Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Za drzwiami do ogrodu...

Pokaż wątki Pokaż posty

Za drzwiami do ogrodu...

Agatorek 00:50, 09 lut 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13229
anpi napisał(a)

Cieszę się, że bałwan wywołał uśmiech na kilku twarzach Niestety jego żywot dobiegł końca
Ale na większe ocieplenie jeszcze pewnie poczekamy!?


Ehh, szkoda. Ale może jeszcze będzie szansa na jego klona.
Spadł ten śnieg zapowiadany w alertach w końcu?
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
anpi 12:32, 09 lut 2021


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8151
gogo napisał(a)
Aniu, bałwan rewelacja, zasłużył na miano gwiazdora na O
Ciemiernikowi nic nie będzie, to terminator, na razie jest w fazie pączków i jeśli nawet coś tam zbrązowiało, nie będzie tego widać

Trochę mnie pocieszyłaś Grażynko z tym ciemiernikiem bo czekam na jego pełny rozkwit!
A mrozik nie odpuszcza, a wczoraj jeszcze ta śnieżna krupa z wiatrem.
ogród przejdzie niezły test wytrzymałości, bo nic nie okrywane oprócz figi i kilku róż stroiszem.
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
anpi 13:14, 09 lut 2021


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8151
ElzbietaFranka napisał(a)
Witam Aniu

Piszesz u Ani z Dębowych.... że cię łapki swędzą mnie też.
Myślałam, że w lutym cięcie drzew zrobimy, ale chyba nic z tego dzisiaj dosypało śniegu a jeszcze ma sypać i mróz na dodatek. Ale niech tak bedzie zima to zima.
U mnie też bałwan powstał Krety go podryły i się przewrócił.
W jednym miejscu naliczyłam 50 kopczyków niektóre były jodno na drugim. W innym miejscu to robił kopce jakbym sadziła krzewy co pół metra na przemian zygzakiem. Zrobię fotki to pokażę. Mam podwyższony teren, w ostatnim tygodniu dużo deszczu padało i ruszyły na mój teren bo dookoła woda stała i ryją ponad moje pozwolenie.

Aniu pozdrawiam i zdrowia życzę.


U mnie Elu też krety zryły tam gdzie do tej pory ich nie było i to właśnie kopiec przy kopcu. Na szczęście pod nową trawą mam siatkę i tam spokój. U nas em przyciął kilka drzew w przerwie między śniegiem, a śniegiem. Ale wiadomo ile roboty czeka na przedwiośniu, a na razie nic nie da się podgonić.
Planuje zająć się rabatą za studnią. Tam jest stara zardzewiała siatka. sezonie niewidoczna bo zarośnięta była winogronem. Ale jesienią wycięliśmy go, bardzo się rozpanoszył. Marzyłam tam o dalszym ciągu białego płotku. Ale chyba pójdziemy po trochę mniejszych kosztach i rozważając różne rozwiązania zamarzyłam tam białe róże(ramblery) z niebieskimi clematisami i potrzebuję wyższych podpór. Jest więc koncepcja trzech pergol z łukami i trejażami. Kratki gotowe, a a reszta własnymi siłami( znaczy eMa i może syna) Myślę, że moja pomoc słowna będzie niezbędna Ale to na razie plany, a rzeczywistość pokarze swoje...

____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
malgorzataka... 13:31, 09 lut 2021


Dołączył: 18 gru 2011
Posty: 716
Zajrzyj do mnie wkleiłam donice o które pytałaś.
____________________
Mazurskie klimaty Małgorzaty
anpi 13:41, 09 lut 2021


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8151
Agatorek napisał(a)


Ehh, szkoda. Ale może jeszcze będzie szansa na jego klona.
Spadł ten śnieg zapowiadany w alertach w końcu?

Tak, w niedzielę po południu wiało, padało : śnieg, krupa śnieżna, zaspy były powyżej kolan...!!! Wczoraj wielkie odśnieżanie. Ale dziś już nie wieje, świeci słoneczko i na tarasie mam 0st. Taka huśtawka pogodowa!
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
anpi 13:42, 09 lut 2021


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8151
malgorzatakarpacz napisał(a)
Zajrzyj do mnie wkleiłam donice o które pytałaś.

O! dzięki już lecę!
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
Margerytka40 14:06, 09 lut 2021


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
anpi napisał(a)
Ciemiernik cuchnący już chciałby zakwitnąć


Bardzo lubię tę ciemierniki. Swoim w zeszłym roku zostawiłam kwiatki długo z nadzieją, że się rozsieją. Bałwan extra, trochę humoru w te zimowe dni
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Urszulla 00:20, 10 lut 2021


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21826
anpi napisał(a)


U mnie Elu też krety zryły tam gdzie do tej pory ich nie było i to właśnie kopiec przy kopcu. Na szczęście pod nową trawą mam siatkę i tam spokój. U nas em przyciął kilka drzew w przerwie między śniegiem, a śniegiem. Ale wiadomo ile roboty czeka na przedwiośniu, a na razie nic nie da się podgonić.
Planuje zająć się rabatą za studnią. Tam jest stara zardzewiała siatka. sezonie niewidoczna bo zarośnięta była winogronem. Ale jesienią wycięliśmy go, bardzo się rozpanoszył. Marzyłam tam o dalszym ciągu białego płotku. Ale chyba pójdziemy po trochę mniejszych kosztach i rozważając różne rozwiązania zamarzyłam tam białe róże(ramblery) z niebieskimi clematisami i potrzebuję wyższych podpór. Jest więc koncepcja trzech pergol z łukami i trejażami. Kratki gotowe, a a reszta własnymi siłami( znaczy eMa i może syna) Myślę, że moja pomoc słowna będzie niezbędna Ale to na razie plany, a rzeczywistość pokarze swoje...



Fajnie czyta się o planach ogrodowych zimą myślę że po mrozach może zechce wiosna przyjść szybko i cele zamienisz w realizację. Na pewno będzie romantycznie znając Ciebie. Pozdrawiam.
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
marba 18:22, 10 lut 2021


Dołączył: 09 wrz 2015
Posty: 3230
anpi napisał(a)



Piękna zima u Ciebie, Aniu. Ogród wygląda jak zaczarowany. Niezwykły bałwan też mnie zachwycił.
Macham zimowo.
____________________
Basia Wśród brzóz i dębów
Agatorek 19:23, 10 lut 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13229
anpi napisał(a)

Tak, w niedzielę po południu wiało, padało : śnieg, krupa śnieżna, zaspy były powyżej kolan...!!! Wczoraj wielkie odśnieżanie. Ale dziś już nie wieje, świeci słoneczko i na tarasie mam 0st. Taka huśtawka pogodowa!


Czyli czas na nowego bałwana
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies