Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Basi

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Basi

mirkaka 16:39, 20 lut 2022


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9659
Tak, poczekaj aż zakwitną i wtedy porozstawiaj na rabatach.
Wazne też termin ich kwitnienia, ja u siebie napisałam że żałuję że NZ posadziłam wśród tych co później kwitną
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
mirkaka 17:00, 20 lut 2022


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9659
Sprawdziłam terminy kwitnięcia, wszystkie kremowe i fioletowe kwitną koniec kwietnie początek maja, i one kolorystycznie wg mnie pasują do siebie, czerwone kwitną koniec maja, i azalia różowo fioletowa też koniec maja. Te czerwienie chyba zdecydujesz jak zakwitną czy do siebie pasują, ja bym je oddzieliła zielenią, a azalia Koningstein, jak dla mnie najpiękniejsza może też być przy tych kremach, tylko będzie kwitła już po nich, więc to nie ma znaczenia, w każdym razie na razie mi nie pasuje do czerwieni, ale może akurat zaskoczy jak je zobaczysz kwitnące
Ja mam taką ceglasto czerwoną azalię wielkokwiatową obok japońskiej różowej żarówy, niby nie pasują ale jak kwitną razem to jest festiwal
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
basia3012 20:30, 20 lut 2022


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9553
mirkaka napisał(a)
Tak, poczekaj aż zakwitną i wtedy porozstawiaj na rabatach.
Wazne też termin ich kwitnienia, ja u siebie napisałam że żałuję że NZ posadziłam wśród tych co później kwitną


Widziałam, NZ kwitnie a pozostałe nie.
Znalazłam taki terminarz kwitnienia rh.

http://www.vdberk-rhododendron.pl/public/site/downloads//bloeitijdenkalender_pl_dec-2010.pdf

Może komuś się przyda. Mnie ten terminarz pomógł.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
basia3012 21:05, 20 lut 2022


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9553
mirkaka napisał(a)
Sprawdziłam terminy kwitnięcia, wszystkie kremowe i fioletowe kwitną koniec kwietnie początek maja, i one kolorystycznie wg mnie pasują do siebie, czerwone kwitną koniec maja, i azalia różowo fioletowa też koniec maja. Te czerwienie chyba zdecydujesz jak zakwitną czy do siebie pasują, ja bym je oddzieliła zielenią, a azalia Koningstein, jak dla mnie najpiękniejsza może też być przy tych kremach, tylko będzie kwitła już po nich, więc to nie ma znaczenia, w każdym razie na razie mi nie pasuje do czerwieni, ale może akurat zaskoczy jak je zobaczysz kwitnące
Ja mam taką ceglasto czerwoną azalię wielkokwiatową obok japońskiej różowej żarówy, niby nie pasują ale jak kwitną razem to jest festiwal


Z tymi małymi rh to nie za bardzo na razie wiem co i jak. Ale jeszcze zrobię jakieś zestawienie to jakoś rozgryzę te kolory i terminy.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
basia3012 11:02, 25 lut 2022


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9553
U nas wczoraj i dzisiaj piękna pogoda. Wiosna coraz bliżej.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
basia3012 22:17, 06 mar 2022


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9553
Mimo zimna udało mi się przygotować w weekend 4 dołki dla rododendronów.
Cieszę się z nich. Jak będzie cieplej to posadzę rh. Na razie stoją na schodach do piwnicy otulone flizeliną. Mam nadzieję, że nic im nie będzie z powodu mrozu. Ziemia w doniczkach jest jednak zamarznięta.
W piątek usłyszałam nową nazwę rododendronów. Mój wnuk powiedział do mnie tak: babciu, a kiedy posadzisz te swoje rokendrole? Uśmiałam się z tego. Taki z niego słowotwórca.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
Wiolka5_7 22:21, 06 mar 2022


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20637
No to teraz sadzenie to już będzie przyjemność

Ja też się śmieje,bo mój tata też tak mówi na rodki
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Agatorek 22:32, 06 mar 2022


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13376
Świetna nazwa i w sumie pasuje, bo są takie trochę roztrzepane
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Roocika 22:35, 06 mar 2022


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Nazwa mi się skojarzyła z bajką, mój syn ogląda taka o podobnej nazwie

Basia, u Ciebie cieplej? U nas ziemia zmarznięta
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
basia3012 23:49, 06 mar 2022


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9553
Wiolka5_7 napisał(a)
No to teraz sadzenie to już będzie przyjemność

Ja też się śmieje,bo mój tata też tak mówi na rodki

Tak Wiolu, sadzenie to już pikuś wobec kopania dołów i wynoszenia wiader i worków ziemi.
Jeśli dwóch facetów mówi na rododendrony rockendrole to musi coś w tym być.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies