, marchewka nie wyrwana. Zebrałam tylko papryki, dużo jeszcze zielonych, ale złożyłam w pudło i niech po ciemku dojrzewają, Reszta może jeszcze dojrzeje na krzakach. Ciekawe, które szybciej?
Zrobiłam kilka zdjęć przed zachodem słońca a resztę już bez słoneczka. I wróciłam do innych obowiązków.

____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
anpi 00:44, 27 paź 2020


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8139
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
anpi 16:48, 27 paź 2020


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8139
Ewa777 napisał(a)
Nawet nie widziałam, ze w naszym klimacie może przezimować figa. Piękny kształt mają jej listki

Jak to figowy listek!

____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
anpi 18:51, 27 paź 2020


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8139
Gardenarium napisał(a)
Mam w planach budowę muru ze starej cegły, taki mały ogródeczek z tarasem i wodą. jakie masz fundamenty u siebie pod murem?

Danusiu miło, że zaglądasz
Mój murek jest niewielki, w kształcie kwadratowego nawiasu: [ . Ściana razem z drzwiami ma 4m, a boczne po 1 metrze w najdłuższym wymiarze. Stoi na wylewanej, zbrojonej, betonowej płycie szer.50cm i grubości 30-40cm( w głębi ziemi) Zewnętrzna ściana muru jest postawiona przy brzegu płyty, a od środka płyta wystaje więcej i stoją na niej różne elementy dekoracyjne.

____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
Gardenarium 19:21, 27 paź 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Dziękuję, faktycznie mój będzie dłuższy i raczej wymaga fundamentu poniżej poziomu przemarzania gruntu. Śliczny ten twój. Ja będę miała tę "ołowianą" fontannę z lwem i zamierzam dać po bokach dwa lustra.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
anpi 19:24, 27 paź 2020


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8139
Złota jesień w ogródku i za płotem

____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
anpi 19:28, 27 paź 2020


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8139
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies