Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Warzywa i poletko pod przyszły ogród na pożyczonej ziemi :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Warzywa i poletko pod przyszły ogród na pożyczonej ziemi :)

15:27, 26 wrz 2018
z tym ogrodzeniem to dobry pomysł ...a pozwolenie dostaniesz

sama bym nowy dom budowała) ...jak by to było takie proste

choc mam rosterki mentalne ...bo ostatnio byłam u znajomych ...ledwo trawnik maja ...wróc.... posprzatany w miare wyrównany (ale dołki i górki sa i spadki nie w tym kierunki gdzie trzeba ) i ogrodzony zielony plac wokół domu ....i zobaczyłam 10 arów dziewiczego placu z tujami wkoło ...to sie wystraszyłam ....a własciwie zmeczyłam faktektem że od nowa mam myslec co i jak i gdzie posadzać ....żeby dobrze było ....

tak wiec morał taki niby nowy dom bym chciała ...a ogrodu jeszcze nie
popcorn 15:45, 26 wrz 2018


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Haha Dobre!

Dostałam wreszcie rysunek płyty fundamentowej, więc czekam na wyceny, coś już mam, wykonawcę znajdę, chyba. Może nie bedzie tak źle.

Dziś już straciłam cierpliwość do tej projektantki, ale gdyby mnie chciała wyrolować to dawno by to zrobiła. Wiec liczę że zdąży w terminie uzupełnić braki we wniosku o pozwolenie na budowę. I potem tylko kwestia uprawomocnienia.
Z gazowni mi przyszło pismo o podanie numeru ksiegi wieczystej... heh.. i kolejne 2 tyg w plecy. Ale z nimi zdążę, myślę. Prąd muszę ścigać. Ale to jutro z rana.

co do ogrodu, to nie mogę się doczekać tej góry roboty I wiem że teraz popełnię mniej błędów. Oczywicie że jakieś popełnię, ale miej haha

Zimą będę miała więcej czasu, to sobie będę rysować. Otoczenie domu, plan nasadzeń, fajnie

A póki co dzisiaj zumba hihi

miłego!
____________________
Mój nowy ogródek
15:53, 26 wrz 2018
to rysowanie rabat ....jest fajnie ...podwarunkiem ze jak zaczynasz sadzic to koncepcja sie nie zmienia
popcorn 15:57, 26 wrz 2018


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Oczywiście że się zmienia Ale narysuję, a potem posadze i tak co innego, hahahaha

Już mi się koncepcja zmienia. Miałam mieć porządek. Ale i tak rabaty będą mieszane. Bylinówki w większości, z dużą ilościa powtórzeń a małą ilością gatunków, ale takie "wszystko na kupie" jak na CHFS, bez roślin pod linijkę.

I teraz mi się hortensjowy żywopłot nie mieści w tej formułce, hmmm

haha
____________________
Mój nowy ogródek
16:31, 26 wrz 2018
popcorn napisał(a)
Oczywiście że się zmienia Ale narysuję, a potem posadze i tak co innego, hahahaha

Już mi się koncepcja zmienia. Miałam mieć porządek. Ale i tak rabaty będą mieszane. Bylinówki w większości, z dużą ilościa powtórzeń a małą ilością gatunków, ale takie "wszystko na kupie" jak na CHFS, bez roślin pod linijkę.

I teraz mi się hortensjowy żywopłot nie mieści w tej formułce, hmmm

haha


taaa
popcorn 07:39, 27 wrz 2018


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
czy hortensje bukietowe są na CHFS?

Wczoraj mi dzwonił sąsiad po nocy, że geodeta mi po ciemku działkę mierzy... 2 miesiące po uzgodnionym terminie. Nieźle, co? No ale zmierzył, a sąsiad czujny dzieki bogu... dostałam też rysunek płyty fundamentowej. Liczę że projektantka zdąży uzupełnić braki we wniosku o pozwolenie które sobie leży w Starostwie a ja dogadam się z którąś z firm które będą budować

Póki co czwartek, do pracy rodacy!
____________________
Mój nowy ogródek
yolka 08:02, 27 wrz 2018


Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 12600
Kto rano wstaje... idzie do roboty
____________________
Ogród z widokiem na jezioro
popcorn 09:52, 27 wrz 2018


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
A jutro piąteczek i weekendeczek Yola, priv
____________________
Mój nowy ogródek
yolka 10:34, 27 wrz 2018


Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 12600
Ok
____________________
Ogród z widokiem na jezioro
popcorn 12:08, 02 paź 2018


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Byłam u Margaretki Gosi w sobotę, zostałam obdarowana roślinami, zabodziszkuję się na śmierć, jupi Większość rośnie już w doniczkach, szkoda że nie mogę jeszcze sadzić docelowo.

Pogoda mogłaby się utrzymać

Kupiłam bilety do Gruzji, na ferie z Młoda, jakby ktoś chciał to są jeszcze bilety (priv) - w grupie raźniej!
____________________
Mój nowy ogródek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies