Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Metamorfoza- nowy ze starego

Pokaż wątki Pokaż posty

Metamorfoza- nowy ze starego

Rejzi 14:32, 23 mar 2020


Dołączył: 18 sty 2018
Posty: 633

Oto miejsce mi chodzi, tu perspektywa od tarasu
____________________
Teresa nowy ze starego, Mały przedgródek na górce i glinie
Gardenarium 14:35, 23 mar 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Klon palmowy nie za bardzo lubi pełne słońce, lubi w pobliżu wodę, półcień, stanowisko zaciszne. Jakie masz tam stanowisko ?
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Rejzi 17:10, 23 mar 2020


Dołączył: 18 sty 2018
Posty: 633
Gardenarium napisał(a)
Klon palmowy nie za bardzo lubi pełne słońce, lubi w pobliżu wodę, półcień, stanowisko zaciszne. Jakie masz tam stanowisko ?


Witam Danusiu, to strona południowa i prawie cały dzień słonce. Oj to klon się nie sprawdzi? To by tu zmienić? Na dole dookoła głogownika mam tuwały japońskie
____________________
Teresa nowy ze starego, Mały przedgródek na górce i glinie
Rejzi 17:38, 23 mar 2020


Dołączył: 18 sty 2018
Posty: 633
A tak wygląda taras w całości, latem będziemy kłaść deski kompozytowe, na schodach również. Nie mam pomysłu jak upiększyć te murki z gazonów, będą szpetoty przy nowym tarasie.. tam jest prawie cały dzień patelnia

____________________
Teresa nowy ze starego, Mały przedgródek na górce i glinie
HannaR 09:37, 24 mar 2020


Dołączył: 09 cze 2013
Posty: 1446
Wejdź na wątek Nawigatorki. U niej są piękne murki przed domem.
____________________
Hania: Okno na ogród... Ucieczka na wieś
Rejzi 12:03, 24 mar 2020


Dołączył: 18 sty 2018
Posty: 633
HannaR napisał(a)
Wejdź na wątek Nawigatorki. U niej są piękne murki przed domem.


Dziękuję. Rzeczywiście przepiękne kompozycje. Moje murki niestety się tak elegancko nie prezentują, czego bym tam nie posadziła to tak muszę najpierw te ściany czymś zakryć
____________________
Teresa nowy ze starego, Mały przedgródek na górce i glinie
nicol21 10:20, 25 mar 2020


Dołączył: 15 paź 2013
Posty: 10277
Fajnie, że się uaktywniłaś znów na O.

z murkami rozumiem, a może zamiast próbować ich osłonić to spróbowac pomalować na jednolity kolor pasujący do reszty domu/tarasu, albo obłożyć deskami jak taras? a potem posadzić coś przed nimi co odciągnie uwagę od samego murku? Choćby takie trzmieliny na patyku? Ze 2 po tej dłuższej stronie i jedną tam gdzie masz trawę i żywotnik/zamienić kostrzewę, ona niestety w kolejnych sezonach wygląda tylko gorzej. a przed trzmieliną może dać rozplenicę japonską? Tylko tą mniejszą [little bunny czy jakoś tak] bo te większe to rosną giganty. po drugiej stronie tam gdzie byś miała te 2 albo i 3 trzmieliny na patyku też dać rządek tych rozplenic? Zrobic taką mikro rabatkę przed i też łatwiej będzie się kosić trawę.
____________________
Mały ogródek, za i przed zabudową szeregową - Nicol21 Wątek równoległy: Okiełznać swoje setki pomysłów - ogród ze spadkiem na północ ************ Pozdrawiam i zapraszam - Ewelina ************ ***Booskop https://goo.gl/photos/jpY3wG37U7c9ALAf9 *** *** De tuinen van Appeltern https://goo.gl/photos/WrF6PWtCn53Gzswp6 *** *** *** formowanie cisów: https://photos.app.goo.gl/y72my2AfOaf4XKNq1 **** ***** Rotary Garden - Belgia - https://photos.app.goo.gl/iErs4Fi1dOEJ6Jls1 ****
Rejzi 13:49, 25 mar 2020


Dołączył: 18 sty 2018
Posty: 633
nicol21 napisał(a)
Fajnie, że się uaktywniłaś znów na O.

z murkami rozumiem, a może zamiast próbować ich osłonić to spróbowac pomalować na jednolity kolor pasujący do reszty domu/tarasu, albo obłożyć deskami jak taras? a potem posadzić coś przed nimi co odciągnie uwagę od samego murku? Choćby takie trzmieliny na patyku? Ze 2 po tej dłuższej stronie i jedną tam gdzie masz trawę i żywotnik/zamienić kostrzewę, ona niestety w kolejnych sezonach wygląda tylko gorzej. a przed trzmieliną może dać rozplenicę japonską? Tylko tą mniejszą [little bunny czy jakoś tak] bo te większe to rosną giganty. po drugiej stronie tam gdzie byś miała te 2 albo i 3 trzmieliny na patyku też dać rządek tych rozplenic? Zrobic taką mikro rabatkę przed i też łatwiej będzie się kosić trawę.


A wiesz że też o pomalowaniu nawet myślałam. Tylko ten pomysł mężowi się nie spodobał.. Ale nic mądrzejszego nie wymyślił. A jaki kolor by pasował? Myślę o antracycie albo biały/ewentualnie jasny szary. Kostrzewy wymienię, rzeczywiście tam nie pasują. Dzięki za fajny pomysł
____________________
Teresa nowy ze starego, Mały przedgródek na górce i glinie
HannaR 13:57, 25 mar 2020


Dołączył: 09 cze 2013
Posty: 1446
Ja bym pomalowała farbą do betonu na antracyt.
____________________
Hania: Okno na ogród... Ucieczka na wieś
Magleska 14:16, 25 mar 2020


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18391
Teresa
oj ...nie wiem co doradzić z murkiem ….
mam nadzieje ,że dziewczyny znajdą jakiś pomysł ,który Ci się spodoba
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies