Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Metamorfoza- nowy ze starego

Pokaż wątki Pokaż posty

Metamorfoza- nowy ze starego

nicol21 18:39, 04 gru 2019


Dołączył: 15 paź 2013
Posty: 10277
Widzę, że jesienią nie grzebałaś w ogródku?! jakieś cebulowe sadziłaś czy nawet nie?! Ja rodziłam w marcu i chyba jakieś 4tyg po porodzie sadziłam jakieś trawy przed domem.... dodam że miałam cesarkę. no ale kto babie zabroni tymbardziej jak robi to jak jest sama z dzieckiem w domu
____________________
Mały ogródek, za i przed zabudową szeregową - Nicol21 Wątek równoległy: Okiełznać swoje setki pomysłów - ogród ze spadkiem na północ ************ Pozdrawiam i zapraszam - Ewelina ************ ***Booskop https://goo.gl/photos/jpY3wG37U7c9ALAf9 *** *** De tuinen van Appeltern https://goo.gl/photos/WrF6PWtCn53Gzswp6 *** *** *** formowanie cisów: https://photos.app.goo.gl/y72my2AfOaf4XKNq1 **** ***** Rotary Garden - Belgia - https://photos.app.goo.gl/iErs4Fi1dOEJ6Jls1 ****
Tulasia 22:01, 05 gru 2019


Dołączył: 21 lis 2019
Posty: 196
Rejzi napisał(a)


Nie mogę znaleźć, co to za piękność na 1 zdjęciu, nie umuem rozpoznać, zmiany spektakularne, pięknieje w oczach i rh sliczne
____________________
Asia Asia-dlugi-i-chudy
Tulasia 22:08, 05 gru 2019


Dołączył: 21 lis 2019
Posty: 196
Rejzi napisał(a)

No i po długim namyśle, decyzja zapadła. Oto on buk Dawyck Gold. Zamówiłam przez Internet, trochę się obawiałam, że kupuję kota w worku. Ale przyjechało do mnie śliczne drzewko, nawet o wiele wyższe niż oczekiwałam.


Bardzo ładne drzewko wybrałaś
____________________
Asia Asia-dlugi-i-chudy
Rejzi 16:46, 12 sty 2020


Dołączył: 18 sty 2018
Posty: 633
nicol21 napisał(a)
Widzę, że jesienią nie grzebałaś w ogródku?! jakieś cebulowe sadziłaś czy nawet nie?! Ja rodziłam w marcu i chyba jakieś 4tyg po porodzie sadziłam jakieś trawy przed domem.... dodam że miałam cesarkę. no ale kto babie zabroni tymbardziej jak robi to jak jest sama z dzieckiem w domu


Podziwiam determinację hehe Ja też po cesarce, ale może też letnie upały mnie zniechęciły do pracy w ogrodzie. Do tego oswajanie się z nową rolą i tak jakoś obudziłam się u progu zimy heh.
Teraz chęci powróciły i obmyślami zmiany. Jak baba siedzi sama w domu z dzieckiem i ma sąsiadów emerytów bez wnuków, to zaczyna marzyć o prywatności hehehe Na płocie od sąsiadów-emerytów rosną powojniki i bluszcz, jednak to za mało, myślę o bardziej szczelnej zasłonie. Sąsiedztwo miłe, ale starsza pani wisząca ciągle na płocie potrafi być męcząca...
____________________
Teresa nowy ze starego, Mały przedgródek na górce i glinie
Rejzi 16:50, 12 sty 2020


Dołączył: 18 sty 2018
Posty: 633
Tulasia napisał(a)


Nie mogę znaleźć, co to za piękność na 1 zdjęciu, nie umuem rozpoznać, zmiany spektakularne, pięknieje w oczach i rh sliczne


Witam i dziękuję za miłe słowa. Jeśli masz na myśli ten czerwony krzaczek to jest to głogownik frasera szczepiony.
____________________
Teresa nowy ze starego, Mały przedgródek na górce i glinie
Tulasia 19:45, 12 sty 2020


Dołączył: 21 lis 2019
Posty: 196
Rejzi napisał(a)


Witam i dziękuję za miłe słowa. Jeśli masz na myśli ten czerwony krzaczek to jest to głogownik frasera szczepiony.


Super, dziękuję. Piękny ten głogownik, u nas takich ładnych nigdzie nie widziałam, nawet w necie, cudo
____________________
Asia Asia-dlugi-i-chudy
Rejzi 12:30, 14 sty 2020


Dołączył: 18 sty 2018
Posty: 633


Plan jest taki żeby wykopać miskanty pomiędzy drzewkami, a w ich miejsce wsadzić ligustr aureum i podkreślić go czarnymi lub bordowymi bylinami.
____________________
Teresa nowy ze starego, Mały przedgródek na górce i glinie
Tulasia 20:42, 14 sty 2020


Dołączył: 21 lis 2019
Posty: 196
Ale ligustr w formie żywopłotu? Narysowany jest jak pienny, drzewko?
____________________
Asia Asia-dlugi-i-chudy
Rejzi 22:10, 14 sty 2020


Dołączył: 18 sty 2018
Posty: 633
Tulasia napisał(a)
Ale ligustr w formie żywopłotu? Narysowany jest jak pienny, drzewko?


Tak wyszło tylko na rysunku myślę żeby zrobić coś w rodzaju mini szpaleròw pomiędzy drzewkami owocowymi i tujmi które tam rosną. Mam już 2 ligustry i one bardzo szybko rosną.
____________________
Teresa nowy ze starego, Mały przedgródek na górce i glinie
Wiolka5_7 07:54, 15 sty 2020


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20473
Hej !
Czytam,że dzieciątko urodziłaś i drzewo zasadziliście,super gratulacje
Buczek piękny

Widzę,że już planujesz zmiany w ogrodzie
Pewnie się nie możesz doczekać po przerwie

Ja też obmyslam małe roszady na rabatach a miałam nic nie zmieniać, ha ha

Wszystkiego najlepszego w Nowym Roku Teresko ::

Pozdrawiam
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies