Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Basi

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Basi

basia3012 21:44, 26 sty 2022


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9427
Adela napisał(a)
Basiu, u kogo kupowałaś różaneczniki?
Piękna masz zimę u mnie spadł w weekend, ale ogród mam staranowany, bo wnuczki robiły igloo śnieg ściągnięty z całego trawnika w jedno miejsce.
Dziś już zaczyna topnieć
Pozdrawiam serdecznie


Elu, różaneczniki kupiłam : Hortensje.pl. Ale czy ładne krzewy to nie wiem bo jeszcze ich nie mam.
Trawnik staranowany ale może igloo wyszło super, jak zabawa to zabawa.
U nas wczoraj i dzisiaj pada deszcz. Wszystko więc płynie.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
Adela 22:42, 26 sty 2022


Dołączył: 13 sie 2013
Posty: 2767
Nie sądź, Basiu, że mi żal trawnika, bo to w zasadzie nie trawnik staranowany tylko puchowa pierzynka. Jakbym mogła kochanym wnusiom przeszkodzić w przedniej zabawie Miały jeszcze pomocników w osobie babci i dziadka
Na podaną stronę z hortensjami zajrzę sobie, nie znałam jej. W ubiegłym roku kupowałam u Ciepłuchy.

Nową Zemblę oglądałam w Kórnickim arboretum. Kolor przecudny. Niestety, nie zachowało mi się zdjęcie, utopiło się razem z telefonem.

Pozdrawiam
____________________
Ela - Moja ostoja
basia3012 11:11, 27 sty 2022


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9427
Adela napisał(a)
Nie sądź, Basiu, że mi żal trawnika, bo to w zasadzie nie trawnik staranowany tylko puchowa pierzynka. Jakbym mogła kochanym wnusiom przeszkodzić w przedniej zabawie Miały jeszcze pomocników w osobie babci i dziadka
Na podaną stronę z hortensjami zajrzę sobie, nie znałam jej. W ubiegłym roku kupowałam u Ciepłuchy.

Nową Zemblę oglądałam w Kórnickim arboretum. Kolor przecudny. Niestety, nie zachowało mi się zdjęcie, utopiło się razem z telefonem.

Pozdrawiam


Słyszałam, że u Ciepłuchy najlepiej kupować. Ale trafiłam do Hortensje.pl i tam kupiłam. Kupiłam w dwa miejsca Nową Zemblę i w dwa miejsca Catawiense Grandiflorum. Podobno oba rh nie do zabicia. Może więc będą rosły dobrze. Kupiłam już torf kwaśny 3,5-4,5. Pozostaje mi więc czekać na wiosnę.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
Agatorek 12:37, 27 sty 2022


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13039
Basiu, ja w tym sklepie kupowałam w zeszłym roku hortensje (w tym domowiłam jeszcze trochę). Przyszły bardzo ładne sadzonki, rozrośnięte, naprawdę byłam i jestem zadowolona z tego sklepu. Także trzymam kciuki za Twoje zakupy, obyś tez była zadowolona .
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
basia3012 19:56, 27 sty 2022


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9427
Agatorek napisał(a)
Basiu, ja w tym sklepie kupowałam w zeszłym roku hortensje (w tym domowiłam jeszcze trochę). Przyszły bardzo ładne sadzonki, rozrośnięte, naprawdę byłam i jestem zadowolona z tego sklepu. Także trzymam kciuki za Twoje zakupy, obyś tez była zadowolona .


Dzięki Agnieszko. Mam nadzieje, że będzie tak jak piszesz i przyjdą ładne roślinki. Kupiłam już kwaśny torf, siarczan amonu i naprawdę cieszę się na te różaneczniki jak dziecko. Wiosną będzie frajda z sadzenia.
Poczytałam u Bogdzi i Mirki jaką ziemię im przygotować i mam zamiar tak zrobić jak radzą.
Pozdrawiam Agnieszko ciepło.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
mirkaka 09:34, 28 sty 2022


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9510
Nie sadź w sam torf, wymieszaj go ze sporą ilości kory. Ja sadziłam w ziemię dla Rh, kupowaną w workach, ona miała chyba jeszcze jakieś dodatki prócz samego torfu.
Pomimo tego mieszałam z dużą ilością kory. Z ziemią rodzimą nie mogłam mieszać bo miałam bardzo zasadową, wysokie ph powyżej 8.
Ja na początku sadziłam w dużych workach żeby woda deszczowa z zasadowej ziemi nie przedostawała się , ale potem okazało się że to nie był dobry pomysł, bo jak krzewy się rozrosły to nie miałam już siły ich z tych worków wyciągać i po kawałku wyszarpywałam tę worki Masakra jak się namęczyłam, ale tak bardzo chciałam mieć różaneczniki
Basiu, wybrałaś dobre odmiany, tylko one rosną na olbrzymy, moje te największe to właśnie te dwa rodzaje
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
mirkaka 09:45, 28 sty 2022


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9510
Gdzie chcesz te Rh posadzić, będziesz robić dla nich nową rabatę czy raczej upychać na istniejących?
Jaką masz ziemię,?
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
basia3012 12:15, 28 sty 2022


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9427
Mirko, bardzo Ci dziękuję za te podpowiedzi. Są dla mnie bardzo ważne. Też wymieszam ten torf z przekompostowaną korą sosnową. Czyli nie mieszać torfu z ziemią, która jest na ogrodzie tylko zrobić całkiem nowa mieszankę z torfu i kory? U mnie na ogrodzie to pod 10-15-20 cm ziemi jest piach i to taki żółty jak do piaskownicy.
Różaneczniki będę sadziła w miejsca, w których rosną obecnie takie przypadkowe krzewy, ukorzeniły mi się gałązki wejgeli Wing of Fire więc je posadziłam. Teraz je wykopię i posadzę tam różaneczniki. Znajdę zdjęcia to wstawię.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
basia3012 12:28, 28 sty 2022


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9427
W tym narożniku działki, za śliwką planuję posadzić obok siebie, w odległości ok 1m-1,3m dwie Nowe Zemble. Skrzynki z miętą, dwóch agrestów na nóżce, borówki amerykańskiej i selerów nie będzie. Będzie dosyć dużo miejsca, teraz służyło ono za ziołownik. Płyty kamienne będą oczywiście usunięte.




____________________
BasiaOgród Basi Warmia
basia3012 12:33, 28 sty 2022


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9427
Tu planuję posadzić 1 szt Nowej Zembli. Usunę mały krzew wejgeli, ukorzeniły mi się po cięciu gałązki. I zobaczę ale chyba jeszcze ciemiernik też trzeba stąd zabrać.



____________________
BasiaOgród Basi Warmia
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies