Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Warzywa i poletko pod przyszły ogród na pożyczonej ziemi :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Warzywa i poletko pod przyszły ogród na pożyczonej ziemi :)

tulucy 01:22, 07 wrz 2018


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12908
Nie lubię Cię zajefajna ta piwniczka, aż mnie z zazdrości skręca
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
popcorn 04:26, 07 wrz 2018


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171


Dziś piwniczka będzie konczona, zapłaciłam z góry, efekt zobaczę następnym razem

Mirka, to się nazywa komora wodomierza. Coś jak szambo tyle że wyższe, 2 metry od zewnątrz. Mogłam kupić szambo i wyciąć w tym otwór, ale było niższe i trzeba by się schylac

Murowanie z bloczka fajniejsze, ale pewnie droższe... No i u mnie nie ma komu to zrobić.

Wymiary 3.2 x 1.7 x 2 metry
Koszt 2400 zł
Transport 600 zł , wycięcie otworu 400 zł, koparka i piankowanie i izolacja 550 zł. Przyjechało z Radomia. Mało firm robi komory wodomierza, a to jedyna która mnie nie olała i dała gwarancję 5 lat. Mistrzostwo świata to to nie jest, ale mam nadzieję spełni swoją funkcję.

Glina tam jest straszna, warstwa humusu miała tylko 40 cm. Ale liczę że tylko na zboczu, bo na działce jest lepiej. Z podagrycznikiem się zapłaczę zapewne. Zobaczymy. Zrobiłam miejsce na parę krzaków borówek, z resztą zobaczymy
____________________
Mój nowy ogródek
Kasya 06:16, 07 wrz 2018


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 42179
popcorn napisał(a)
Fajnie że piszecie

Piwniczka na miejscu. Jak ją wykończeń kamieniem i rośliny zarosna będzie fajnie.

Tu widok z góry na dołek, w zboczu dziura.



Tu już na miejscu w wykopie:



Tu po. Jeszcze nie zasypane.




No jestem w szoku ze to takie proste
Nie wiedziałam ze są takie gotowce
A jak to zlokalizowane na działce ?
Ciekawam ceny ale juz doczytałam dalej
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
zawitka 08:14, 07 wrz 2018


Dołączył: 18 lut 2012
Posty: 14064
Moje warzenie taka piwniczka,będziesz zadowolona ale musisz zrobić koniecznie wietrzenie to znaczy dziura na dole i dziura na suficie i wyprowadzone powyżej nasypu .jak nie zrobisz wietrzenia to nic tam nie włożysz bo będzie szybko grzyb. No i opatul z zewnątrz przed mrozem Powodzenia
____________________
Połowa działki - czyli mam powoli dość cz. II** Część I
popcorn 08:14, 07 wrz 2018


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Jestem ciekawa czy trawa urośnie. Bo to wygląda mega ślisko, jak tylko popada... załamałam się tą gliną tam.

No ale, póki co do roboty.

Miłego dnia! Ale fajnie że piątek!
____________________
Mój nowy ogródek
popcorn 08:14, 07 wrz 2018


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
zawitka napisał(a)
Moje warzenie taka piwniczka,będziesz zadowolona ale musisz zrobić koniecznie wietrzenie to znaczy dziura na dole i dziura na suficie i wyprowadzone powyżej nasypu .jak nie zrobisz wietrzenia to nic tam nie włożysz bo będzie szybko grzyb. No i opatul z zewnątrz przed mrozem Powodzenia


Jest kominek i Będzie wentylacja. Zobaczymy.
____________________
Mój nowy ogródek
zawitka 08:16, 07 wrz 2018


Dołączył: 18 lut 2012
Posty: 14064
popcorn napisał(a)
Jestem ciekawa czy trawa urośnie. Bo to wygląda mega ślisko, jak tylko popada... załamałam się tą gliną tam.

No ale, póki co do roboty.

Miłego dnia! Ale fajnie że piątek!


Nie załamuj się będzie dobrze jak się robi coś nowego zawsze ciężko .głowa do góry dasz radę jesteś mądra i silna Kobitka!!!!!!!
____________________
Połowa działki - czyli mam powoli dość cz. II** Część I
zawitka 08:17, 07 wrz 2018


Dołączył: 18 lut 2012
Posty: 14064
popcorn napisał(a)


Jest kominek i Będzie wentylacja. Zobaczymy.


Kominek na górze ale przy wejściu zrób dziurę żeby powietrze krążyło
____________________
Połowa działki - czyli mam powoli dość cz. II** Część I
popcorn 08:24, 07 wrz 2018


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Oczywiście że dam radę. Drzwi nie będą szczelne. Tylko jak to zabezpieczyć przed myszami... heh

Miłego dnia!!
____________________
Mój nowy ogródek
zawitka 08:27, 07 wrz 2018


Dołączył: 18 lut 2012
Posty: 14064
popcorn napisał(a)
Oczywiście że dam radę. Drzwi nie będą szczelne. Tylko jak to zabezpieczyć przed myszami... heh

Miłego dnia!!
Dlkatego jest potrzebna dziura na dole na wysokości 30 40 cm z wstawioną kratką która osloni przed myszami zamykana na zimę i masz święty spokój
____________________
Połowa działki - czyli mam powoli dość cz. II** Część I
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies