Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Warzywa i poletko pod przyszły ogród na pożyczonej ziemi :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Warzywa i poletko pod przyszły ogród na pożyczonej ziemi :)

Pszczelarnia 16:38, 06 wrz 2018


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Zaglądam a tu ekologia (oprócz podagrycznika - on jest do pokonania, ja miałam całą rabatę w nim, ale kopałam, wyciuągałam, pozwoliłam odrastać, pieliłam i wygrywam z nim, co nie znaczy, że czasmi się nie pojawia: ale jest słaby, bo młody a jak kwitnie to już w ogóle i łatwo go wyrwać). Nie używam tego słowa. Przebrzmiałe, nieprawdziwe, nie oddające istoty rzeczy.

I zbyt globalne jak dla mnie.


Bo wg źródłosłowu oznacza po prostu naukę o domu (dom, oikos to jest budowla i otaczające go pole).

Ale się zglobalizowało i już nie wiemy, jakie działania oznacza. Przynajmniej ja nie wiem.


____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
roma2 17:30, 06 wrz 2018


Dołączył: 28 sie 2014
Posty: 2976
Waldek musiałam sobie u najpowszechniejszego wujka odnaleźć to słowo. Co prawda ma tyle lat co ja (słowo) i trochę mi wstyd, że go nie znałam, ale od czego forum .
Pszczółko, rozumiem dylematy słowne, ale tu, to po prostu "skrót myślowy" (piszę jak polityk brrrr). Oznacza li i tylko, takie działania w ogrodzie, by nie lać bezmyślnie chemii, dbać o glebę, dbać o pożyteczne stworzenia. Nie szkodzić, a pomagać . Globalnie wiem, że nie wiem, ale na swoim skrawku ziemi, zawsze to "coś".
Przepraszam i uciekam.

Edit: na forum są wątki np: ekologiczna uprawa ogrodu i każdy kto tam kliknie wie od razu czego szukać, a warto!
____________________
Komendówka
Muszelka 18:07, 06 wrz 2018


Dołączył: 16 mar 2016
Posty: 4846
Moja koleżanka miała w ogrodzie podagrycznik 'variegata'. Posadziła go sama (sic!) jako roślinę zadarniającą. Była nim zachwycona. W pierwszym, drugim i trzecim roku.

Później zaczęła z przerażeniem patrzeć, jak ta śliczna roślina rozprzestrzenia się po ogrodzie. Przed chwilą zadzwoniłam do niej i zapytałam, w jaki sposób zlikwidowała u siebie te zielono-białe łany.
Chwastoxem. Stężonym... Spryskała tylko raz. Zginął bezpowrotnie.

Cóż mam napisać... osobiście nigdy w życiu nie zdobyłabym się na taki krok. W ogóle nie stosuję tzw. chemii w ogrodzie. Wszystko zdrowo rośnie. Nawet trawnik karmię kompostem

Gdybym miała u siebie podagrycznik to centymetr po centymetrze wydłubywałabym go z ziemi. Ale ja to mogę się mądrzyć, mam tylko 440 m2 do obskoczenia

Dasz radę. Dzielna kobietka jesteś! Bardzo dzielna!
Powodzenia!
____________________
Ogród Muszelki Wizytówka
popcorn 19:33, 06 wrz 2018


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Fajnie że piszecie

Piwniczka na miejscu. Jak ją wykończeń kamieniem i rośliny zarosna będzie fajnie.

Tu widok z góry na dołek, w zboczu dziura.



Tu już na miejscu w wykopie:



Tu po. Jeszcze nie zasypane.


____________________
Mój nowy ogródek
popcorn 19:36, 06 wrz 2018


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Owoce które przywiozłam :



Miejsce na borówki :



Glina rozrzucona w dolinie:




Chwilowo podagrycznik stlamszony
____________________
Mój nowy ogródek
Mirka 20:31, 06 wrz 2018


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324
popcorn napisał(a)
Fajnie że piszecie

Piwniczka na miejscu. Jak ją wykończeń kamieniem i rośliny zarosna będzie fajnie.

Tu widok z góry na dołek, w zboczu dziura.



Tu już na miejscu w wykopie:



Tu po. Jeszcze nie zasypane.


No Karola fajnie to wygląda. Ja swoją myślałam z bloczka wymurować. Ile taki pojemnik betonowy kosztuje?
____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
sylwia_slomc... 20:38, 06 wrz 2018


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82123
No i się dzieje
Super wyprofilowane wejście( w zboczy w sensie)
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Mala_Mi 20:38, 06 wrz 2018


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
W kwestii skoszonej trawy... byle ścięta gałązka a na niej siedzi zaraz stado golasów.. chciałam wysypać tak wokół ogrodzenia, bo z pieleniem nie wyrabiam... w tym roku pielone tylko raz i to na połowie.. jednak stado ślimorów w ilości niewyobrażalnej (skąd one wiedza, że się rzuciło coś ściętego???) skutecznie odstrasza. Wolę zielsko do pielenia na wysokość płota .. w tym też hulaj dusza piekła nie ma, ale decydowanie mniej niż w ściętym. I łatwiej wypatrzeć.

Super piwniczka.. i super glina. Już widzę jak z gliny udaje ci się wyciągnąć korzonki podagrycznika
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
yolka 21:26, 06 wrz 2018


Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 12600
Usytuowanie piwniczki w zboczu idealne. Będziesz izolować styropianem i przeciwwilgociowo?
Zaglądam i kibicuję, ale nie zebrałam sił do końca po wnuczkowaniu, ledwie zipię, mało jestem na forum. Trzymam kciuki za Twoje dzieło
____________________
Ogród z widokiem na jezioro
tulucy 01:22, 07 wrz 2018


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12908
Nie lubię Cię zajefajna ta piwniczka, aż mnie z zazdrości skręca
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies