Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Za drzwiami do ogrodu...

Pokaż wątki Pokaż posty

Za drzwiami do ogrodu...

UrsaMaior 10:09, 09 maj 2024


Dołączył: 24 maj 2014
Posty: 8336
No szok. Chapeau bas!
____________________
ogród pod lasem
antracyt 10:29, 09 maj 2024


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11771
Bardzo, bardzo mi się podoba efekt "końcowy", ale przede wszystkim przedstawiony proces powstawania.
Muszę przyznać, że kojarzyłam Twój ogród głównie z częścią z ceglaną architekturą - a tu takie zaskoczenie! Mam nadzieję, że zdjęć w sezonie będzie z tego miejsca sporo.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
anpi 10:30, 09 maj 2024


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8198
Rojodziejowa napisał(a)
O rety... warzywnik marzenie. Ja to nawet do tych Twoich początków mam daleko

Patrząc wstecz, to już od ośmiu lat mam spory warzywniak. Przez te lata testowałam uprawę różnych warzyw. Pozostałam na tych które się najbardziej udają i są mi niezbędne. I mimo dużego zaangażowania w jego kształt i zasoby i pielęgnację, to zawsze najmniej troszczyłam się o podlewanie i wiele upraw ciągle mnie niezadowalało. Tym bardziej, że klimat jaki jest każdy widzi Fakt jest taki, że brakowało czasu na to, bo przecież trzeba dbać o ogród ozdobny bo to on przynosi mi najwięcej radości i satysfakcji. To w nim się relaksuję i odstresowuję Ale próbuję też jakoś zorganizować "dowadnianie " warzywniaka
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
anpi 10:40, 09 maj 2024


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8198
MagdaLenka napisał(a)
Świetne są takie zdjęcia metamorfoz.

Trochę czasu mi to zajęło, przeszperać 10 lat tysiące zdjęć! Ale będę miała nawet dla siebie takie skumulowane wspomnienie, jak to wszystko powstawało, ile pracy włożyliśmy
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
anpi 10:43, 09 maj 2024


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8198
Makao napisał(a)
Ja pierdziu ale duży warzywniak. Jest co obsadzać

No duży, ale prawdę mówiąc to w tym roku trochę jednak pomniejszony, bo jedną z kwater warzywnych zajęła nowa rabata kwiatowo trawiasta
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
anpi 10:58, 09 maj 2024


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8198
UrsaMaior napisał(a)
No szok. Chapeau bas!

Dzięki! U mnie to była długa droga do obecnego stanu, ale początkowo nie chciałam za bardzo inwestować w tą działkę, bo właściwie to część dla syna. Myślelismy, że może będzie chciał sprzedać za albo się budować. Ale na razie nie zamierza i działka ma pozostać uprawowo rekreacyjna( z miejscem na ognisko!) Więc dopóki będę miała siły i chęci warzywniaczek będzie się kręcił! A przy okazji nadmiary kwiatków jest gdzie upchnąć
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
anpi 11:07, 09 maj 2024


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8198
antracyt napisał(a)
Bardzo, bardzo mi się podoba efekt "końcowy", ale przede wszystkim przedstawiony proces powstawania.
Muszę przyznać, że kojarzyłam Twój ogród głównie z częścią z ceglaną architekturą - a tu takie zaskoczenie! Mam nadzieję, że zdjęć w sezonie będzie z tego miejsca sporo.

Sporo tam jeszcze wkoło do ogarnięcia, ale napewno fotki będą. Kiedyś wstawiałam dużo zdjęć z łączki, która tam miałam, teraz resztę w miarę na bierząco kosimy, bo chwasty sieją się na warzywniak. Poza tym strasznie panoszy się skrzyp i w łaczce jest nie do opanowania. Dlatego założylam tam zamiast łaczki kolejną rabatę bylinowo trawiastą, taki trochę przechowalnik, rozmnażalnik różnych swoich roślin z ogrodu ozdobnego.
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
Magleska 12:33, 09 maj 2024


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18741
Ania warzywnik masz przepiękny
narobiliście się tam oboje ,ale było warto
Bardzo mi się podoba -jest naprawdę katalogowy

Możesz sobie niektóre kwaterki na kwiat cięty przeznaczyć- na taką farmę kwiatową ,jak masz puste
Ja miałam taki zamiar ,ale niestety -pomimo ,że mam sporo skrzyń ,to żadna mi nie została wolna
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Makao 15:08, 09 maj 2024


Dołączył: 13 lut 2023
Posty: 4363
anpi napisał(a)

No duży, ale prawdę mówiąc to w tym roku trochę jednak pomniejszony, bo jedną z kwater warzywnych zajęła nowa rabata kwiatowo trawiasta

Szacun i tak Ci się należy bo pięknie prowadzony. Bardzo estetycznie. A ta rabata z płytowymi rombami podoba mi się najbardziej
____________________
Ania - Zapraszam do wątku Anna i Ogród - moja droga do ideału + będzie się tworzyć Wizytówka - Anna i Ogród
Agnieszka_Z 09:52, 10 maj 2024


Dołączył: 30 mar 2023
Posty: 449
Pięknie jest.
____________________
Agnieszka (lubelskie) - Boso Przez Ogródek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies