Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Basi

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Basi

basia3012 12:36, 28 sty 2022


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9427
Tu będzie przesunięta do przodu, lub całkiem zabrana stąd ta mała kulka tui i posadzona 1 szt Catawbiense Grandiflorum.



____________________
BasiaOgród Basi Warmia
basia3012 12:38, 28 sty 2022


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9427
Za tym berberysem a przed obeliskiem z powojnikiem planuję posadzić 1 szt Catawbiense Grandiflorum. Trzeba będzie zabrać stąd mały krzew wejgeli.



____________________
BasiaOgród Basi Warmia
basia3012 12:40, 28 sty 2022


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9427
I to wszystko. W 4 miejsca planuję posadzić różaneczniki.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
anpi 13:38, 28 sty 2022


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8116
basia3012 napisał(a)


Panienka relaksuje się w kąpieli z wielką pianą
Ale miałaś śniegu Basiu!!!
Widzę, że twoja głowa już uruchomiona wiosenne i pierwsze plany sadzenia,wysadzania i przesadzania są
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
mirkaka 13:43, 28 sty 2022


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9510
Jak masz piach to możesz mieszać, bo piach ma ph kwaśne, u mnie była glina wymieszana z wapnem, nie miałam wyjścia
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
mirkaka 13:51, 28 sty 2022


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9510
basia3012 napisał(a)
Za tym berberysem a przed obeliskiem z powojnikiem planuję posadzić 1 szt Catawbiense Grandiflorum. Trzeba będzie zabrać stąd mały krzew wejgeli.





Tu bym posadziła za obeliskiem, bliżej płotu, są zimozielone i stanowią naturalny zielony parawan

Widzę, że gorączka wiosenna w zakupy i planowanie Ci dopadła

Poza tym nie sadziłabym dwóch NZ obok siebie, szybko się rozrośnie jeden krzew
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
Adela 21:58, 28 sty 2022


Dołączył: 13 sie 2013
Posty: 2767
Ej, Basiu, Basiu - zarażasz
Zemblą. Dziś zamówiłam, skoro taki okazały egzemplarz. Jeszcze myślę o różach - teraz w modzie
____________________
Ela - Moja ostoja
basia3012 00:40, 29 sty 2022


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9427
Adela napisał(a)
Ej, Basiu, Basiu - zarażasz
Zemblą. Dziś zamówiłam, skoro taki okazały egzemplarz. Jeszcze myślę o różach - teraz w modzie


Oj tam. zaraz zarażasz. Elu, ja na ten 4 metrowy pas to bym zamówiła ze 3 szt Rh.

Róże są piękne i pachnące. W starym ogrodzie miałam cały szpaler czerwonych róż wielkokwiatowych odmiany Mr Lincoln. Pięknie pachniały ale jesienią dopadała je czarna plamistość. Trzeba mieć do nich rękę.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
basia3012 00:51, 29 sty 2022


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9427
mirkaka napisał(a)
Jak masz piach to możesz mieszać, bo piach ma ph kwaśne, u mnie była glina wymieszana z wapnem, nie miałam wyjścia


No to troszkę domieszam ale mało.
Mirko, ja już te rh kupiłam, już mają mi je wysłać. W tym kącie ogrodu, w którym mają być te dwie Nove Zemble to jest na szerokość ze 3 metry, może nawet więcej jak do przodu je wysunę i zaraz za śliwą posadzę
Zobaczę Mirko, nie będę upychała na siłę, najwyżej oddam mamie. U niej jest miejsce na taki rh. Kiedyś miała ale już jej padł.
Bardzo cenne są dla mnie Twoje wskazówki. Dzięki serdeczne.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
basia3012 01:02, 29 sty 2022


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9427
anpi napisał(a)

Panienka relaksuje się w kąpieli z wielką pianą
Ale miałaś śniegu Basiu!!!
Widzę, że twoja głowa już uruchomiona wiosenne i pierwsze plany sadzenia,wysadzania i przesadzania są


Aniu, cieszę się, że mnie odwiedziłaś.
Było dużo śniegu ale już nie ma. Wszystko deszcz zniszczył.

Oj Aniu, miałam nic nie sadzić i nic nie zmieniać aż tu zachorowałam na rododendrony. I poszło. Już zakupy zrobione, mają przyjść w środę chyba. Torf już jest, jeszcze korę drobną, przekompostowaną muszę znaleźć i wiosną będę sadziła.
A miałam tylko pielęgnować i podziwiać jak wszystko rośnie.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies