Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Metamorfoza- nowy ze starego

Pokaż wątki Pokaż posty

Metamorfoza- nowy ze starego

sylwik69 09:04, 13 maj 2019


Dołączył: 09 lip 2016
Posty: 3423
Rejzi napisał(a)


A co myślisz o Fagus sylvatica Dawyck Gold?

Ten buk jest właśnie zielony i ma pokrój kolumnowy, ja mam o czerwonym ulistnieniu i dopiero wypuściły listki,a więc póżno startują wiązy są ciekawe i jaskrawo zielone żaróweczki lub jeśli myślisz o kolumnowych to Amanogawy,kwitną na wiosnę jako pierwsze i jesienią przebarwiają liście
____________________
Sylwia Mój-ogród-moja-pasja-kobieta-szczęśliwa
Rejzi 11:30, 13 maj 2019


Dołączył: 18 sty 2018
Posty: 633
sylwik69 napisał(a)

Ten buk jest właśnie zielony i ma pokrój kolumnowy, ja mam o czerwonym ulistnieniu i dopiero wypuściły listki,a więc póżno startują wiązy są ciekawe i jaskrawo zielone żaróweczki lub jeśli myślisz o kolumnowych to Amanogawy,kwitną na wiosnę jako pierwsze i jesienią przebarwiają liście


Nakręciłam się na te bordowe drzewo ale macie rację, ten kolor źle by wyglądał na tle domku.
Za to z twoimi propozycjami mi teraz namieszalaś hehe wszystko mi się podoba oj będę musiała się zastanowić które najlepiej się u mnie sprawdzi
____________________
Teresa nowy ze starego, Mały przedgródek na górce i glinie
HannaR 19:54, 14 maj 2019


Dołączył: 09 cze 2013
Posty: 1446
Zastanów się jaki pokrój drzewa najlepiej tam pasuje i zasłoni okoliczne domy. Osobiście wydaje mi się, że drzewo kolumnowe zasłoni niewiele.
____________________
Hania: Okno na ogród... Ucieczka na wieś
Rejzi 14:15, 15 maj 2019


Dołączył: 18 sty 2018
Posty: 633
HannaR napisał(a)
Zastanów się jaki pokrój drzewa najlepiej tam pasuje i zasłoni okoliczne domy. Osobiście wydaje mi się, że drzewo kolumnowe zasłoni niewiele.


Cieszę się, że dzielisz się swoją opinią, neutralne spojrzenie bardzo pomaga Przyznam że trudny wybór przede mną heh.. jeżeli wielopienne to które są jeszcze godne uwagi oprócz amanogawy?
____________________
Teresa nowy ze starego, Mały przedgródek na górce i glinie
sylwik69 15:34, 15 maj 2019


Dołączył: 09 lip 2016
Posty: 3423
Amanogawa jest kolumnowa
____________________
Sylwia Mój-ogród-moja-pasja-kobieta-szczęśliwa
HannaR 15:35, 15 maj 2019


Dołączył: 09 cze 2013
Posty: 1446
Rejzi napisał(a)


Cieszę się, że dzielisz się swoją opinią, neutralne spojrzenie bardzo pomaga Przyznam że trudny wybór przede mną heh.. jeżeli wielopienne to które są jeszcze godne uwagi oprócz amanogawy?


Amanogawa nie jest wielopniowa . Ja mam wielopniowe zwykłe lilaki.
____________________
Hania: Okno na ogród... Ucieczka na wieś
Rejzi 20:37, 15 maj 2019


Dołączył: 18 sty 2018
Posty: 633
Acha gafe walnęłam
____________________
Teresa nowy ze starego, Mały przedgródek na górce i glinie
HannaR 21:09, 15 maj 2019


Dołączył: 09 cze 2013
Posty: 1446
Nie przejmuj się. Ja też nie jestem specjalistką od drzew. Mam mały ogródek, nie mam gdzie ich sadzić, więc się za bardzo nie interesowałam drzewami. Jedynie z jednej strony działki mam cały rząd świerków serbskich, bo chciałam się odgrodzić od bardzo wysokich zabudowań za ogrodzeniem.

Na Ogrodowisku nie widzę dużego zainteresowania drzewami wielopniowymi, choć ja je uwielbiam. Królują drzewa o pokroju kulistym na pniu lub kolumnowe.

____________________
Hania: Okno na ogród... Ucieczka na wieś
HannaR 21:10, 15 maj 2019


Dołączył: 09 cze 2013
Posty: 1446
Za to na pintereście jest sporo inspiracji. Przed chwilą znalazłam taką:

https://pl.pinterest.com/pin/AZ_6rwGrzN3E83w0_H1mJUWuMUX2M-XnEJRYTT7icolklsIfLuYXdX4/

i taką:

https://pl.pinterest.com/pin/392728030003868788/

A tu jest ich całe mnóstwo:

https://pl.pinterest.com/pin/385620786842685404/

____________________
Hania: Okno na ogród... Ucieczka na wieś
Matkapolka 21:21, 15 maj 2019


Dołączył: 06 maj 2019
Posty: 47
Cześć dziewczyny. Czytam że piszecie o drzewach. Ja stoję właśnie przed wyborem i chcę kupić graby kolumnowe i brzozy Dorenbos. Te oststnie chciałabym wielopniowe bo wyglądają bardziej naturalnie. Ja raczej nie lubię strzyżonych kulek i stożków, i ułożonych drzew. U siebie posadziłam jako alternatywę do kulek - kosodrzewinę a do stożków jałowce ( podobno słabo się starzeją ale co tam , ja tez się kiepsko starzeję i bedzie mi raźniej )

Ja bym brała wielopniowe
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies