Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Za drzwiami do ogrodu...

Pokaż wątki Pokaż posty

Za drzwiami do ogrodu...

anpi 20:08, 25 lut 2023


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8151
Dziś trochę deszczu, trochę słońca, a nawet przez chwilę śnieg padał, temp ok +5°C
Ale udało mi się pomiędzy tymi zawirowaniami pogodowymi uprzątnąc trochę gałęzi z cięcia drzew, zgrabić szyszki świerkowe z trawnika i oczyścic z że sterczących suchelców jedną malutką rabatkę, wyciąć Red barona i resztę miskantów. Z traw zostały mi jeszcze rozplenicy w okrągłej rabacie.
Zajęłam się też tunelem. W nim miałam prawie+15°C. Słoneczko nagrzało Wyplewiłam chwasty, nie było ich wiele, podlałam grządki i scieżki wyścieliłam słomą. W poniedziałek posieję rzodkiewkę i sałatę. Rzodkiewka siana w styczniu( ekperymentalni) pojedyńczo wzeszła,dosłownie kilka sztuk.
Kilka sałat pikowanych tam jesienią ma się świetnie. Trochę zjedzone, kilka padło, zapleśniały ( wygniły) Może przypaliam je naturalnym nawozem? Bo jesienią wylałam do tunelu niezużyte gnojówki z pokrzywy i skrzypu i " soczek" i kompost produkcji dżdżownic kalifornijskich. Dodam,że wszystko przykryte było całą zimę podwójnie złożoną grubą wlókniną na kabłączkach , które widać ( jako ciekawostkę powiem, że są to zęby ze starej grabiarki)

____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
anpi 20:45, 25 lut 2023


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8151
W tunelu zimują jeszcze pory i niewysadzone doniczki(oczar , kiścień, dereń, hortensja dębolistna i jeszcze parę drobiazgów)
Rosną dwa krzaczki truskawek na pierwszy zbiór! I kilka zimowych cebul!

____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
anpi 20:57, 25 lut 2023


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8151
Takie listy to ja lubię dostawać!!!:

____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
Kordina 21:31, 25 lut 2023


Dołączył: 18 wrz 2021
Posty: 4735
Aniu, powiedz listonoszowi, że ja też lubię takie listy
Wtórne wykorzystanie przedmiotów (chodzi o te zęby grabiarki) bardzo ze mną rezonuje
____________________
Bożena - Elbląg Grzebiuszka ziemna
sylwia_slomc... 22:15, 25 lut 2023


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81959
Kawał dobrej roboty zrobiłaś mimo kiepskiej auryJa musze zrobić porządek w inspekcie bo pasowałoby w marcu cos wysiać
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Martka 23:30, 25 lut 2023


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Aniu, gratulacje! Dzięki za relację z tunelu! Bardzo dobry bilans po zimie styczniowe rzodkiewki - to była brutalna selekcja, mogłabyś zbierać nasiona z tych, które się ostały Masz swój „sprawdzony moment” na wysiewy sałat w tunelu? Czy na rozsadę czy do gruntu?
anpi 00:14, 26 lut 2023


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8151
Kordinko, już listonosza nie dogonię!
Sylwia, jestem z siebie zadowolona, choć trochę robota poszła do przodu!
Em w tym czasie montował okna na tarasie i z niego jestem jeszcze dumniejsza!
Martka, w tamtym roku sałaty w tunelu siałam 16 lutego( przykrywałam dodatkowo wółkniną), było dobrze. W tym roku więc jestem spóźniona Wysieję w poniedziałek, bo dziś mi się już ściemniło po uporządkowaniu i podlaniu grządek.
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
Basiap 06:26, 26 lut 2023


Dołączył: 02 sty 2021
Posty: 57
Masz pięknie, czyściutko zagospodarowaną szklarnię, aż jutro ja muszę się zabrać za porządki w swojej,ja w swoi wstawiłam dwie ogromne donice w których wysiałam rzodkiewki, sałatę i zadowolona! zazdroszczę sałat, w tym sezonie ja też wysieje na zimę hihi. Bardzo bardzo mnie zaintrygowałaś wielkością ogrodu, muszę koniecznie sprawdzić.Ania napisz mi proszę na priv gdzie i za ile tunel kupiłaś
____________________
Basiap k/Lublina
Basieksp 10:59, 26 lut 2023


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10248
Podziwiam porządeczek w szklarni no i ta sałata muszę też zabrać się za wysiewy w tunelu sałata, rzodkowewki, chyba już czas najwyższy
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Makao 13:23, 26 lut 2023


Dołączył: 13 lut 2023
Posty: 4086
Duży ten foliak masz?

Odkażasz go jakoś?
____________________
Ania - Zapraszam do wątku Anna i Ogród - moja droga do ideału + będzie się tworzyć Wizytówka - Anna i Ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies