Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Metamorfoza- nowy ze starego

Pokaż wątki Pokaż posty

Metamorfoza- nowy ze starego

Rejzi 17:39, 25 mar 2020


Dołączył: 18 sty 2018
Posty: 633
Macie jakieś doświadczenia z taką farbą? Mężu dalej sceptycznie na to patrzy. Twierdzi że farba betonowa będzie się wypłukiwać podczas czyszczenia myjką ciśnieniową. Mi się pomysł podoba, ale on jest tu niestety wykonawcą heh
____________________
Teresa nowy ze starego, Mały przedgródek na górce i glinie
eVka 17:47, 25 mar 2020


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Rejzi napisał(a)
Macie jakieś doświadczenia z taką farbą? Mężu dalej sceptycznie na to patrzy. Twierdzi że farba betonowa będzie się wypłukiwać podczas czyszczenia myjką ciśnieniową. Mi się pomysł podoba, ale on jest tu niestety wykonawcą heh

Witaj po przerwie zimowej
Jeśli chodzi o ten murek gazonowy chyba najlepiej byłoby go otynkować o ile jest szczelny, w sensie nie wysypuje się z niego ziemia. Koszt wykonania samemu tynku cementowo-wapiennego i pomalowanie go farbą na takiej powierzchni nie jest duży a efekt będzie świetny. W obecnym stanie nie zachwyca (przepraszam za szczerość), musiałby być porośnięty jakimś bluszczem, żeby go nie było widać.
____________________
Rejzi 18:50, 25 mar 2020


Dołączył: 18 sty 2018
Posty: 633
effka napisał(a)

Witaj po przerwie zimowej
Jeśli chodzi o ten murek gazonowy chyba najlepiej byłoby go otynkować o ile jest szczelny, w sensie nie wysypuje się z niego ziemia. Koszt wykonania samemu tynku cementowo-wapiennego i pomalowanie go farbą na takiej powierzchni nie jest duży a efekt będzie świetny. W obecnym stanie nie zachwyca (przepraszam za szczerość), musiałby być porośnięty jakimś bluszczem, żeby go nie było widać.


Witam nie masz za co przepraszać, wiem że jest brzydki
Murek jest zbudowany z gazonów o falistej strukturze. Ja bym tak najchętniej zrobiła jak piszesz. Ale mój em twierdzi że tynki będą odpadać a farba odchodzić. Nie wiem ile w tym racji, kompletnie się na tym nie znam. Najlepiej bym sama pojechała po materiały i wzięła sprawy w swoje ręce, ale nie wiem czy tego jeszcze bardziej nie spiernicze. Jeśli mąż ma rację to faktycznie tylko bardziej zaszkodzić można, ja jeszcze nigdy nie kładłam tynku może najwyższy czas spróbować kto mnie nauczy hehe ???
A tak poważnie, ma ktoś doświadczenia tynkowaniu gazonów i mógłby się że mną podzielić?
____________________
Teresa nowy ze starego, Mały przedgródek na górce i glinie
HannaR 22:10, 25 mar 2020


Dołączył: 09 cze 2013
Posty: 1446
Też uważam, że najlepszy efekt byłby po otynkowaniu i pomalowaniu. Nie wiem, dlaczego tynk czy farba miałyby odpadać.
Ja otynkowałam stare ogrodzenie, pomalowałam najpierw podkładem, a potem farbą do tynku i od 3 lat nic się nie dzieje.

Proponowałam malowanie farbą do betonu, bo to byłoby łatwiejsze i tańsze.
Poniżej zdjęcia mojego otynkowanego i pomalowanego płotu i betonowych prostopadłościanów, pomalowanych farbą do betonu 4 lata temu. Nic się nie wypłukuje.
Jak obejrzysz daj znaka, to usunę zdjęcia.

____________________
Hania: Okno na ogród... Ucieczka na wieś
beata_m 20:02, 26 mar 2020


Dołączył: 14 lis 2014
Posty: 4298
kurcze ja bym osiatkowała zarobiła klejem i pomalowała
naprawdę przy nowym tarasie można im nadać fajnego świeżego wyglądu!

Przekonaj męża użyj wszelkich sposobów
____________________
Własny kawałek ziemi i początkująca ogrodniczka
Rejzi 22:05, 27 mar 2020


Dołączył: 18 sty 2018
Posty: 633
HannaR napisał(a)
Też uważam, że najlepszy efekt byłby po otynkowaniu i pomalowaniu. Nie wiem, dlaczego tynk czy farba miałyby odpadać.
Ja otynkowałam stare ogrodzenie, pomalowałam najpierw podkładem, a potem farbą do tynku i od 3 lat nic się nie dzieje.

Proponowałam malowanie farbą do betonu, bo to byłoby łatwiejsze i tańsze.
Poniżej zdjęcia mojego otynkowanego i pomalowanego płotu i betonowych prostopadłościanów, pomalowanych farbą do betonu 4 lata temu. Nic się nie wypłukuje.
Jak obejrzysz daj znaka, to usunę zdjęcia.



Jestem pod wrażeniem, efekt powalający.
____________________
Teresa nowy ze starego, Mały przedgródek na górce i glinie
Rejzi 22:09, 27 mar 2020


Dołączył: 18 sty 2018
Posty: 633
beata_m napisał(a)
kurcze ja bym osiatkowała zarobiła klejem i pomalowała
naprawdę przy nowym tarasie można im nadać fajnego świeżego wyglądu!

Przekonaj męża użyj wszelkich sposobów


Walczę dalej z eMem, mam nadzieję że najpóźniej gdy taras będzie nowy to zmieni zdanie
____________________
Teresa nowy ze starego, Mały przedgródek na górce i glinie
Sanka 01:15, 29 mar 2020

Dołączył: 21 mar 2020
Posty: 206
To może skoro na schodach i tarasie kładziecie deski kompozytowe to może zabudować też tym gazobeton?

chodzi o coś takiego:
https://sprzedajemy.pl/deski-kompozytowe-tarsy-balkony-montaz-polska-warszawa-2-a1d299-nr42394692

____________________
Sanka Sanka Ogrodowe tematy do ogarnięcia
sylwia_slomc... 22:25, 29 mar 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81248
Obłóż gazony deską elewacyjną będą korespondowały z drewnianą donicą i tarasem
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
nicol21 21:39, 30 mar 2020


Dołączył: 15 paź 2013
Posty: 10211
a czy luby absolutnie musi myc myjką ten murek? wiem, ze troche zazielenieje z czasem od roślin, ale zawsze można trochę więcej farby mieć i ją potem miejscami odświeżyć. Wg mnie będize lepiej nawet z małymi odpryskami niż teraz. no i dodać można bardziej nowoczesnego charakteru, zwłaszcza jakby otynkować na prosto i pomalować tak żeby pasowało do elewacji domu. Antracyt - fajny kolor, ale dodatkowo będzie zwiększał nagrzewanie się donic czyli szybciej ziemia będize wysychać. Może jakieś jaśniejsze szarości gdzieś macie?
No albo obłożyć drzewem jak taras? Będzie spójniej?

Pracuj nad lubym! . W koncu się ugnie
____________________
Mały ogródek, za i przed zabudową szeregową - Nicol21 Wątek równoległy: Okiełznać swoje setki pomysłów - ogród ze spadkiem na północ ************ Pozdrawiam i zapraszam - Ewelina ************ ***Booskop https://goo.gl/photos/jpY3wG37U7c9ALAf9 *** *** De tuinen van Appeltern https://goo.gl/photos/WrF6PWtCn53Gzswp6 *** *** *** formowanie cisów: https://photos.app.goo.gl/y72my2AfOaf4XKNq1 **** ***** Rotary Garden - Belgia - https://photos.app.goo.gl/iErs4Fi1dOEJ6Jls1 ****
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies