Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Warzywa i poletko pod przyszły ogród na pożyczonej ziemi :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Warzywa i poletko pod przyszły ogród na pożyczonej ziemi :)

Pszczelarnia 11:39, 07 wrz 2018


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
popcorn napisał(a)


(...)

Glina tam jest straszna, warstwa humusu miała tylko 40 cm. Ale liczę że tylko na zboczu, bo na działce jest lepiej. Z podagrycznikiem się zapłaczę zapewne. Zobaczymy. Zrobiłam miejsce na parę krzaków borówek, z resztą zobaczymy


Karolcia, 40 cm to naprawdę dużo jak na humus.

____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
popcorn 13:51, 07 wrz 2018


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Ewo dziękuję Kurczę zmartwiłaś mnie z tym płotem... nie chcę 170 tam mieć heh
____________________
Mój nowy ogródek
sylwia_slomc... 13:59, 07 wrz 2018


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81927
popcorn napisał(a)
Ewo dziękuję Kurczę zmartwiłaś mnie z tym płotem... nie chcę 170 tam mieć heh

Jak nie chcesz by sarny buszowały to chyba mus.....
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Sonka 14:02, 07 wrz 2018


Dołączył: 29 lut 2012
Posty: 2250
Cały czas poczytuję. Piwniczka będzie rewelacyjna, sama o takiej marzyłam, teraz to już o niej nie myślę, ale to świetna sprawa.
Płot mamy przed sarnami 150 cm siatki plus gotowce betonowe, chyba ok 20 cm. Kiedyś lis nas odwiedził, musiał przejść przez płot i nasza suczka go trwale unieszkodliwiła. Taka zadziora, nie toleruje obcych zwierząt w zagrodzie.
____________________
Ogrodowa terapia - ogród z periodycznym przesadzaniem pozdrawiam Krysia
popcorn 19:14, 08 wrz 2018


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Hm. Zobaczymy z tym płotem. Grodzic muszę bo inaczej nic z tego nie będzie. Ale nie wiem czy z listopada nie przeniosę tego na marzec... Chciałam tam jeszcze podnieść trochę ziemią spod fundamentów. Zobaczymy.

Póki co trwa burza mózgów jak zagospodarować dół działki. W którym miejscu schody. Pasowałoby je zrobić w najbardziej płaskiej części stoku, wzdłuż ogrodzenia dla kur. Tylko co z przedłużeniem tej trasy, ścieżka od domu do schodów chyba, krawężniki położone na płasko w trawniku? Tak jak ma Gosia Kokoszka? Taki mam plan na razie.

Wniosek o pozwolenie na budowę złożony. Ale niepełny. Nie ma mapy i nie ma płyty fundamentowej. I mam nadzieję niczego więcej nie brakuje. Heh.
Żałuję wyboru projektantki, bardziej nieogarnietej osoby nie znam. A jak jej zwracam uwagę to opowiada o problemach w domu. I jak tu wziąć i potrząsnąć? Heh

Dziś pomidory i powidła i nadzienie do szarlotki.









____________________
Mój nowy ogródek
20:46, 08 wrz 2018
burza mózgów dobrze ze masz z kim wymieniac poglady

a co do tej ziemi z wykopów to nawet jest dobry pomysł ale oczywiście ze ja mam jakies ale

1. trzeba przemyśleć i przeliczyć żeby ci potem ziemi nie zabrakło na równanie i obsypywanie domu ...bo tej działki nie masz prostej jak stolnica a do jakieś płaszczyzny pewnie bedziesz dązyć?

2. sprawdzić ile podsypac zeby sobie kuku nie zrobić i zamiast woda zeby odpływała od piwniczki to będzie płynąć do niej jak za duzo podniesiesz

w tych tematach projektantka powinna ci pomóc no ale lepiej juz jej nie zadawać dodatkowych tematów ...wazniejsze jest zeby sprawnie ogarneła to co juz ma

popcorn 21:03, 08 wrz 2018


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Chyba jej nie będę pytać już wcale o nic... działka równa nie jest, teraz pytanie jak to zrobić żeby było dobrze... heh

nie mam siły, potrzebuję urlopu.
____________________
Mój nowy ogródek
21:16, 08 wrz 2018
popcorn napisał(a)
Chyba jej nie będę pytać już wcale o nic... działka równa nie jest, teraz pytanie jak to zrobić żeby było dobrze... heh

nie mam siły, potrzebuję urlopu.


przez zimę odpoczniesz...może?
popcorn 21:26, 08 wrz 2018


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
W listopadzie zielony przylądek. Może odpocznę
____________________
Mój nowy ogródek
Nikita 10:00, 10 wrz 2018


Dołączył: 03 sty 2014
Posty: 5919
Przydrepciłam piwniczkę oglądnąć. Na razie wygląda nie źle. Będę kibicowała. Pokazuj kolejne fotki.
A ma myszy...koniecznie kot z wbudowaną aplikacją "polowanie na myszy" !!! A najlepiej dwa koty!
____________________
Nikita -Szmaragdowy Zakątek / Wizytówka / Wizytówka-portrety host
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies