Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Warzywa i poletko pod przyszły ogród na pożyczonej ziemi :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Warzywa i poletko pod przyszły ogród na pożyczonej ziemi :)

17:56, 17 paź 2018
popcorn napisał(a)


Słonko wylazło, Justynka mnie zabije bo ciągle po maliny nie przyjeżdżam, heh. Czasu brak, ciągle coś...

miłego dnia, baby!



teraz trzeba czekac na deszcz ...bo ziemia wyschnieta na kamień i kilofem trzebaby było rabac ...myslę że do końca listopada spokojnie jest czas ...albo wiosna ...do czasu wypuszczania listków bo jak zaczną puszczać listki ..to ja w te pedey będe je przerzedzać i wywalać bo aktualnie są już mocno za gęsto
popcorn 07:14, 18 paź 2018


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Dobra Nie wywalaj, biorę Buziole!!!
____________________
Mój nowy ogródek
Nikita 00:05, 23 paź 2018


Dołączył: 03 sty 2014
Posty: 5919
Carola, Margarete mówiła , że nie udało ci się kupić tej patchworkowej komódki...ehhh szkoda.
A ja przez przypadek znalazłam w necie krzesełko dla ciebie....może zamiast komódki kupisz?
https://pumomeble.pl/product-pol-18688-Nowoczesny-fotel-KR012F-Patchwork-1-buk.html
____________________
Nikita -Szmaragdowy Zakątek / Wizytówka / Wizytówka-portrety host
popcorn 07:55, 23 paź 2018


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Madzia, dzięki. Ale chciałam tamto bo takie same obicie jak moja pufa którą mieliśmy w pokoju młodej. A że chcę pufę ponownie wykorzystać, to komoda z kompletu bardzo by się przydała (taki sam patchwork był).

Dziś może będę wiedziała co z pozwoleniem i mapką i prądem, heh

buziole!
____________________
Mój nowy ogródek
popcorn 11:32, 23 paź 2018


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Będę miała prąd na działce! Do końca listopada Jupi! Jupi!
____________________
Mój nowy ogródek
Kokesz 20:32, 23 paź 2018


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6692
Karola miałaś kiedyś skrzynie na warzywa z nadstawek paletowych.
Długo Ci wytrzymały, trzeba je jakoś impregnować?
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
popcorn 07:27, 24 paź 2018


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Hej Renia!
Miałam je dwa lata, trochę ściemniały, teraz służą u koleżanki. Jak zaimpregnujesz wytrzymają dłużej na pewno. Niemniej parę lat spokojnie postoją! Na zimę je zabierałam do suchego garażu.

powodzenia!
____________________
Mój nowy ogródek
Kokesz 18:40, 25 paź 2018


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6692
popcorn napisał(a)
Hej Renia!
Miałam je dwa lata, trochę ściemniały, teraz służą u koleżanki. Jak zaimpregnujesz wytrzymają dłużej na pewno. Niemniej parę lat spokojnie postoją! Na zimę je zabierałam do suchego garażu.

powodzenia!


A jak zabrałaś je na zimę, to nie zostawały takie górki ziemi?
Kusiłoby mnie, żeby takie skrzynie załadować jesienią nie do końca zrobionym kompostem i zostawić, żeby do wiosny się przerobił ale nie wiem ile by wtedy wytrzymały?
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
popcorn 08:21, 26 paź 2018


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Po prostu krócej. Tak, zostawał górki ziemi. Kompost się przerobi, a nadstawki przetrwają dłużej. Rób jak uważasz, to nie jest długoletnie rozwiązanie, ale sprawdzało się i fajnie porządkowało warzywnik.

Jednak nie bedę już robić nigdy warzywnika w skrzyniach, za szybko to przesycha, nie widze wiele plusów.

powodzenia
____________________
Mój nowy ogródek
AgataP 09:03, 26 paź 2018


Dołączył: 20 cze 2014
Posty: 7769
Jak zrobisz podlewanie automatyczne to nie przesycha, ( ja w przyszłym roku sobie zmajstruję ) dla mnie skrzynie są idealne, bo jak sama napisałaś - porządkują przestrzeń. Ścieżki łatwiej utrzymać czyste, nie zarastają chwastami i można wyskoczyć w bamboszkach po szczypiorek do jajek

Ostatnio Agnieszka z Księżycowego się nad tym zastanawiała i nie wiem czy właśnie cześć warzywnego nie przenosi do skrzyń, bo chwasty rosły jak szalone.
Ja nawet truskawki mam w skrzyni

Ale nie ważne - najważniejsze to mieć własny warzywnik - nie wyobrażam już sobie bez niego mojego ogrodu, dzieciaki też
____________________
Z Pszenicznej...
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies